SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

palmag

Member
Здравейте ще бъда много благодарен на всички, които ми дадат съвет какво да правя в тази ситуация.

Случая е следния.
Вчера вечерта когато преглеждах приходите от AdSense, видях че имам съобщение от въпросната компания.

Цитирам текста едно към едно с оригинала.

Здравейте,
Този имейл има за цел да Ви уведоми, че понастоящем един от уебсайтовете Ви не спазва програмните правила на AdSense, в резултат на което показването на реклами за него е деактивирано.

Идентификационен номер на проблем: 20569885

Показването на реклами е деактивирано за: ime-na-sait.com

Примерна страница, където има нарушение: http://ime-na-sait.com/ime-na-stranica

Изисквано действие: Проверете дали останалите сайтове в профила Ви спазват правилата.

Текущо състояние на профила: Активен


Обяснение на нарушението

Важно е сайтовете, на които се показват реклами от Google, да спазват указанията на Google за качество за уеб администратори. По-конкретно сайтовете трябва да осигуряват значителна полза на крайния потребител, като му предлагат полезна и богата информация. Освен това не е разрешено поставянето на реклами от Google в страници, които отхвърлят ,,бисквитките".

Моля, прегледайте Указанията на Google за качество за уеб администратори (http://www.google.com/support/webmas...&hl=bg#quality) за повече информация. Въпреки че Ви изпращаме част от тези указания, Ви препоръчваме да отделите време и да се запознаете обстойно с пълния им текст.

*Не участвайте в схеми за обмен на връзки, предназначени да повишат класирането или да подобрят позицията на сайта Ви в PageRank.
* Избягвайте ,,входни" страници, създадени единствено за търсещи машини, както и други подходи тип ,,отхвърляне на ,,бисквитки"", като партньорски програми с малко или никакво оригинално съдържание.
* Направете сайт с ясна йерархия и текстови връзки. До всяка страница трябва да има достъп от поне една статична текстова връзка.

Изисквано действие: Проверка на профила за спазване на правилата
Въпреки че показването на реклами е деактивирано за горния сайт, профилът Ви в AdSense остава активен. Моля, имайте предвид, че горният URL адрес е само пример и същите нарушения може да съществуват на други страници в този уебсайт или други сайтове, които притежавате. Поради това Ви препоръчваме да отделите време и да прегледате другите си сайтове, за да се уверите, че спазват правилата ни, както и съответно да ги наблюдавате, за да намалите вероятността от бъдещи имейли от нас относно правилата. Освен това, моля, имайте предвид, че екипът ни си запазва правото да деактивира профили по всяко време, ако продължим да виждаме нарушения.

Обжалване
Ако искате да обжалвате това деактивиране, можете да го направите, като използвате посочения по-горе идентификационен номер на проблема, за да се свържете с нас чрез Помощния център на адрес https://support.google.com/adsense/b...&answer=113061.

Благодарим Ви за съдействието. Поздрави, Екипът на Google AdSense

За съжаление не мога да проумея напълно в какво се състои нарушението ми, въпреки че прочетох съобщението им няколко пъти и до 01:00 ч през нощта четях и допълнителните материали към които са дали линкове.

1. Доколкото успях да схвана от AdSense смятат че съдържанието на въпросната статия към която са дали линк не е полезно за посетителите (въпросната статия е 100% уникална с увлекателно написан текст на тема бинго). След като прочетох "Програмните правила на AdSense", установих че има вероятност да нарушавам правилото забраняващо съдържание на хазартна тематика.

2. За да реша този проблем, се чудя дали ще е достатъчно да премахна рекламите от въпросната страница, или ще е по добре направо да я изтрия (въпросната страница има по няколко хиляди уникални посетители на ден трафик от търсене ).

3. Не мога да разбера какво имат предвид AdSense с цитирам "Освен това не е разрешено поставянето на реклами от Google в страници, които отхвърлят ,,бисквитките"." Въпросната страница е най обикновенна страница в WP. Ще бъда много благодарен ако някой може да ми обясни какво имат предвид с цитираното по-горе изречение.

4. Според вас какво трябва да направя за да разреша успешно по-горе описаната ситуация.

Искам да благодаря предварително на всички, които ще споделят своите съвети и опит в разрешаването на проблеми от този тип.
 
Re: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Най-добре запази страницата и ѝ сложи реклама от друга мрежа.
 
За: Re: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За: Re: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Най-добре запази страницата и ѝ сложи реклама от друга мрежа.

Благодаря за съвета. Принципно и на мен ми хрумна този вариант.
Но се чудех дали пак няма пак да съм в нарушение на правилата, ако имам страници с хазартна тематика, въпреки че на тях няма реклами от мрежата на AdSense.
 
Re: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Важното е да не показваш адсенс на страници с хазартно съдържание. Според мен по-голям проблем ще е да възобновиш адсенс на сайта. Ако успееш, кажи как е станало.
 
За: Re: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За: Re: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Важното е да не показваш адсенс на страници с хазартно съдържание. Според мен по-голям проблем ще е да възобновиш адсенс на сайта. Ако успееш, кажи как е станало.
Да ще пиша какво е станало независимо от крайния резултат.
Благодаря за помощта.
 
За: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Много внимателно прегледай всичко и вземи сериозни мерки преди да им пишеш, че си оправил всичко, защото няма да се занимават много пъти с тебе. Провери и за други нарушения също. А и да видят че си сериозен.
 
За: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Здравейте на всички както обещах ще опиша как се разви ситуацията с Google AdSense и спрените реклами.
Както ме посъветва scoobydoo постарах се много внимателно да прегледам дали нямам страници, които да са в разрез с правилата на Google за рекламодатели.
След това написах едно писмо до AdSense в което се постарах да опиша, какви действия съм предприел за да разреша посочения проблем. Написах писмото на английски, въпреки че явно от Google AdSense имат служители които знаят български.

Действията който съм предприел ги описах под формата на точки (1,2,3 и т.н).
Разбира се първа точка беше че съм премахнал проблемната страница.
В другите няколко точки се постарах да опиша какви конкретни действия съм предприел и предприемам, за подобряване на потребителското преживяване.
Постарах се да опиша колко много работя за доброто качество на съдържанието. Дадох за пример няколко от страниците, които имат стотици харесвания, споделяния и коментари.

След като изпратих писмото минаха 10 дни преди да получа писмо че рекламите в сайта ми са възстановени. :)
 
За: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

За: Показването на реклами от Google AdSense на сайта Ви бе деактивирано.

Супер. Добре е че сте се разбрали и е имало адекватна комуникация между двете страни,
 

Горе