SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Преместване на cPanel

KOBRETI

New member
Такаааа, ползвам една българска супер готина хостинг компания, където хоствам 2 сайта. Тъй като имах промо код за хостинг, си платих по него за една цяла година нов хостинг акаунт. Текущият ми хостинг изтече и ги помолих да прехвърлят cPanel-а ми в новия акаунт. какво беше учудването ми, когато ми казаха, че за това е необходим един час време, за което трябва да заплатя почти 50 лв :)

Тарифата е ОК. Не оспорвам и плащането, когато това е необходимо... Имам няколко въпроса към вас:
1. При положение че местенето е от cPanel инсталация на cPanel инсталация, а двата сайта са общо 3-4 GB, това наистина ли би отнело 60 минути? :)
2. Предполагам, че аз не съм единственият, ползвал промо кодове за хостинг - на някой друг искали ли са му пари за такова прехвърляне в рамките на същия доставчик? Защото аз досега съм прехвърлял много сайтове през различни планове, акаунти и доставчици, но досега за това не ме бяха "тарифирали"...

Името няма да споменавам, защото в общите им условия пише, че
"Ползвателят и Доставчикът се задължават по време и след изтичане на периода на договора да не правят публично достояние писмена или устна кореспонденция проведена между тях. За публично достояние може да се смята публикуването на кореспонденция в печатни и електронни медии, интернет форуми, лични или публични уеб сайтове и др."
И макар че всъщност не публикувам кореспонденция, просто за всеки случай...
 
За: Преместване на cPanel

За: Преместване на cPanel

Само за да изясним ситуацията, ти не си подновяваш хостинг плана при тях, а ползваш промокод, който е за нови услуги да си откриеш нов акаунт? И предполагам искаш, старите сайтове да се преместят в новосъздадения с промокод нов акаунт? Ето ти 2 причини за ситуацията:

1. Преместването на сайтовете става ръчно, cPanel не разполага с модул или плъгин, чрез който да местиш основен или addon домейн (сайт), към друг акаунт. Местят се файлове и бази данни ръчно, след което се правят и промени в кода за въвеждане на нов username, нов homedir и прочие

2. Опитваш се да се възползваш от намаление (промо код), който се отнася за нови услуги, с цел подновяване на вече стартирани и ползвани услуги.

Няма да коментирам дали е правилно или не, в днешно време всеки гледа да намали даването на пари на макс.
 
Последно редактирано:
Re: Преместване на cPanel

В общи линии и те това ми отговориха, че не мога да си преместя сегашните домейни, дори и собственоръчно, защото щели да ми намалят срока на заплатената услуга от 12 на 3 месеца.... Ама това е една друга тема...

ОК, да предположим, че цПанел наистина няма лесен начин за прехвърляне, макар че имам друга информация... Не споря за това.

Но!

На ваучера пише следното:

"Промо кодът е валиден само при поръчки, включващи нови услуги. Важи за нови и за съществуващи клиенти."

Никъде не виждам дефиниция на "нова услуга", която изключва настоящо хоствани домейни...

Все едно ако си имам кола, и ми дадат промо код за "купете си нови чистачки със 70% намаление", да трябва да си купя и нова кола, за да си сложа чистачките на нея :D

Основното за мен (клиента) е сайтът (колата), а не странични консумативи като хостинг (чистачки)...

Ами, просто няма да си купувам чистачки от там повече, щом искат да ги изкарат, че са по-важни от колата ми ;)
 
За: Преместване на cPanel

За: Преместване на cPanel

това е практика абсолютно навсякъде и е нормална. с това че си използвал кода те не печелят нов клиент или нова услуга на стар клиент. ти просто си се възползвал за да ПОДНОВИШ стария си план на по-ниска цена.

спрямо преместването... 3-4ГБ сайт не се мести ей така. след като cPanel го има може да пробваш да го ползваш ама резултата няма да ти хареса. най-вероятно няма и да стане.
 
За: Re: Преместване на cPanel

За: Re: Преместване на cPanel

В общи линии и те това ми отговориха, че не мога да си преместя сегашните домейни, дори и собственоръчно, защото щели да ми намалят срока на заплатената услуга от 12 на 3 месеца.... Ама това е една друга тема...

ОК, да предположим, че цПанел наистина няма лесен начин за прехвърляне, макар че имам друга информация... Не споря за това.

Но!

На ваучера пише следното:

"Промо кодът е валиден само при поръчки, включващи нови услуги. Важи за нови и за съществуващи клиенти."

Никъде не виждам дефиниция на "нова услуга", която изключва настоящо хоствани домейни...

Все едно ако си имам кола, и ми дадат промо код за "купете си нови чистачки със 70% намаление", да трябва да си купя и нова кола, за да си сложа чистачките на нея :D

Основното за мен (клиента) е сайтът (колата), а не странични консумативи като хостинг (чистачки)...

Ами, просто няма да си купувам чистачки от там повече, щом искат да ги изкарат, че са по-важни от колата ми ;)

OK, ще си говорим с автотермини, явно така ще ме разбереш по-добре. В твоя пример, ти не искаш да си сложиш чистачките на старата кола, а да ти подарят нова, за да си имаш за всеки чифт чистачки по една.

Ако си купиш марков автомобил, който е на промоция и на цената на базовия модел, получаваш спортната версия на двигателя, плюс спортна скоростна кутия. Заедно с това получаваш 3 години безплатна гаранционна поддръжка при фабричен дефект. Супер.... 10 месеца по-късно излиза новия модел. Предлагат го със 70% намаление. Шасито е супер, интериора е подобрен, екстериора също, но двигателя е базов. Ти обаче купуваш новия модел, защото е на далавера.... Отиваш в сервиза с девете коли и ги караш да извадят двигателя и скоростната кутия от стария модел и да ти ги сложат в новата кола. Нали поддръжката е гаранционна и безплатна. Обаче в сервиза ти казват, че това може да стане но понеже не е фабричен дефект ще те таксуват допълнително?!? Сега се надявам, че говоря на твоя език и си ме разбрал правилно.

Хайде кажи си го честно, опита се да прецакаш системата, но не се получи и реши да пуснеш тема? Къде в списъка с извършваните от тях услуги откри "Преместване на сайт?" . Нали в промоцията пише за нови услуги?!? Ако доставчиците не пускат промокодове са, цитирам "супер зле". Когато пуснат промокодове пак са "неморални", защото си защитават икономическия интерес. Ето затова съм против подобни маркетингови практики, защото не са приложими на българския пазар.

Надявам се колегите от въпросната фирма да не вземат участие в тази тема, защото в другия форум вече се разиграва подобен цирк, заради потребител който живее в негов си хакерски филм. Не осъзнавате идеята на форума - да се решават проблеми, а не да се правят PR кампании. Какво ще спечелиш от това като клиент? Сайтовете ти ще се преместят ли? Доставчика ще пусне още повече кодове или изобщо ще спре да ги анонсира?

Сега ще се втурнат потребители да ме обвиняват, че съм пристрастен. Да пристрастен съм, но и твоя пост е субективен и гледаш нещата само от страната на далаверата.
 
Последно редактирано:
Re: Преместване на cPanel

не, не, не... не си ме разбрал... нито се оплаквам, нито протестирам, нито оплювам, нито съм се опитал да прецакам системата... просто не бях разбрал явно какво имат предвид под "нова услуга"... както виждаш, имах просто питания, а не тръгнах с рогите напред :)

но относно "преместване на сайт", не си съвсем прав... когато си преместих 2-та сайта в този хостинг, ми ги преместиха напълно безплатно :) преди години бях клиент на гото.бг, а след като откриха нс1.бг, ми преместиха там всички сайтове абсолютно безплатно, въпреки че цените бяха много по-ниски... дори те ми го предложиха, аз тогава дори не знаех, че това е същата фирма...

Мисълта ми е, че след писанията със съпорта, навсякъде ми се натякваше това, че съм взел хостинга с промо код, като че ли това е нещо лошо и трябва да се чувствам виновен... почти 120% съм убеден, че ако си бях взел нов хостинг на нормална цена, щяха да ми прехвърлят сайтовете без да ми поискат нищо...

разбирам гледната ти точка, макар че сравнението ти не е съвсем точно, защото слагаш сайта (двигателя) като подчинен на хостинга (колата), докато реално хостингът е чист консуматив за сайта... :)
 
За: Re: Преместване на cPanel

За: Re: Преместване на cPanel

не, не, не... не си ме разбрал... нито се оплаквам, нито протестирам, нито оплювам, нито съм се опитал да прецакам системата... просто не бях разбрал явно какво имат предвид под "нова услуга"... както виждаш, имах просто питания, а не тръгнах с рогите напред :)

но относно "преместване на сайт", не си съвсем прав... когато си преместих 2-та сайта в този хостинг, ми ги преместиха напълно безплатно :) преди години бях клиент на гото.бг, а след като откриха нс1.бг, ми преместиха там всички сайтове абсолютно безплатно, въпреки че цените бяха много по-ниски... дори те ми го предложиха, аз тогава дори не знаех, че това е същата фирма...

Мисълта ми е, че след писанията със съпорта, навсякъде ми се натякваше това, че съм взел хостинга с промо код, като че ли това е нещо лошо и трябва да се чувствам виновен... почти 120% съм убеден, че ако си бях взел нов хостинг на нормална цена, щяха да ми прехвърлят сайтовете без да ми поискат нищо...

разбирам гледната ти точка, макар че сравнението ти не е съвсем точно, защото слагаш сайта (двигателя) като подчинен на хостинга (колата), докато реално хостингът е чист консуматив за сайта... :)


Относно местенето от гото.бг към нс1.бг, нали знаеш че това е едно и също, дори да си бил клиент и на двете фирми, преместиха всичко към нс1. /И аз съм им клиент от има-няма 10 години/
А за промоковете, ако беше сложил нови сайтове на новорегистрираният отново с промокод хостинг, вероятно нямаше да има проблем.
Но вслучаят от една промоция за нова услуга, да се опиташ да се възползваш от същата след година, не ми изглежда коректно.
п.с. Това с колите и двигателите ми хареса :)
 
За: Преместване на cPanel

За: Преместване на cPanel

Направихте го твърде сложно с тия коли и какво ли не още. Нито хостинга е двигател, нито сайта е кола. Пиа го горе ама май не си му обърнал внимание.

Ти не си взел НОВА услуга, а си ПОДНОВИЛ старата. Това че акаунта е нов или потребителското ти име е друго няма НИКАКВО значение.

Имаш хостинг за тези сайтове в същата хостинг компания при близко застъпващи се дати на изтичане и отваряне. Както s1yf0x посочи горе си се опитал да изиграеш системата ама не е станало.
 
Re: За: Преместване на cPanel

Re: За: Преместване на cPanel

Да бе, в крайна сметка сегашните сайтове ще ги махна от там, а на новия хостинг ще сложа един нов домейн. Както казах, нищо не съм се опитал да изиграя, просто не съм разбрал какво имат предвид под "нова услуга"... Няма драма никаква в случая, темата ми беше по-скоро информативна. Не съм искал да се заяждам с хостинга, с който не съм имал проблеми като цяло...

Просто тяхната логика ми е малко нелогична... Защото според нея, ако сега си запазя и 2-та акаунта, и примерно след 6 месеца реша да си прехвърля някакви сайтове от единия на другия, пак ще наруша същата "клауза" че ползвам стар домейн на промо-хостинг...
 
За: Преместване на cPanel

За: Преместване на cPanel

Хостинга не ти е консуматив, защото без хостинг сайта ти ще стои на харда и никой няма да го види. Нали не си показваш сайта принтиран на картинка. Колата без двигател ще стои на трупчета в гаража и ще караш колело. Ако беше толкова лесно, както го описваш нямаше да питаш Драго постоянно как се кара кола с ръчни скорости, ами щеше да си я караш сам.
 
Re: Преместване на cPanel

Според мен въпросът ти опира до това, че за нови клиенти, компаниите (не само хостинг) са готови да си оближат задника с език (типичен пример мобилните оператори), а за лоялните клиенти - среден пръст.

Аз го виждам решението така - по-малко отстъпки за нови клиенти, повече бонуси за стари.
 
За: Re: Преместване на cPanel

За: Re: Преместване на cPanel

Според мен въпросът ти опира до това, че за нови клиенти, компаниите (не само хостинг) са готови да си оближат задника с език (типичен пример мобилните оператори), а за лоялните клиенти - среден пръст.

Аз го виждам решението така - по-малко отстъпки за нови клиенти, повече бонуси за стари.

Точно от теб не очаквам да бъркаш понятието "лоялност" с понятието "тарикатщина на дребно" . Между другото видях на запад какво правят - "безплатно местене на сайт до 1 бр". После почнаха да чарджат по $40. Понеже сайтовете бяха 8 на брой клиента се побърка. Не виждам проблем да се направи компромис в началото, но в случая причината за отказа е очевадна. И продължавам да твърдя, че този начин на работа с промокодовете е неприложим в България.
 
Re: Преместване на cPanel

Защо да е "тарикатщина на дребно"? Както сам каза
Няма да коментирам дали е правилно или не, в днешно време всеки гледа да намали даването на пари на макс.

Щом дадена компания ми дава отстъпка за 70% за нова услуга, а за стара ме е*е, ползвам новата, но сам си местя нещата. Компанията явно не иска лоялни клиенти, иска нови. еми - получава ги.
 

Горе