SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

fenixsz

New member
Здравейте,

Последните дни си опитвам да си направя стратегията за един личен сайт, който смятам да популяризирам. Вероятно ще е свързана със създаването на няколко сателитни блога, което както виждам е най-разпространената сивиееща техника.

След като малко задълбах в търсенето на подходящ тул, с който ще мога да ги управлявам, почнах да се замислям, че рано или късно Гугъл ще иска да се бори здраво с тези неща.

Явно затова Гугъл активно работи и върху бутона +1 и микроформатите.

С една програмка на английски, в англоезична ниша, можеш да правиш доста черно сео, което да изглежда сиво. Лесно създаване на блогигнг акаунти, автоматичен субмит + спининг със синоними, автоматично събмитване в социалните мрежи + спининг, както и article submision + автоматичен спин, на същите неща и правенето на един голям link wheel, което дефакто си е най-нормална стратегия навсякъде, но в БГ се прави предимно ръчно или полу-автоматизирано (социалните мрежи), тъй като няма кой да вложи 10-ки или 100-ци хиляди $ за създаването на такъв софтуер/скрипт.

Казано по друг начин с тул за 120 долара на месец можеш да поддържаш почти неограничен брой сателити, да създаваш контент, спинваш автоматично с богат синонимен речник и цели фрази, да букмаркваш, да събмитваш автоматично в артикъл директории, да ги букмаркавш и тях и да ги пингваш, като всичко това може да стане с time schedule.


Забелязвам, че повечето подобен софтуер е излязал за масовата публика в последната година.


Не смятате ли, че Гугъл сериозно ще си напъне картуната да се противопостави на подобен род техники и какво смятате е бъдещето според вас?

П.П. Ясно е в БГ до голяма степен този софтуер е неприложим, но промяната на алгоритъма ще засегне всички...
 
Последно редактирано:
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Не смятате ли, че Гугъл сериозно ще си напъне картуната да се противопостави на подобен род техники и какво смятате е бъдещето според вас?

Смятам, че са си "напънали кратуните" доста отдавна, като вече вкарват/са вкарали и редица промени, свързани с поведенчески фактори.
Най-малкото от Yandex имат достатъчно информация и могат да взаимстват идеи, а това, което виждам при доста сайтове е, че трафикът също влияе - малко или много.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

С една програмка на английски, в англоезична ниша, можеш да правиш доста черно сео, което да изглежда сиво. Лесно създаване на блогигнг акаунти, автоматичен субмит + спининг със синоними, автоматично събмитване в социалните мрежи + спининг, както и article submision + автоматичен спин, на същите неща и правенето на един голям link wheel, което дефакто си е най-нормална стратегия навсякъде, но в БГ се прави предимно ръчно или полу-автоматизирано (социалните мрежи), тъй като няма кой да вложи 10-ки или 100-ци хиляди $ за създаването на такъв софтуер/скрипт.

Казано по друг начин с тул за 120 долара на месец можеш да поддържаш почти неограничен брой сателити, да създаваш контент, спинваш автоматично с богат синонимен речник и цели фрази, да букмаркваш, да събмитваш автоматично в артикъл директории, да ги букмаркавш и тях и да ги пингваш, като всичко това може да стане с time schedule.

Подобни програмки нямат толкова голям ефект, както преди 2-3 години явно от google работят по въпроса. Спиннатия контент примерно не носи толкова плюсове както преди, вече новиния panda филтър явно го засича и не отдава толкова голямо значение на линковете идващи от такива страници. Затворениете link wheels също не са толкова голям фактор какъвто бява преди, просто защото много лесно могат да се засичат. Въпреки всичко още може да постигнеш резултати с подобни програми, просто трябва да ги изполваш по интилигентно и да не разчиташ само на тях.

П.П. Ясно е в БГ до голяма степен този софтуер е неприложим, но промяната на алгоритъма ще засегне всички...

Защо да е неприложим? Просто в BG няма толкова места където да го използваш, всичките ресурси са ограничени, като седна за няколко часа мога да си добавя сайта в почти всички директории, социални мрежи и т.н. Ако ми трябваше за постоянно обаче, примерно ако често ми се налагаше да минавам през тези ресурси бих си автоматизирал процеса. Ако на теб ти трябва подобно нещо пиши на ЛС ще те ориентирам как да си направиш подобен софтуер, не ти трябва даже програмиране.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Подобни програмки нямат толкова голям ефект, както преди 2-3 години явно от google работят по въпроса. Спиннатия контент примерно не носи толкова плюсове както преди, вече новиния panda филтър явно го засича и не отдава толкова голямо значение на линковете идващи от такива страници. Затворениете link wheels също не са толкова голям фактор какъвто бява преди, просто защото много лесно могат да се засичат. Въпреки всичко още може да постигнеш резултати с подобни програми, просто трябва да ги изполваш по интилигентно и да не разчиташ само на тях.

Благодаря за това инфо.

Защо да е неприложим? Просто в BG няма толкова места където да го използваш, всичките ресурси са ограничени, като седна за няколко часа мога да си добавя сайта в почти всички директории, социални мрежи и т.н. Ако ми трябваше за постоянно обаче, примерно ако често ми се налагаше да минавам през тези ресурси бих си автоматизирал процеса. Ако на теб ти трябва подобно нещо пиши на ЛС ще те ориентирам как да си направиш подобен софтуер, не ти трябва даже програмиране.

Предполагам говориш за Макрос относно автоматизирането. Ресурс действително няма. Софтура може да прави много неща, които с макрос едва ли ще успееш да го направиш и затова е брутално предимство и пестене на време поне при англоезичните сайтове. Затова предполагам, че гугъл ще насочи големи усилия в силно редуциране на действието от сателитите и всички други производни.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Здравейте,Казано по друг начин с тул за 120 долара на месец можеш да поддържаш почти неограничен брой сателити, да създаваш контент, спинваш автоматично с богат синонимен речник и цели фрази, да букмаркваш, да събмитваш автоматично в артикъл директории, да ги букмаркавш и тях и да ги пингваш, като всичко това може да стане с time schedule.

Даже видях че вече има и добри български тулове и те са далеч по-евтини.


Забелязвам, че повечето подобен софтуер е излязал за масовата публика в последната година.

Вярно е. През последната година се нароиха. Има закономерност:
- нов ъпдейт на алгоритъма засичащ туловете по-добре
- нов тул, който лъже гоогле
- отново ъпдейт на гугъл алгоритъм

Чудно ми е че гоогле не се отказват от битката, има инструменти даващи такава уникалност на текстовете че никакъв алгоритъм не може да го засече а те се опитват и опитват и опитват да ги разпознават, а според мен скоро това няма да е възможно.

Най-тъпото на гоогле е това, че със свръх качествено съдържание не правиш нищо, всеки смотаняк с няколко линка и съдържание боклук ще те разбие в серп.
 
Последно редактирано:
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

С тулове за спинване и уникализиране в повечето случаи се създава боклучаво и безсмислено съдържание, жалко че се използва. С тези тулове се работи на килограм, гони се количество, отделя се повече време и повече ресурс за линкове, хостинги, акаунти... Ако някой наистина знае какво прави с 3 добри статии и наполовина от този ресурс може да постигне повече.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

traki, четох една статия на воробьов инфо май беше. Там пишеше с руски тул как се прави и други такива. Тествах го - не е качествено, в смисъл че тула си е ок, гайда на пича също ама уникалност от 50-60% се разпознава отдавна и е крайно недостатъчен.

Вчера си поиграх и от статия около 300 думи направих 1000 бройки, а след това изкарах от тях 52 свръх качествени, поне на 90% уникални, това вече гоогле да се утрепе няма как да го хване.

И се чудя за какво са ми количества от по 500 броя спиннати статии на първоночалната ми статия като в България май има само 20-30 директории за статии или бъркам?
 
Последно редактирано:
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Не мога да ти отговоря колко са. Скоро някъде ми се мярна списък с български директории за статии, но не помня къде.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Предполагам говориш за Макрос относно автоматизирането. Ресурс действително няма. Софтура може да прави много неща, които с макрос едва ли ще успееш да го направиш и затова е брутално предимство и пестене на време поне при англоезичните сайтове. Затова предполагам, че гугъл ще насочи големи усилия в силно редуциране на действието от сателитите и всички други производни.

Нещо подобно u bot studio, последно като го разглеждах още нямаше multithreading(не съм сигурен и дали подуржа проксита) вече може и да са пуснали не знам. Имаше още един софт който бях гледал който поддържа и multithreading и проксита, но в момента не мога да се сетя как се казваше. Лошото на софтуера е че обикновено може да работи само с конкретен тип ресурси(и тук има изключения естествено), докато ако сам си направиш някаква автоматизация ще работи точно с това което ти искаш да работи.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Като гледам поддържа проксита. Както и да е, темата е малко по-различна.
 
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

Ето два линка със статии относно артикъл директориите, колелата, пирамидите, спиннатите статии и спама като цяло и отражението на Пандата върху тях.


Цък 1

Тук има и статистика с намалението на трафика на най-големите директории


Обаче по начина по, който се говори, явно пандата хваща спиннати статии по структурата, което означава, че ако се променят параграфите (Разместят или съберат), няма да може да ги лови...
 
Последно редактирано:
Re: Посока на развите на SEO/Google алгоритъм?

traki, четох една статия на воробьов инфо май беше. Там пишеше с руски тул как се прави и други такива. Тествах го - не е качествено, в смисъл че тула си е ок, гайда на пича също ама уникалност от 50-60% се разпознава отдавна и е крайно недостатъчен.

Вчера си поиграх и от статия около 300 думи направих 1000 бройки, а след това изкарах от тях 52 свръх качествени, поне на 90% уникални, това вече гоогле да се утрепе няма как да го хване.

И се чудя за какво са ми количества от по 500 броя спиннати статии на първоночалната ми статия като в България май има само 20-30 директории за статии или бъркам?

За БГ статии ли става въпрос? Може ли линк към тул-а да се пробва?
 

Горе