SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пренасочване на email в cpanel КАК?

BullBlogger

С рогите напред
За един сайт трябва да направя десетина мейла. Хостингът е един от любимите ми - хостбългария т.е. ползвам cpanel. Има ли начин цялата кореспонденция в мейлите да се копира в друг мейл по възможност не на същия сървър?

За входящите е лесно от пренасочване мога да ги пратя където си поискам, обаче изходящите няма как да ги препратя по този начин. Та въпросът ми е:

Има ли начин да се пренасочи копие от цялата кореспонденция входящи/изходящи на всеки акаунт? (целта е да остане писмото и в осн пощенска кутия и да бъде препратено към друг мейл напр В gmail)
 
Re: Пренасочване на email в cpanel КАК?

Да има - може да се зададе в cPanel като пренасочване за всеки един e-mail или да се направи с административен достъп чрез aliase. :) Защо не питаш съпорта за тези неща.... ще трябва да плащам на Мартин месечен абонамент, че му ползвам форума за канал за комуникация с клиентите.

Поправка - изходящите не може през cPanel. Но може през конфигурацията на exim. Не се предлага като услуга. Пиши на съпорта за повече инфо.
 
Re: Пренасочване на email в cpanel КАК?

Да има - може да се зададе в cPanel като пренасочване за всеки един e-mail или да се направи с административен достъп чрез aliase. :) Защо не питаш съпорта за тези неща.... ще трябва да плащам на Мартин месечен абонамент, че му ползвам форума за канал за комуникация с клиентите.

Поправка - изходящите не може през cPanel. Но може през конфигурацията на exim. Не се предлага като услуга. Пиши на съпорта за повече инфо.

ей, знаех си, че ще отговориш. тия работи с алиаса не ги разбрах обаче имам посока за размисъл.

съпорта не ми се пита - три години съм се укривал като ваш клиент та сега ли да се разконспирирам :D

Извинявам се - забравих да Благодаря за отговора, наистина ми помогна
 
Re: Пренасочване на email в cpanel КАК?

Пиши, пиши.... , колежката няма да те ухапе. уточни дали мейлите ще са автоматични, или ще ги изпращат потребители, чрез пощенски клиенти/уеб базиран мейл.
 
Re: Пренасочване на email в cpanel КАК?

Използваш опцията "Препращане" (Forwarders) в cPanel и нямаш грижи. Не е нужно да си създал акаунт за мейла, който препращаш. Аз си карам така от години. Всичко препращам към Gmail, чрез неговите SMTP пращам от съответните мейли.
 
Re: Пренасочване на email в cpanel КАК?

Използваш опцията "Препращане" (Forwarders) в cPanel и нямаш грижи. Не е нужно да си създал акаунт за мейла, който препращаш. Аз си карам така от години. Всичко препращам към Gmail, чрез неговите SMTP пращам от съответните мейли.

Да но той иска, освен входящата поща, да събира на едно място и изходящата от всеки един акаунт. Предполага се, че тези акаунти няма да се ползват само от един човек, а е малко криво да обясняваш на всеки един как да си настрои пощенския клиент за всяко писмо да има bcc по подразбиране.
 

Горе