SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Помощ с класа RSS Fetch 0.4.3

bgkulinar

Меринджей
Класът е за парсване на РСС фийдове. Може да се дръпне от тук, да се види тук.

Проблемът ми е, че след инициализацията на класа
Код:
$rss = new rss_parser("[url]http://.....xml"[/url], 10, $html, 1);
фийдовете се появяват в началото на страницата, независимо къде го викам/инициализирам.

Някаква подсказка, за да знам за какво да се хвана?
 
Re: Помощ с класа RSS Fetch 0.4.3

Ами така като го гледам, най-аграрното и бързо решение е, ония echo-та в show_html() и show_user_html() да ги смениш с return, при което show() да изглежда по тоя начин

#
/* void */
#
function show()
#
{
#
if($this->my_html == "") {
#
$this->output_buffer = $this->show_html();
#
} else {
#
$this->output_buffer = $this->show_user_html();
#
}
#
}

горе след деклрарирането на класа, инициализирай още една променлива
var $output_buffer = '';

и напиши една функция да ти връща аутпут-а

function get_output() {
return $this->output_buffer;
}

и после като си иницализираш класа, няма да има никакъв аутпут от него, а където искаш да се покаже просто пишеш в HTML-а:

Код:
<?=$rss->get_output()?>
 
Re: Помощ с класа RSS Fetch 0.4.3

Направих го, още един път мерси. За тези, които може да ползват в бъдеще, да не забравят че има цикъл и трябва да изведат return-a извън цикъла, иначе връща един резултат ;)
 
Re: Помощ с класа RSS Fetch 0.4.3

Блгодаря ти, biks, но това чудо ползва Джава Скрипт, а тук целта е да вкарам малко съдържание за търсачките.
 
Re: Помощ с класа RSS Fetch 0.4.3

Ми какво да правя, трябва си съдържание, иначе отивам в суплементала, пък и както казва Илиянски, най-големият скрейпър е Гугъл ))))).
 

Горе