SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Преместване на платен домейн и хост

Luci

New member
Привет!

Не видях подобна тема, затова пускам нова. Та, за какво става дума.. направих едно сайтче за строителна механизация, почнах да го оптимизирам, с аматьорските си умения го докарах до първа страница на гугъл по ключова дума, т.е. - стана така, както го исках. Само че сайтчето е в хит.бг, а аз съм решил да го преместя на платен домейн и хост (нали, там са по-сериозните). И сега въпросът ми е - трябва ли да повтарям цялата хамалогия със СЕО оптимизацията, или има някаква магия, която ще ми спести всичко?

Благодаря предварително.
 
Re: Преместване на платен домейн и хост

че в хита .htaccess може ли ? Явно може :)
 
Re: Преместване на платен домейн и хост

Ще споделя личен опит.Имах сайт който беше с уникален контент
бързо стана с PR3.Наложи се да сменя домайна и хостинга защото собственика
не можеше да си вземе домейна от съдружника с който е работил преди.
Вече една година саита е PR0 и гугал не го харесва, въреки доброто
му развите и обновяване не контента.

П.С : на стария домейн все още си седи Redirect [нов домайн]
 
Последно редактирано:
Re: Преместване на платен домейн и хост

Здр, Luci
и аз имам сходен проблем и се чудя как да го реша. Момчетата и момичетата тук им е далеч и си мислят че е шега работа да ти се затрие труда :)

Това което съм разбрал за такова прехвърляне от хит към нов домейн теоретично е следното:

Трябва да укажеш на браузъра да прехвърли към новия домейн, единственият начин в hit е с мета командата refresh.
представлява ето това:

<meta http-equiv="refresh" content="0; url=http://www.novdomain.com/stranica1.html">

1. Слага се в метаданните в секция head на html кода за всяка отделна страница там където е сега сайта (слагаш един допълнителен ред на всичките ти хтмл страници които са в хит)
2. На новия домейн слагаш същите страници съответно без него.
3. Примерно когато някой се опита да отвори страницата <www.tvoyatsait.hit.bg/stranica1.html> в зависимост от времето което си му задал в content=... толкова време след като се зареди съдържанието на тази страница съдържаща тази команда ще се изпълни командата за прехвърляне и браузъра ще тръгне да зарежда страницата от новия домейн. <www.novdomein.com/stranica1.html>

Ако стойността е 0, но страницата ти има съдържание и се зареди напълно след 5 секунди, то тогава прехвърлянето става след 5-тата секунда. Ако страницата е празна и зарежда веднага, то тогава командата се изпълнява веднага и прехвърлянето става веднага.

подробна система за прехвърлянето и информация как това влияе на SERP и PR, дали се запазват, дали се губят, колко време трябва да стои сайта на старото място, колко бързо линковете които има към момента сайта ти в други сайтове да се променят да са с новия адрес нямам и също много бих искал науча :)

Ако и ти разбереш нещо ще се радвам да споделиш
успех
 
Последно редактирано:
Re: Преместване на платен домейн и хост

Преди две години последно местих страница от hit.bg Ставаше дума за dvg.hit.bg -> dvigateli.info
Затрих всички вътрешни страници, а на начална сложих линк към новата и meta редирект.
Новата страница малко по малко след година си вързвърна позициите.
За съжаление няма ли редирект 301 всичко се губи.

Най-добре е на всички документи да сложиш мета редирект, но и задължително линк към новото място на същия документ.
 
Re: Преместване на платен домейн и хост

Благодаря :)
Явно няма да стане с нормален Redirect301. Много се надявах да ми спестите този отговор, ноооо... както и да е, Thanx again!
 

Горе