SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Партньорска програма на БГ Кредит

bgkulinar

Меринджей
От изестно време стартира партньорската програма на БГ Кредит. Няма изискване към тагета на сайта, позиция на банерите/текстовите линкове или други ограничения.
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Звучи много интересно.

Имам няколко въпроса:

  • С кои банки работите;
  • Как се проследява кой е пратил клиента;
  • Какъв е срокът на кукитата;
  • Какви промоционални материали предоставяте;
  • Как се плаща комисионната.

Сигурно ще се сетя и за други....
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Най-интересното е че работят без кукита :)
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Така е, работим без кукита, но за сметка на това, аффид е в УРЛ на всяка страница, която посети препратения, така че няма опасност да попълни заявка без вашия аффид.

Работим с най-големите банки на българския пазар: ОББ, Биохим, Райфайзен, Пиреос, Булбанк, МКБ Юнионбанк, Хеброс, Пощенска, както и с небанковите финансови дружества Кредитекс и Директ България.

На всеки партньор се предоставя избор на банери (шест рамера), както и възможност за текстови линкове. За други "промоционални материали" не се сещам в момента.

Комисионната се изплаща по схемата описана в сайта, в двуседмичен срок, след като получим комисионната си от банката за съответния клиент. За фидически лица се изплаща като сума по граждански договор, а за фирми по фактура.
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Това за липсата на куки изобщо не ме кефи... Ако някой се върне на сайта след седмица, но не ползва аффид в урл-а? Има и други начини по които потенциално изтича трафик. Телефонно обаждане без проследяване или рекламни банери които се въртят.
Определено ме интересува програмата, но тези неща ме карат да се замисля дали си заслужава да инвестирам време и пари.

Предлагате ли статистики за уникални посещения, брой попълнени форми и техният статус?
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

nbsp каза:
Ако някой се върне на сайта след седмица, но не ползва аффид в урл-а?
Не виждам как ще стане това, освен ако специално не изтрие аффид.

nbsp каза:
Има и други начини по които потенциално изтича трафик. Телефонно обаждане без проследяване или рекламни банери които се въртят.
За съжаление с телефонните обаждания не знам как може да решим проблема, иначе УРЛ-то води директно към страницата със заявките. Това с банерите не го разбирам. В УРЛ-то банерите на партньора е "включено" аффид или имаш нещо друго предвид?

nbsp каза:
Предлагате ли статистики за уникални посещения, брой попълнени форми и техният статус?
На този етап - не.
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

bgkulinar каза:
nbsp каза:
Ако някой се върне на сайта след седмица, но не ползва аффид в урл-а?
Не виждам как ще стане това, освен ако специално не изтрие аффид.
Има много начини за да стане. Да изтрие аффид е просто един от тях. :)
Докато чете форумът например, аффид остава ли? След което ако се върне от боокмарк на станица във форума?

bgkulinar каза:
nbsp каза:
Има и други начини по които потенциално изтича трафик. Телефонно обаждане без проследяване или рекламни банери които се въртят.
За съжаление с телефонните обаждания не знам как може да решим проблема, иначе УРЛ-то води директно към страницата със заявките. Това с банерите не го разбирам. В УРЛ-то банерите на партньора е "включено" аффид или имаш нещо друго предвид?
Имам предвид рекламите банери на вашият сайт (лендинг пейджа) към трети сайтове.
Има начини да се проследяват телефонните обаждания, нужно е малко проучване по темата.


Мисля че идеята за такава афилиейт програма за БГ пазара е мн добра, но не знам до колко добре е реализирана. Надявам се критиката ми да я тълкуваш като конструктивна. Ще обмисля нещата и ще се обадя, ако реша да се пробвам.
От моя гледна точка, когато избирам програма с която да работя взимам под внимание да отговаря поне на някои изисквания.
http://forums.searchenginewatch.com/showthread.php?t=9265#post68987
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

За кукитата
Може би в един бъдещ момент ще стане и по този начин, но на този етап нямам време да се занимавам и с това. На този етап партньорите ще трябва да се молят, клиента да не трие аффид от УРЛ-то. Има логика и в двата варианта, но се занимавам с няколко проекта и физически ми е невъзможно за момента.
от тук http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=18350&view=findpost&p=135525

Когато ще имаш повече време за този проект може ще станем партньори :p
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

в случая ми се струва че кукитата са най-малкия проблем. ако плащате процент от размера на кредита само когато сделката с потребителя е приключена, партньорът на практика е в неведение по време на целия процес и зависи от добрата воля на банката да потвърди че комисионната му се полага. практиката в този сектор е да се плаща за lead и не на процент именно за да се избегне този проблем. трябва да има баланс и прозрачност в отношенията между партньорите, но в този и вид системата определено накланя везните към търговците..
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

timeloop каза:
практиката в този сектор е да се плаща за lead и не на процент именно за да се избегне този проблем.
До момета подобни програми (за кредити) минават през Изитрейдър. Там има опция за плащане на клик и на попълнена заявка. Неслучайно "Моите пари" се отказаха от този тип програма, просто не е изгодна за търговеца. Защото голяма част от заявките или кликовете са фейк.

Вие разсъждавате от страна на публикуващи и искате да защитите вашия интерес, ние като търговец искаме да защитим нашия интерес. Фактът, че имаме регистрирани партньори, означава, че сме намерили баланса.

Наистина приемем за конструктивна критиката и скоро ще махна връзката към телефоните и други ненужни неща от аффид УРЛ-тата
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

@bgkulinar, без кукита няма никакъв смисъл. Не е в изгода на 2'те страни. Явно ти гледаш от гледна точка на търговеца, но ако погледнеш от гледна точка на публикувашия? Кретитът не всекидневна стока за да се купува без да се замисля. Ако по някакъв начин посетител от моя сайт е посетил твоя сайт и след време си е поръчал кредит, аз искам на %100 да си получа комисионната от това. От къде си сигурен, че посетителя ще си запази и аффид при добавяне в боокмаркс?
Не ми е ясно защо избягваш да ползваш кукита, нямаш време да я направиш? - мога да ти дам пример с решение на проблема 15'тина реда код.
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

bgkulinar каза:
Така е, няма време.
Нямаш 30 мин?
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Колкото и да е чудно, нямам това време, А и на мен ще ми нужно повече време да го направя, тъй като не съм програмист. Така че, това е положението на този етап.
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Re: Партньорска програма на БГ Кредит

На този етап, ще трябва да търсите да ви рекламират сайта безплатно другаде. Мисля, че хората тука много добре знаят какво е партьорска програма т.е Афилейт.
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

Хех, нямаш 15 минути да сетнеш кукита, пък по цял ден висиш по форумите ::)
Както и да е, ти си знаеш :)
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

bgkulinar, на бас, че можеш да си намериш човек, който за точно 30 лева ще напише нещата за кукитата... ;)
 
Re: Партньорска програма на БГ Кредит

predpriemach.com каза:
И аз съм на мнение че трябва да има и бисквитка.
Вече има бисквитка. Тествано е и работи. Бисквитката се пази три месеца, през които ако някой посети сайта през друг партньор, ще си остане бисквитката с вашето аффид.

Благодарности на Атанас за помощта (една карма+ от мен) и на пичовете от девелоперския форум, които се включиха с идейки.
 

Горе