SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Поредната affiliate мрежа смени собствениците си

EasyTrader

New member
Международната affiliate платформа “Zanox” (www.zanox.com) с централа в Берлин, бе продадена за EUR 214.9 милиона на Axel Springer AG (издателска дейност, собственик на над 170 списания и вестници в цял свят) und PubliGroupe AG (водеща швейцарска медийна агенция, обслужваща предимно печатни медии в Швейцария).

След тази мащабна сделка, по света не останаха много рекламни мрежи, които да не бяха погълнати от други гиганти.

Хронология на други подобни поглъщания на афилиейт и рекламни мрежи през последните 4 години:

- Миналата година Google закупи Double Click (www.DoubleClick.com) срещу USD 3.1 милиарда в брой. DoubleClick е е лидер на световния пазар за интернет реклама и обслужва огромни уеб сайтове като MySpace, The Wall Street Journal и America Online.

- В края на 2006 Time Warner AOL пожела да закупи и европейският лидер в affiliate маркетинга Tradedoubler (www.Tradedoubler.com) за USD 900 милиона, но акционерите на компанията блокираха сделката

- LinkShare (www.linkshare.com) бе продаден на най-голямия онлайн шопинг портал в Япония - Rakutten за USD 425 милиона през 2005 година, с което японският гигант подсигури своята експанзия в САЩ

- Advertising.com (www.Ad.com) бе закупен от Time Warner AOL през 2004 за USD 435 милиона

- Commission Junction (www.cj.com) бе продадена през далечната 2003 година на рекламния лидер ValueClick, Inc срещу акции и USD 26 милиона в брой. Приблизителната обща стойност на сделката е над USD 50 милиона.
 
Re: Поредната affiliate мрежа смени собствениците си

Easy Trader: За колко ще продадете бизнеса ако имате предложение ( шегувам се разбира се )
 
Re: Поредната affiliate мрежа смени собствениците си

Easy Trader: За колко ще продадете бизнеса ако имате предложение ( шегувам се разбира се )

Защо бе? Въпроса ти е интересен. И на мен ми е любопитно.
 
Re: Поредната affiliate мрежа смени собствениците си

И на мен ми е интересно, я споделете
 
Re: Поредната affiliate мрежа смени собствениците си

Easy Trader: За колко ще продадете бизнеса ако имате предложение ( шегувам се разбира се )

И намен ми е интересно :)
Иначе аз ако имам 200-300 милиона, предполагам, че ще си дам дълга почивка :rolleyes:
 

Горе