SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Паркиран домейн или редиректване?

Tattler

New member
Здравейте, потърсих подобни теми и прочетох някои неща, но все пак да попитам за актуално мнение. Случката е следната. Имам един домейн, който ще ми е основен, на него ще си развивам сайта. Той е на латиница .com и е лесен за помнене. Взех си и друг домейн, който е на кирилица и съдържа ключовите думи, по които ще се мъча да се класирам напред. Въпроса ми е за този помощен, ако мога така да го нарека домейн. Ако има копие на сайта ми, това е дублирано съдържание и ще бъда наказан, така че този вариант отпада. Ако редиректна с 301 към основния ми домейн, на помощния няма да имам съдържание и няма да мога да му направя хубава онпейдж оптимизация. Ако пък го паркирам, доколкото разбирам пак има опасност за наказание заради дублирано съдържание. Какъв е вашият съвет за този помощен домейн и когато събмитвам по директории, ако пускам и двата линка, дали ще си навлека пак някое наказание. Искам да играя по правилата и всичко да си върви по план, въпроса ми е повече от страх да не оплескам нещо, от невнимание и незнание.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Без да съм специалист в областта, бих предложил да скалъпиш някакво съдържание на сателитката, което да е свързано с основния ти домейн. Постави няколко линка към него скрите в ттекста и си готов. Според мен това е по-добрия вариант.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Щом ти е помощен домейн, значи трябва да помага на основния - сателитните сайтове помагат, а не паркирването.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Тоест според вас е най-добре, на този който е на кирилица и ще се мъча да го оптимизирам за търсачките, да има кратки статийки, с линкове към основния домейн?
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

винаги е по добре да си имаш 2 сайта със отделно съдържание отколкото просто паркирани домейни
Под паркиране колегата има предвид да го направи алиас т.е. като напишеш единия домейн да се появи другия.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Под паркиране колегата има предвид да го направи алиас т.е. като напишеш единия домейн да се появи другия.

Именно, целта ми е просто да се възползвам от положителните черти на домейните на кирилица при оптимизацията. Другия вариант е този, който е на кирилица да го направя да е основния сайт, а този който се помни по-лесно и е на латиница, да го слагам по банери, линкове и всякакъв тип рекламки. А пък не ми се иска единия да е сателитка на другия защото стават два сайта, повече писане на съдържание и повече занимавка.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Не знам доколко помага, но поне не пречи. Имам един домейн с 3 пренасочени към него и си е наред. Връзки има само към основния домейн. Не съм пускал линкове за пренасочените домейни и не знам как се гледа на тях. Щом за стари сайтове е ок да ги прехвърлиш към нов домейн и тук логиката би следвало да е същата. Само дето линковете не са направени преди пренасочването, а по време на.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Ако пък го паркирам, доколкото разбирам пак има опасност за наказание заради дублирано съдържание.

В зависимост от бюджета (или времето което ще работиш по проекта, едно и също е):

За нисък бюджет:

1. Пускаш (уникално) съдържание на основния
2. Промотираш го леко тук-там и чакаш да се индексира абсолютно всичко.
3. Прикачаш втория.
4. Пингваш за да го индексира и него или го линкни от 2-3 места
5. Почваш да промотираш яко основния домейн, включитено и подстраниците му.
6. Правиш лек, евтин и бърз линк билдинг (социалки и статуснет сайтове) на помощния.

За висок бюджет:

1. Пускаш (уникално) съдържание на основния
2. Промотираш го леко тук-там и чакаш да се индексира абсолютно всичко, пингваш и т.н.
3. Купуваш отделен хост и качваш там втория.
4. Пускаш уникализирано (или уникално) съдържание на помощния с дийп линкове към основния.
5. Пингваш за да го индексира и него или го линкни от няколко места
6. Почваш да промотираш яко основния домейн, включитено и подстраниците му.
6. В замисимост от бюджета правиш евтин или не толкова евтин линк билдинг и на помощния, но не колкото на основния домейн освен ако не искаш той да се класира по-напред :)
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Малко накратко е, ама няма как, доста страници са :D

P.S. забравих за редиректа, но bgkulinar ти го каза: ако вземеш нов домейн, без история и серп и го редиректнеш към основния няма да има никакъв ефект.
 
Последно редактирано:
Re: Паркиран домейн или редиректване?

P.S. забравих за редиректа, но bgkulinar ти го каза: ако вземеш нов домейн, без история и серп и го редиректнеш към основния няма да има никакъв ефект.
Освен ако не е някакъв типо домейн, който обира голям трафик. Но аз лично не съм чувал за кирилшки тип домейни.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Какво разбираш под "типо"? За първи път го чувам :)

Идва от "type-in", т.е. много хора имат навика да пишат името на домейна директно в адрес бара, ако е някой популярен бренд или запомняща се дума в комбинация с .COM примерно, или пък са запомнили самия домейн.
 
Re: Паркиран домейн или редиректване?

Идва от "type-in", т.е. много хора имат навика да пишат името на домейна директно в адрес бара, ако е някой популярен бренд или запомняща се дума в комбинация с .COM примерно, или пък са запомнили самия домейн.

не, идва от typo-правописна грешка. Напр gogle.com
 

Горе