SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Предложение

Kalin4y

ORM / SEO
Какво ще кажете, ПРИМЕРНО да даваме за дискусия по някое сайтче, което сме оптимизирали. Хем ще се получи някой полезен съвет, хем ще се види какви са ни способностите, хем ще се получава хубава дискусия за това и онова ;)
Какво мислите за това ? :D
 
Re: Предложение

Аз съм за и започвам.

Форума ми към БГ Кулинар. Доста туикнато phpBB, използва mod_rewrite и куп други подобрения като например заглавието на всеки пост (не на темата) да е линк към темата с котва към поста, а не както е оригинално viewpost.php?p=XXX#XXX, което може да доведе до duplicate content. Всяка тема има подобни теми (ако има теакива, де). URL към форумите е recepti.XXX, защото както се оказа от статистиките на един друг мой сайт, рецепти, написано на латиница, е доста търсен термин в БГ. Близо 80% от референциите са от Гугъл, което за мен е добър показател за това как съм се справил.

Наскоро сложих нещо като tag cloud, все още не знам какво ще е приложението му, но поне не пречи.

Единственото, което не се връзва много-много със СЕО е страниците с връзка към референтите, но засега не виждам проблем, дори началната им страница е с ПР3, а страниците доста приличат на link-farm.

Форумът е изнесен на поддомейн и е с ПР5 и е особено приятно да видиш при дадени търсения, на първите места резултати от основния си сайт и от форума си.
 

Горе