SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помогнете с избор на мъжко име

Re: Помогнете с избор на мъжко име

Ако това ще помогне в избора ето значението на имената между които се колебаеш. Надявам се да съм бил полезен малко или много ;)


ИЛИЯН - форма на Илия (ИЛИЯ - божия сила (oт иврит eli - сила, yahu - Бог). Св. Илия е пророк в Стария Завет, които предсказал на израилтяните, че Господ ще им изпрати суша. Така и станало и само молитвите на пророка спасили народа от глад. Според Новия Завет той е покровител на гръмотевиците и светкавиците. Денят на Пророк Илия е 20 юли.)


ВАСИЛ - цaр (от гръцкото basilios). Св. Василий е един от създателите на източноправославната църква и свeтецът-покровител на Русия. На него е кръстена базиликата като архитектурна форма, а неговият ден е 1 януари.


ПАВЕЛ - малък, скромен (от латинското paulus). Името на един от дванадесетте апостоли, носено и от шест папи. Денят на Св. pавноапостоли Петър и Павел е 29 юни.


П.п. от тези 3-те лично на мен с по-добри мисли свързвам ИЛИЯН
 
Re: Помогнете с избор на мъжко име

Благодаря момчета, везните клонят към Васил и Илиян
Ама ще видим ... и другите колеги ко ще кажат
 
Re: Помогнете с избор на мъжко име

@BornToDrink питането е защото най-вероятно "Павел джуниър" е в коремчето на мама.

Дано всичко да е наред, има време за името, но все пак от тези трите имена едно ще е.
 
Re: Помогнете с избор на мъжко име

Дориан, Кай :) Кай ми е любимо.. W-seo да нямаш дете беееее :) Ай живо здравоооооооо. Голям вебмастер да стане, Г да надвие, СЕО то да му е матерен език....
 
Re: Помогнете с избор на мъжко име

Още е рано за честито, в пети месец сме бременни
не се отклонявайте много много - дайте имена :D
@ Кай - интересно име .- хихиихихих ;)
 
Последно редактирано:
Re: Помогнете с избор на мъжко име

И ние сме пред подобна дилема, но нямаме твърди 3 варианта. На мен ми допадат Добри(Добромир), Станислав, Борислав.
Иначе от твоите - Васил. Има варианти за обръщение на "галено" - Васко или Васе :)
Успех в избора!
 
Re: Помогнете с избор на мъжко име

Брех, точно преди 5 месеца имаше ПР ъпдейт - на 27.09.08 :).
Е, какво? Предлагаш да се казва Мат?
 
Re: Помогнете с избор на мъжко име

Павел
 

Горе