SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Плъгин export Joomla xml to Wordpress

batzidi

New member
Здравейте,
Познат има желание да премине към Wordpress като преди това от заглавието се разбира, че е ползвал Joomla.
Като причина ми изтъкна, че са се скарали партньорите помежду си и единият от тях не дава достъп до хостинга.
Та търся плъгин, чрез който да мога да генерирам xml файл в joomla-та и да го импортна в Wordpress-а
Предложенията от Google не ми помогнаха особено.

предварително благодаря за помощта
 
За: Плъгин export Joomla xml to Wordpress

За: Плъгин export Joomla xml to Wordpress

Здравейте,
Познат има желание да премине към Wordpressа
Понеже това ми е първия пост тук, здрасти
За съжаление понеже Wordpress по различен начин запазва в базата данни съдържанието няма лесен път.
При мен съдържанието беше в K2 затова използвах един компонент K2 exporter - k2 exporter - Joomla! Extensions Directory
от където си взех съдържанието като текст и на всеки item ID
После от таблицата със съдържанието вътре в администрацията(не в базата данни) си копирах кое id с кои изображения е свързано
Малко игра с таблици за да си наредя текста и изображенията
И после импорт в Wordrpes като CSV
Изображенията ги добавях като custom fields и си ги нагласих в темплейта кои размер от joomla за какво ще се ползва.
Цялото нещо беше доста играчка но стана за сравнително кратко време за доста обемен сайт.
Но пък аз имах достъп до ftp - от където си дръпнах изображенията.
 
За: Плъгин export Joomla xml to Wordpress

За: Плъгин export Joomla xml to Wordpress

Забравих да кажа понеже K2 преименува изображенията по време на качването при играта с таблиците си ги преименувах спрямо id-тата на k2 items което послужи после за импорта в Wordpress.
 

Горе