SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пренаписване на url с htaccess

Face

New member
Здравейте,
опитвам се да пренапиша следния адрес _http://domein/index.php?option=com_k2&view=item&id=10:ime-na-statia&Itemid=582
като целя да получа _http://domein/10-ime-na-statia
Засега успявам да спра целия сайт :) или то изобщо да не сработи това което съм написал.

п/с пренаписването може да стане с разни допълнителни компоненти (става дума за joomla, освен да товарят сайта друго не вършат), има си стандартно пренаписване на адресите, което за нищо не става (реално прави по няколко адреса, да си има :) )
Затова се опитвам, да го направя с правил в htaccess, без успех засега :)
 
За: Пренаписване на url с htaccess

За: Пренаписване на url с htaccess

Код:
Options SymLinksIfOwnerMatch

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^([^/]*)-([^/]*)$ index.php?option=com_k2&view=item&id=$1:$2&Itemid=582 [L]
</IfModule>

Така?
 
Re: Пренаписване на url с htaccess

не сработва, имам този код преди това:
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} /component/|(/[^.]*|\.(php|html?|feed|pdf|vcf|raw))$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule .* index.php [L]

Махнах го и сложих този който даде, не сработва сайта изобщо
оставих го така, но неще :)
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index\.php
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^([^/]*)-([^/]*)$ index.php?option=com_k2&view=item&id=$1:$2&Itemid=582 [L]
 
Re: Пренаписване на url с htaccess

още едно пояснение да направя, като пусна пренаписването на адресите от joomla се получава следния адрес:
_http://domein/име_на_категория/Iteme/10-ime-na-statiata
лошото, че понякога адреса е името на менюто/Iteme/10-ime-na-statiata
 
Re: Пренаписване на url с htaccess

За Жумляницата си има компонент СЕФ не знам как си. Инсталираш и се оттърваваш от мъките.
 
Re: Пренаписване на url с htaccess

Има и то доста sef компоненти, познавам много добре всички от тях (освен ако последните два дни не е излязъл някой нов). Основния проблем е, че вършат работа за малки сайтове, не повече от 500 статии. Започват много да товарят сайта, бавно зареждане и т.н. Започват едни мъки и т.н. От всички sef компонент има само един (sef advans) не товари сайта, работи добре като цяло. Един от основните му недостатъци е, че се продава само за домейн, за всеки следващ се купуваш нов и т.н.(40 euro) Стандартно пренаписване на адресите на joomla си работи добре от гледна точка за натоварване и бавене на сайта и т.н., но самия начин на пренаписване е малоумен за мен(не че няма логика реално, но никакъв начин за контролиране на адресите), да не говорим и за дублираните адреси и т.н. Не знам защо не искат да го сменят, макар че съм правил предложения, няма да го сменят. Решението е да се пренапише пренаписването на адресите, което бях направил за к2 специално, но лошото е че като ъпдейтнеш k2 и всичко заминава и ако не си запазил файла (не ми се случва за първи път) леко се прецаква човек :)
Затова ми се иска това да става mod_rewrite, като едно по универсално решение и затова попитах, явно няма да успея :)
 

Горе