SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Federal

New member
Някакви тъпаци, постоянно пълнят пощата ми с предложения за конференции, обучения, курсове и т.н. Пощата е с домейн на сайта ми и не знам как да се справя с проблема, няма спам листа и т.н., не знам как да блокирам такива писма. Outlook използвам, той има някакъв block, но не върши никаква работа.
 
За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Някакви тъпаци, постоянно пълнят пощата ми с предложения за конференции, обучения, курсове и т.н. Пощата е с домейн на сайта ми и не знам как да се справя с проблема, няма спам листа и т.н., не знам как да блокирам такива писма. Outlook използвам, той има някакъв block, но не върши никаква работа.

Освен да ти дам съвет да ползваш Google Apps, друго не се сещам...
 
За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

От header информацията на мейла не се ли показва сървъра и от там вече да го забраниш? Естествено след доклад към КЗП...
 
Re: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Мести в junk, самообучава се бързо. Или създай филтър
 
За: Re: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Re: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Мести в junk, самообучава се бързо. Или създай филтър

Там ги местя в джънк и нищо не става. Идват пак и пак..
 
За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Оги, понеже им блокират бързо домейните по различните сървъри и те постоянно ги сменят :)
Спасението е умен сървис + КЗП.
 
За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Какво е това КЗП?
 
Re: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Сега си погледнах в спама. Освен любимците ми от bgcert, доста олигота са се навъдили със семинари :)

Освен federal да сложи един филтър по семинар и да си регистрира целия домейн в > Регистър на непоисканите търговски съобщения друго спасение май няма :party:
 
За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Оги, понеже им блокират бързо домейните по различните сървъри и те постоянно ги сменят :)
Спасението е умен сървис + КЗП.

КЗП не винаги помага.
Тия със семинарите са ми дошли до гуша.
Репортнах едни такива.
И получих следния отговор
kzp.jpg
Taка че при фирмени мейлове, няма шанс за съжаление.
Мен този отговор доста ме учуди, по тази логика всеки може да спами по фирмените мейлове, колкото душа му сака и никой нищо не може да им каже.
Също така всичките си мейлове и сайтове съм ги ръгнал в ония списъци към КЗП-то, но файда няма.
Това е положението.
 
За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

За: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Някакви тъпаци, постоянно пълнят пощата ми с предложения за конференции, обучения, курсове и т.н. Пощата е с домейн на сайта ми и не знам как да се справя с проблема, няма спам листа и т.н., не знам как да блокирам такива писма. Outlook използвам, той има някакъв block, но не върши никаква работа.

Това е специално за твоя мейл клиент - SPAMfighter. Има и режим на обучение. Смята се за един от най-добрите спам филтри.
 
Последно редактирано:
Re: Помогнете за начин да се справя със спам в пощата

Някакви тъпаци, постоянно пълнят пощата ми с предложения за конференции, обучения, курсове и т.н. Пощата е с домейн на сайта ми и не знам как да се справя с проблема, няма спам листа и т.н., не знам как да блокирам такива писма. Outlook използвам, той има някакъв block, но не върши никаква работа.

Ако можеш да смениш клиента мини на the bat и си вземи безплатния antispamsniper (или платения). При мен има същия проблем с курсовете, но онова ги трепе на 99% (даже безплатното).
 

Горе