SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Полезно използване на 404 страниците от сайта ви

bgkulinar

Меринджей
Преди два дни се натъкнах на инициатива на notfound.org, която предоставя банер за изчезнали лица, които може да поставите на 404 страниците от сайта си.

Тъй като повечето лица са чужденци, а сайтовете ми - предимно за БГ аудиторията, реших да сложа банер от БГ сайта Липсва - Регистър за безследно изчезнали лица

Ето как изглежда една 404 страница от мой сайт: http://www.gradski.bg/greshka

Призовавам и Вас да помогнете,

П.П. В уърдпрес кодът се поставя във файла 404 на темата.
 
За: Полезно използване на 404 страниците от сайта ви

За: Полезно използване на 404 страниците от сайта ви

Пламка, то идеята ти е хубава, разбирам, че направата и има изцяло блародона цел, ама малко нерелевантна страница се получава в по-голямата част от случаите. Един вид ти спамиш юзъра по този начин. От чисто техническа гледна точка, една 404 страница би трябвало да съобщава на юзъра, че търсената от него страница липсва и да предостави разни варианти за по-добра навигация и/или да улесни хората за да намерят това, което търсят.
 
Re: Полезно използване на 404 страниците от сайта ви

При мен съобщава, че НЕ е намерено това, което търси и после е банерът. Не вярвам някой да се почуваства оспамен :).
 
За: Полезно използване на 404 страниците от сайта ви

За: Полезно използване на 404 страниците от сайта ви

Пламка, то идеята ти е хубава, разбирам, че направата и има изцяло блародона цел, ама малко нерелевантна страница се получава в по-голямата част от случаите. Един вид ти спамиш юзъра по този начин. От чисто техническа гледна точка, една 404 страница би трябвало да съобщава на юзъра, че търсената от него страница липсва и да предостави разни варианти за по-добра навигация и/или да улесни хората за да намерят това, което търсят.

Че какво търси юзера там, чак да му правя кефа, да му улеснявам престоя на 404 и да го забавлявам... я да клика на биека и да си ходи.
Аз съм се постарал да му направя прекрасни страници, с хубави лъскави адсенс банери в тях, па той ще ми обикаля по 404-ките.
Неблагодарна сган ей :)
Това с изчезналите е идея, но сега ми хрумва една още по-добра да сложа някакви гадни банери там, примерно за рак на белия дроб, да се научи че не му е там мястото.
 

Горе