SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Подаване на VIES онлайн

BornToDrink

Active member
Пичове, видях се в чудо.
Влизам днес да подавам декларацията за декември (за пръв път) и кво да видя.
1. Иска IE :D
2. Иска импорт на данни (според туториала) - от къде да го взема? Има ли "бланка".. баси. Има някъф брауз бутон, но какво да импортна.. мислех, че ще попълвам форма онлайн. :confused:
3. Всички лейбъли на онлайн формата са "?" (въпросителни), което тотално ме уби. Добре, че в един ПДФ има снапшоти да видя кво пише...

Ще се радвам на помощ, че крайния срок наближава... :(
 
Re: Подаване на VIES онлайн

аз за сега ползвам Microinvest Value - безплатна е програмата. Дурвена като всеки продукт на МИкроинвест, ама на харизан кон... :D. Там си попълваш дневниците за покупки и продажби. При гренерацията им има едно чекче за създаване на VIES. и на практика създава 4 файла: покупки, продажби, декларация и виес. Стандартно ги слага в C:\

От онлайн формата трябва да се избере директорията в която са файловете (горните четири) и съответно сайта автоматично изписва, че е намерена и VIES декларация.

Важно е да се знае, че ако декларацията за даден месец е нулева, то виес не се подава.
 
Re: Подаване на VIES онлайн

На сайта на НАП има една DOS програмка, използва се лесно и върви под Command prompt. Ползвам нея за създаване на дневниците и декларациите и всичко е ок.
 
Re: Подаване на VIES онлайн

НАП-овската програма ми излиза отчасти със странни символи и не мога да сменя на кирилица!?
А тази, която ник предложи не е лоша, но нещо не ми импортира автоматично продажбите в справка декларация. Само това да успея да направя и е готово.

Има ли някой с опит в тези неща, особено за регистрирани физически лица да удари едно рамо?
 
Re: Подаване на VIES онлайн

Не я знам тази другата програмка как работи, а на наповската имаше някаква инструкция как се активира кирилизацията.
 
Re: Подаване на VIES онлайн

За да ти стартира кирилицата на НАП-овската, трябва да стартираш бат файла, който зарежда bds.dos, има дори фонетична (десен alt+shift). За символите, които не излизат - ами свиква се. важното е, че с файловете на НАП-а, само "качваш" ДДС декларацията в сайта им и то си намира всичко останало.

ИЕ го иска заради active-x контролите, иначе за проверка кое какво си подал, може и с ФФ/Линукс.
 
Re: Подаване на VIES онлайн

Подадох.. най-накрая. И потвърждение по мейл получих. :)
Благодаря на всички за помощта - най-вече ник и bgkulinar, че ги ръших на ПМ. :D
Реално не е нищо сложно, но като не знае човек... :)

ps - накрая като цъкнах "потвърди" и като ми изкара една грешка 0х00...**** и щях се фърля през терасата...
Рестартирах браузъра и подписа и се оправи. :D
 

Горе