SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Писна ми от стачки и особено от фермери

fenixsz

New member
Здравейте,


Направих една група, който иска може да се присъедини.

Писна ми от това някой да мрънка за пари, които взимат от нас. Голяма част от членовете във форума вероятно си плащат стабилни данъци. Къде да отиват те? При мрънкачите? Вие пари искате ли? Някой пари дава ли ви? `Ай сектир...

Log In | Facebook
 
Re: Писна ми от стачки и особено от фермери

Няма да ти слагам червена точка, но ще ти кажа че не си прав.
По добре данъците ни да отиват в нашите мрънкачи, отколкото при гръцките.
А ако не щеш да плащаш данъци в тая държава или минавай в сивия сектор, или хващай пътя и отиди някъде където мислиш че е по-справедливо.

А пък на който му е писнало от стачки и протести, да стои наведено-надупен и да чака :)
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Е, ся. Всеки има право на мнение. Аз също не подкрепям протестите, защото тия които протестират са свикнали да взимат наготово. Оправданията с лихвите и кредитите са прах в очите на народа. Искат да изкарват пари без да работят. Добре, че няма пари, да се научат и да работят.

irgy.net, опитай да станеш голям земеделец, да видиш тия с тракторите дали ще подкрепят ;).
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

bgkulinar, не разбрах от коментара ти дали тия с тракторите не работят?

Нямам позиция за протеста, защото нямам необходимата информация по въпроса.

Единственото, което знам, е че от животновъдство и растениевъдство не печели производителя.
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Люцкан Малджиев:
"ВСИЧКИ ЗЕМЕДЕЛЦИ НЕЗАБАВНО ДА ПРЕСТАНАТ ДА СТАЧКУВАТ С ТРАКТОРИТЕ И ДА ИЗКАРАТ ЛУКСОЗНИТЕ БЕНТЛИТА, ЛАМБОРГИНИТА, ФЕРАРИТА И ДА ОТИВАТ С ТЯХ НА СТАЧКА! ДА ПОКАЖЕМ НА БАТ' БОЙКО, ЧЕ ЗЕМЕДЕЛИЕТО В БЪЛГАРИЯ ИЗНЕМОГВА И ЯХИТЕ, ХЕЛИКОПТЕРИТЕ, САМОЛЕТИТЕ И S КЛАСИТЕ ТРЯБВА ДА СЕ СМЕНЯТ С ПО-НОВИ!"
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

bgkulinar, не разбрах от коментара ти дали тия с тракторите не работят?
...защото тия които протестират са свикнали да взимат наготово. ....... Искат да изкарват пари без да работят.
 
Re: Писна ми от стачки и особено от фермери

Аз също не подкрепям протестите, защото тия които протестират са свикнали да взимат наготово.
Съжалявам, но това е крайно общо и НЕ правилно.
Мисля, че бъдещите пенсионери имат право на протест защото ще направят възрастта за пенсиониране 70год. Те са работили, много за мизерните си пари.
Майките имат право на протест защото получават смешни детски.
Учените от БАН имат право на протест защото получават заплата 3пъти по малко от тези без висше возейки се в бели астри ...
и така и така и така .... край няма.
 
Re: Писна ми от стачки и особено от фермери

Мен па ми писна за всяко нещо да се тича у фейсбука и да се правят безмислени групи!!!
 
Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

bgkulinar, не разбрах от коментара ти дали тия с тракторите не работят?

Нямам позиция за протеста, защото нямам необходимата информация по въпроса.

Единственото, което знам, е че от животновъдство и растениевъдство не печели производителя.

Тия с тракторите ли работят?
Преди 2007 г. земите обработваха ли се? Защо от както започнаха да взимат пари без да си мръднат пръста взеха и да пискат!
Защо никъде не видях един трактор Булгар-ТК-80, ами всички карат само John Deere?

Лев субсидия не заслужават!
 
Re: Писна ми от стачки и особено от фермери

Тия милиони отиват в шепа олигарси, това на някой не му ли е ясно?
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

pres7o, я питай минтичарите дали не искат да се пенсионират на 70 :).
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Таз тема май няма много общо с тематиката на сайта...Но може да се свърже - примерно така:
да се направи един конкурс за по-по-най уеб дизайнер и едновременно с това оптимизатор, и още от сега предлагам кандидатурата на ББ за първото място :clap: Ако я откаже, могат да се направят и други конкурси.
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

В конкретния случай - ОК, спонсорът не си струва.

Ама като цяло за писването от протести си има класика:

"Първо дойдоха за социалистите, а аз си мълчах, защото не бях социалист.
После дойдоха за синдикалистите, а аз си мълчах, защото не бях синдикалист.
После дойдоха за евреите, а аз си мълчах, защото не бях евреин.
После дойдоха за мен, но вече нямаше кой да вдигне глас в моя подкрепа"
пастор Мартин Нимьолер
 
Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

pres7o, я питай минтичарите дали не искат да се пенсионират на 70 :).
А прокурорите искат на 100 :) Те са изключение, знаеш че говоря по принцип. А както вървят нещата и населението застарява прогресивно, ние с тебе пенсия няма да видим.
 
Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Ехоо Лазаров - ти май не си в час - знаеш ли какви хотели вдигнаха зърнените босове от Добруджа, какви коли карат, а да не говорим за двама Тошевски дето като мине кампанията и запрашват за Малдивите където ги чака яхтата им.
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Те Тошевските са уникати... половината от парите си да дадат - и кризата в България ще изчезне за няколко години напред!
 
За: Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

А както вървят нещата и населението застарява прогресивно, ние с тебе пенсия няма да видим.
Aз съм го приел за себе си и затова подкрепям песнионната реформа. Като няма пари, какво да правим? Единият начин - да увеличим възрастта. Другият - всички да започнат реално да си внасят данъци и осигуровки върху реалните суми, които взимат. Не съм фен нито на ББ, нито на ГЕРБ, но считам че това са стъпки в правилната посока. Ако някой измисли нещо по-добро, ще подкрепя и него. Но да ми стачкуват синдикати, че ще има работа за членовете им - това не го разбирам.
 
Re: Писна ми от стачки и особено от фермери

Аз също съм против тези протести, защото са манипулация и хората протестират заради нечии спекулации.
При положение че бюджета е неколкократено по-голям като сума, но заради силна година има много продукция и субсидията на тон е по-малка, означава, че тия хора са изкарали доста пари, защото им е била силна годината - защо тогава протестират не се знае :)

Ако се олеен с протестите най-много да станем като Гърция - да фалираме, само че ние не сме част от Еврото и няма да ни налеят стотици милиарди за да си стъпим на краката. :)

От друга страна има доста пари които потъват по нечии джобове и може би само протестите са начин тия хора да ги изкарат от там :) Така, че нещата са малко двупосочни, но предвид че масите се управляват от единици хора с цел отново нечии частни интереси, не мисля, че протестите са най-доброто решение в момента.
 
Re: За: Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Re: За: Re: За: Писна ми от стачки и особено от фермери

Aз съм го приел за себе си и затова подкрепям песнионната реформа. Като няма пари, какво да правим? Единият начин - да увеличим възрастта. Другият - всички да започнат реално да си внасят данъци и осигуровки върху реалните суми, които взимат. Не съм фен нито на ББ, нито на ГЕРБ, но считам че това са стъпки в правилната посока. Ако някой измисли нещо по-добро, ще подкрепя и него. Но да ми стачкуват синдикати, че ще има работа за членовете им - това не го разбирам.

Да и Не ... Има изключително много други способи на първо време да се увеличат постъпленията в пенсионния фонд. Не трябва веднага да се посяга на пенсионната възраст. А всички няма да почнат да внасят осигуровки ако не видят, че от техните осигуровки реално има полза.
Що да внасяш осигуровки като парите ти потъват и родителите ти дето са се бъхтили 284899 години наред взимат жълти стотинки. Предпочитам парите си да ги давам директно на тях !
Така че първо да покажат сила и воля и най накрая да ударят бързите милионери, кво само им снимаха къщите с хеликоптер. Да покажат, че държавата ни нее най корумпирана в ЕС и то с много. Само дават по новините как някой си източва ДДС за милиони и после нищо.
 
За: Писна ми от стачки и особено от фермери

За: Писна ми от стачки и особено от фермери


Ето ви един кандидат за председател. Надявам се, че не мислите като него
 

Горе