SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Повишаване на броя backlinks

Abadon_

New member
Здравейте,

Искам сайта ми да се листва по възможност в Top 10 на google или ако не успея да го вкарам в top 10 поне да е в top 20-30. За тази цел ползвам iBusinessPromoter с помощта на който съм си оптимизирал двете най-важни за мен страници на max за най-важните ми ключови думи. От 136 фактрора за листване в топ 10 на google съм изпълнил 121.

В крайна сметка ми останаха последните 15 фактора, които са с най-голямо значение.

Един от които е броя на сайтовете които линкват към мен - в момента имам едва 9 а всички други конкуренти в топ 10 имат около няколко хиляди сайта.

Затова въпроса ми е има ли смисъл да инвестирам пари в този софтуер Scrapebox и дали в действителност той би ми помогнал да си набавя повече линкове или е поредния софтуер който обещава сваляне на звезди само за да вземе ти вземе парите след което не прави нищо от това което обещава.

Ако това не е правилния избор какви други софтуери може да ми препоръчате?

Предварително благодаря!
 
Re: Повишаване на броя backlinks

със спам през Scrapebox няма да стане... най-много да ти замине сайта в трета глуха

остави софтуера настрана. хвани клавиатурата и започни с писане и пускане на статии в безплатните БГ директории за статии
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Ако конкурентите ти имат линкове от хиляди различни сайтове направо се откажи освен ако нямаш много пари :D
И между другото имам чувството, че някой те е излъгал, че SEO се прави със спамене през някакъв софтуер :).
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Благодаря за съвета.

Сайта ми е на Английски и основните ми клиенти са хора от чужбина, затова не знам колко ще е удачно да пускам статии в БГ директориите? Това ще ми помогне ли да се изкача по-нагоре или трябва да търся EN директории?

Във форума попаднах на една тема със 700 dofollow форума. Ако си направя регистрации в тях и почна да пиша нещо примерно по 1-2 поста във всеки един форум това ще означава ли че имам 700 линка от чужди сайтове към мен?
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Благодаря за съвета.

Сайта ми е на Английски и основните ми клиенти са хора от чужбина, затова не знам колко ще е удачно да пускам статии в БГ директориите? Това ще ми помогне ли да се изкача по-нагоре или трябва да търся EN директории?

Във форума попаднах на една тема със 700 dofollow форума. Ако си направя регистрации в тях и почна да пиша нещо примерно по 1-2 поста във всеки един форум това ще означава ли че имам 700 линка от чужди сайтове към мен?

scoobydoo - Не ти видях поста, най-вероятно си го писал докато си пиша моя.

Защо да се откажа няма ли low cost начин да си ги набавя дори с упорит труд? Каква е ролята на парите ако се се ползват софтуери? Плащаш примерно на N на брой хора да пишат статии и т.н- хвалещи ме по форумите, блогове и т.н.?
 
Re: Повишаване на броя backlinks

еми тогава пускаш статии на английски. започни от ezinearticles.com например

нещата не зависят само от брой а от много други неща, включително и от профила на сайта на който са линковете.

ако думите в които се целиш са много известни ще ти е много трудно..

и да. става с много упорит труд и с хвалене по глогове, форуми и т.н. ама трябва да са доооста.
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Практически само един тип софтуер не може да реши всичко. Скрейпбокс е една от най-добрите програми правени някога с цел спам. Редно е да се отбележи, че програмата има и множество други приложения и е незаменима след като се научите да работите с нея.

НО - бруталният спам с програмата няма да доведе до желаните резултати. Простичко казано - не можете да построите къща само с винтоверт, дори той да е най-качествения, който можете да намерите.

Винаги съм препоръчвал едно нещо - за да знаете дали някакъв софтуер ви трябва, първо изпълнете всичко ръчно и то няколко пъти. Т.е. преди да купувата какъвто и да било софтуер правете всичко самостоятелно и проследете резултатите.

Линковете от български директории за статии не са удачно решение за сайт на английски. Различни езици, липса на връзка в тематиката. Пишете статии на английски в английски директории за статии.

Темата със 700-те форума е моя. Предназначението на този списък е за употреба с програма, а не за ръчен събмит. Бих ви препоръчал да намерите 10 тематично свързани с вашата ниша форуми и да създадете по един профил в тях. ПИшете смислени неща, свързани с темата и когато е възможно поставете своя линк в подписа си или в профила си.
 
Re: Повишаване на броя backlinks

За да имаш някакви шансове направо забравяй за спаменето по много на брой нискокачествени директории и форуми. Почвай да правиш/купуваш ТОНОВЕ уникално и качествено съдържание и го пращай постепенно по гост блогове и по директории за статии с висок PR. Също трябват и беклинкове към тия статии. Ако искаш да ползваш форуми, както казаха преди мен, избери само няколко и то в твоята ниша (и да са с висок PR). Тотално забрави за директории за сайтове, форум профили, умрели директории за статии с няколко беклинка и шанс да оцелеят над 5 месеца около 5% и т.н.
Но в крайна сметка каквото и да правиш и колкото и да се мъчиш да вземеш всякакви линкове от сайтове даващи ги безплатно, пак няма да ти стигнат и ще се наложи или да си купиш линкове или да си направиш висококачествени сателити.
Аз поне така виждам нещата.
 
Последно редактирано:
Re: Повишаване на броя backlinks

Много благодаря за съветите, тъй като съм новобранец в SEO-то както сигурно се вижда.

Вече започнах търсене на форуми и качествени сайтове за статии.

Хрумна ми още една идея която не знам колко е удачна - пускам iBusinessPromoter-а виждам кои са ми преките конкуренти в top10 след което отивам в Alexa.com пускам сайта на конкурент 1 и виждам от къде му идват backlinks. След което избирам сайтовете с най-висок рейтинг които се занимават със същите неща като мен, намирам им contact us менюто и се свързвам директно със собствениците им.

Този подход дали е правилен?

scoobydoo - от къде да ги купувам тези ТОНОВЕ уникално и качествено съдържание? Как да разбирам дали е качествено? Ако има висок PR и сайта се занимава с неща като мойте значи е качествено или?
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Хрумна ми още една идея която не знам колко е удачна - пускам iBusinessPromoter-а виждам кои са ми преките конкуренти в top10 след което отивам в Alexa.com пускам сайта на конкурент 1 и виждам от къде му идват backlinks. След което избирам сайтовете с най-висок рейтинг които се занимават със същите неща като мен, намирам им contact us менюто и се свързвам директно със собствениците им.

Този подход дали е правилен?

По принцип, подходът да "следваш" лидерите не е лош. Проблемът е, че рано или късно ще попаднеш на техни наистина качествени линкове, които не можеш да дублираш. Просто или това е друг техен сайт, или е сайт с плащане, или сайтът има наистина сериозни изисквания за поставяне на лник (дмоз например). Не можеш на 100 процента да копираш линковете на конкурента си, но е добра идея да опознаеш техните линкове и да се опиташ да набавиш подобни. Реално можеш да "запълниш" дупките на конкурента си - ако той няма линкове от блог коментари - ти ще натрупаш такива към твоя сайт в допълнение на другите, ако той няма линкове от туитър - ти ще натрупаш към твоя сайт и т.н.
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Усещам че имаш премного въпроси колега :). По-лесно ще е ако първо отделиш известно време да се запознаеш с науката на име SEO и след това да действаш/питаш.
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Аз доста изчетох за SEO-то от къде ли не, но питам тук за да просондирам мнения от хора занимаващи се с това преди да действам, понеже по темата със SEO-то се пишат и доста глупости в нета.

Ето примерно в БГ всеки втори е SEO експерт или предлага SEO оптимизации т.н.

След тази тема доста неща ми се изясниха!
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Аз доста изчетох за SEO-то от къде ли не, но питам тук за да просондирам мнения от хора занимаващи се с това преди да действам, понеже по темата със SEO-то се пишат и доста глупости в нета.

Ето примерно в БГ всеки втори е SEO експерт или предлага SEO оптимизации т.н.

След тази тема доста неща ми се изясниха!
едва ли... но има надежда... :cool:
 
Re: Повишаване на броя backlinks

scoobydoo - Не ти видях поста, най-вероятно си го писал докато си пиша моя.

Защо да се откажа няма ли low cost начин да си ги набавя дори с упорит труд? Каква е ролята на парите ако се се ползват софтуери? Плащаш примерно на N на брой хора да пишат статии и т.н- хвалещи ме по форумите, блогове и т.н.?

така! я по-подробно къде е тая златна тема за 700-те форума тука аз що не знам за нея

дайте малко гювеч насам де ееееее майна
 
Re: Повишаване на броя backlinks


В крайна сметка тези форуми за какво ще ги ползвате? BullBlogger писа,

Темата със 700-те форума е моя. Предназначението на този списък е за употреба с програма, а не за ръчен събмит.

Хем за да е добро SEO-то нещата трябва да се правят на ръка, хем и някакви програми за автоматично събмитване се ползват. Нещо взех да се обърквам :(

Хората които се занимават професионално със SEO може би ги ползват за да издигнат рейтинга на някой сайт на клиент който си е платил само за месец-два оптимизация?
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Скрейпбокс е една от най-добрите програми правени някога с цел спам. Редно е да се отбележи, че програмата има и множество други приложения и е незаменима след като се научите да работите с нея.

BullBlogger, Обясни моля те по-подробно какво му е доброто в набавянето на голям брой nofollow линкове (освен за допълване на линк-профила, но чак след като имаш вече голям брой follow линкове).

Ако има още нещо друго полезно в него, ще съм ти благодарен ако поне го загатнеш че аз не се сещам.
 
Re: Повишаване на броя backlinks

BullBlogger, Обясни моля те по-подробно какво му е доброто в набавянето на голям брой nofollow линкове (освен за допълване на линк-профила, но чак след като имаш вече голям брой follow линкове).

Ако има още нещо друго полезно в него, ще съм ти благодарен ако поне го загатнеш че аз не се сещам.

А, защо само за nofollow линкове? Има блогове с фолоу линкове.

Следващия момент е дискусията за фолоу и нофолоу линкове. Аз лично никога не подбирам типа линкове. Всички външни линкове в уикипедия са нофолоу. Е и? Да не правя линкове от уикипедия ли? Наистина не съм правил експеримент само с нофолоу линкове да ранкна сайт, просто защото никога не съм се съобразявал с този таг. А и не мога да се съглася с крайната теза, че нофолоу линковете са практически безсмислени и единствената им функция е да гарнират "натуралното" в микса от линкове към даден сайт.

Държа да подчертая, че в случая обсъждаме само блог коментарите. Програмата има още двадесетина адона (проверка на пр, проверка на живи линкове, проверка на беклинкове и т.н.), което я прави изключително полезна, бърза и удобна при работа. Не агитирам никого да си купува СБ и многократно подчертах, че спаменето по блогове е само едно от предназначенията и. (Вярно основното, но далеч не единственото)
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Истината е, че дори и да правиш ръчно набавяне на качествени линкове (независимо дали ще са блог коментари или всякакви други хитрини) ScrapeBox ще ти улесни и съкрати значително времето за намиране на въпросни линкове. Естествено след като знаеш какво искаш и как да си служиш със SB, което също отнема време.
BullBloger го каза програмката има още куп функции и аддони, които в комбинация имат невероятни и немислими приложения, особено ако се абстрахираш от мисленето, че програмата е само за спамене на блогове.
 
Re: Повишаване на броя backlinks

Аз доста изчетох за SEO-то от къде ли не, но питам тук за да просондирам мнения от хора занимаващи се с това преди да действам, понеже по темата със SEO-то се пишат и доста глупости в нета.

Ето примерно в БГ всеки втори е SEO експерт или предлага SEO оптимизации т.н.

След тази тема доста неща ми се изясниха!

Тук съм съгласен с теб. До колко, обаче са ти се изяснили нещата е друг въпрос. Дано да е колкото ти е необходимо.
Иначе BullBlogger и scoobydoo се постараха да помогнат максимално (както обикновено). Може да постигнеш накакъв резултат. Погледни все пак някой теми по назад във раздела и може да намериш доста полезна информация. Синтесирай я и ще видиш колко още неща ще ти се изяснят. Тогава, поне ще знаеш какво точно да попиташ и как да го използваш.
 

Горе