SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Пренасочване след определен период от време

muslim

Husein
Възможно ли е подобно нещо?

Знам, че този ефект може да се получи с използването на мета таг, но ме интересува възможно ли е да се постигне това чрез .htaccess файла?

И въобще освен мета тага, какви са другите възможни варианти?
 
Re: Пренасочване след определен период от време

За съжаление флаговете за RewriteRules на mod_rewrite не поддържат закъснение (delay). Т.е с [R=301,L] няма да можеш да го направиш. Пробвай с meta в html-a, с JS както ти е предложил Иво или през php кода. Кой вариант да избереш, може да си прецениш сам, в зависимост какъв ефект ще окаже върху индексирането на сайта....
 
Re: Пренасочване след определен период от време

Можеш да направиш пренасочването през PHP. Ето един примерен код. Не съм го пробвал, но трябва да работи:

Код:
<?php
sleep(5); // изчакваме 5 секунди
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://prenasochvame-kum.adres.ltd/");
?>

Трябва да мине и пред Google ;)
 
Re: Пренасочване след определен период от време

Въпроса е че моя човек не иска въобще да бара кода на самия файл.

С външен код, до колкото ми е известно подобно пренасочване може да стане чрез .htaccess, но там май няма възможност за изчакване на определен период от време.
 
Re: Пренасочване след определен период от време

С външен код, до колкото ми е известно подобно пренасочване може да стане чрез .htaccess, но там май няма възможност за изчакване на определен период от време.

Няма, да.

Една тъпа идея ми дойде.

Правиш пренасочване чрез .htaccess към нова HTML страница, където слагаш мета рефреш 10 сек към нов адрес. И става двойно пренасочване без да се пипа файла. Само пипаш .htaccess и една нова страничка си правиш статична и си ОК. Ама как ще повлияе това на Г. не мога да ти кажа.

А най-добре да си пипне кода и всичко ще е наред. Няма нужда от PHP код, както си казал HTML тага Refresh е ОК.
 
Re: Пренасочване след определен период от време

Въпроса е че моя човек не иска въобще да бара кода на самия файл.
Ако не иска въобще да пипа кода няма как да му се получи номера :) Независимо дали е php js или html всичко ще иска лека интервенция. Събуди лювопитството ми защо не иска да пипа по кода?
 
Re: Пренасочване след определен период от време

Аз ти предлагам да си направиш един php файл, със съдържанието на Cloxy и чрез .htaccess и mod_rewrite да пренасочваш към този файл, а той в последствие да прави "закъснението" .По този начин избягваш редакцията на вече готовия сайт и чрез .htaccess ще имаш достатъчно гъвкавост да пренасочваш само определени посещения.
 

Горе