SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблеми със "уеб студио".

stif69_bg

New member
На 14/05/2012 изпратих съобщение по упоменатата форма за контакт във този сайт radidesign.net na [email]r.penchev@abv.bg [/EMAIL]със запитване за изработка на два сайта: (Здравеите,интересуват ме две от
вашите предложения за уеб дизайн,сайт
за обяви и сайт за
запознанства.Сайтовете ще бадат
предназначени за ползване в
чужбина,ще желая да бъдат на няколко
езика.Също така желая изработване на
лого, банер, SEO оптимизация и по
нататъшна техническа поддръжка.
Регистрация в най-популярните
търсачки и др.)[/COLOR]
отговор получих на същият ден:Здравейте,
можем да ви изработим и сайт за запознанства и сайт за обяви. Работим на сравнително ниски цени за пазарните и можем да се разберем за цената. Ще изградим и лого и банери и ще оптимизираме сайтовете, но за да ви кажем точна цена ще ни трябва допълнителна информация. Ще ви посочим цени за всяка една услуга, която не е крайна. Можете да ни се обадите на 0876657878 за да се разберем за крайната цена.
Изработка на сайт за обяви- около 350лв. с хостинг и домейн за 1 година (без .bg)
Изработка на сайт за запознанства- около 400лв. с хостинг и домейн за 1 година (без .bg)
Имате по 3 безплатни банера и за двата сайта, както и логота за самите сайтове.
Регистрацията на сайтовете в търсачките и в по 200БГ директории е също безплатно.
СЕО оптимизацията е на месечен принцип като варира от 100 до 300лв на сайт, но ако оптимизираме и двата сайта ще има отстъпки.
Срока за изработка е до 10 работни дни. Надявам се да работим заедно, за допълнителен контакт: 0876 65 78 78 или skype: radi.penchev1

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
С Уважение:
Р. Пенчев )

Обадих се по телефона и се разбрахме за дизайна и всичко останало,уговорката беше след като получат капарото започват работа.
Пратих парите по уговореният начин,доуточнихме условията по изработването на сайта и след няколко дена ми изпратиха линк към работното копие (avtochast.eu) на една част от сайта.Попитаха да ли ми харесва този дизайн,единственото нещо което беше така както се бяхме разбрали,и то с леки промени е главната страница,всичко останало няма нищо общо със това за което за което говорих ме.
Забравих да добавя че контакта се водеше предимно с писане по skype,защото нямали микрофон нито камера и разговорите по телефона иявно бяха с друг човек,защото винаги имаше несъответсвия със нещата за които се разбирах ме със този който пишех.
И след като попитах кога ще се оправи това,те спряха да отговаят.
Не сам специалист по изработката на сайтове за това и тъся такива,но след по обстойно проучване разбрах че съм попаднал на поредните некадърници,на които дори собсвеният им сайт е чужда WP тема и са решили да изкарат някой лев от капарото на хора като мен,защото немогат дори и готови теми да сглобят.
Незнам дали има някаде форум за оплаквания от такива некадърници,ще ви помоля ако някои знае да ми прати линк към него.
Благодаря.
 
Последно редактирано от модератор:
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Е какъв по-точно ти е проблема, че нещо май ти се загуби мисълта по пътя ?!? :confused:
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

На мен какъв ми е проблема?
Сега виждам че не е публикувано цялото ми съобщение.
Продължение:Обадих се по телефона и се разбрахме за дизайна и всичко останало,уговорката беше след като получат капарото започват работа.
Пратих парите по уговореният начин,доуточнихме условията по изработването на сайта и след няколко дена ми изпратиха линк към работното копие (avtochast.eu) на една част от сайта.Попитаха да ли ми харесва този дизайн,единственото нещо което беше така както се бяхме разбрали,и то с леки промени е главната страница,всичко останало няма нищо общо със това за което за което говорих ме.
Забравих да добавя че контакта се водеше предимно с писане по skype,защото нямали микрофон нито камера и разговорите по телефона иявно бяха с друг човек,защото винаги имаше несъответсвия със нещата за които се разбирах ме със този който пишех.
И след като попитах кога ще се оправи това,те спряха да отговаят.
Не сам специалист по изработката на сайтове за това и тъся такива,но след по обстойно проучване разбрах че съм попаднал на поредните некадърници,на които дори собсвеният им сайт е чужда WP тема и са решили да изкарат някой лев от капарото на хора като мен,защото немогат дори и готови теми да сглобят.
Незнам дали има някаде форум за оплаквания от такива некадърници,ще ви помоля ако някои знае да ми прати линк към него.
Благодаря.
 
Последно редактирано от модератор:
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Само не разбрах две неща - защо темата е в Пазар и защо я написа в червено. Мен лично второто ме дразни.
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

ОК не знаех къде да пусна темата,и червеното е да се отличават съобщенията.
Благодаря.
 
Re: Проблеми със "уеб студио".

ами реално имаш права по закона за защита на потребителя - обясни им на ония, че ще пуснеш жалба в комисията и ако не предприемат никакви мерки ще пуснеш и в полицията за измама. дори да не ти вдигат телефона мейла вероятно го отварят
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

ами реално имаш права по закона за защита на потребителя - обясни им на ония, че ще пуснеш жалба в комисията и ако не предприемат никакви мерки ще пуснеш и в полицията за измама. дори да не ти вдигат телефона мейла вероятно го отварят

Малко ще му е трудно да си търси правата точно по този закон, ако е слючил договор като юридическо лице (фирма), дори си е направо невъзможно. :)
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

ами реално имаш права по закона за защита на потребителя - обясни им на ония, че ще пуснеш жалба в комисията и ако не предприемат никакви мерки ще пуснеш и в полицията за измама. дори да не ти вдигат телефона мейла вероятно го отварят

BullBloggr благодаря,за това не бях се сетил още днес ще им напиша писмо.
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Малко ще му е трудно да си търси правата точно по този закон, ако е слючил договор като юридическо лице (фирма), дори си е направо невъзможно. :)

s1yf0x не е сключен договор,казаха ми че договора е"лесна работа"и след като всичко е готово.Повярвах защото не мислех че след като имат фирма и страница в нета ще правят тези номера.А парите са преведени по банков път,така че има реален шанс да си ги върна.

Благодаря ви.
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

s1yf0x не е сключен договор,казаха ми че договора е"лесна работа"и след като всичко е готово.Повярвах защото не мислех че след като имат фирма и страница в нета ще правят тези номера.А парите са преведени по банков път,така че има реален шанс да си ги върна.

Благодаря ви.

Не се превеждат пари без да има двустранно споразумение, което да орпеделя рамките на задълженията и да защитава правата, и на двете страни. Сега ако са малко по-наясно със закона лесно ще излязат сухи от водата, дори и да имаш документално доказателство за преведените пари. Не знам защо си избрал точно това дизайнерско студио при условие, че има фирми с утвърдена репутация и бранд. Докато очаквате портали за обяви и сайтове за запознанства да ви струват под 2,5к EUR трудно ще става , уви. Не ме разбирай погрешно, по никакъв начин не поощрявам подобни практики и както виждаш нарочно не споделям подробности около закона, но е факт че грешката отчасти е и твоя.
 
Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

s1yf0x не е сключен договор,казаха ми че договора е"лесна работа"и след като всичко е готово.Повярвах защото не мислех че след като имат фирма и страница в нета ще правят тези номера.А парите са преведени по банков път,така че има реален шанс да си ги върна.

Благодаря ви.

За съжаление по-скоро има реален шанс да не си ги върнеш. Процедирайте винаги с договори за всичко.
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Не се превеждат пари без да има двустранно споразумение, което да орпеделя рамките на задълженията и да защитава правата, и на двете страни. Сега ако са малко по-наясно със закона лесно ще излязат сухи от водата, дори и да имаш документално доказателство за преведените пари. Не знам защо си избрал точно това дизайнерско студио при условие, че има фирми с утвърдена репутация и бранд. Докато очаквате портали за обяви и сайтове за запознанства да ви струват под 2,5к EUR трудно ще става , уви. Не ме разбирай погрешно, по никакъв начин не поощрявам подобни практики и както виждаш нарочно не споделям подробности около закона, но е факт че грешката отчасти е и твоя.

За превода на парите грешката е изцяло моя,за договора също.Изборът на уеб студио направих след изпращане на запитване,към утвърдени фирми и не получих отговор,а една от тях ми отговори че не се занимават със изработката на такива сайтове.И след това просто написах в googal (изработване на сайт за обяви ) и попаднах на това"уеб студио".А за цената мислех че е нормална,тъй като не съм запознат.Но явно е била толкова ниска ,за да зарибяват хора като мен.

И не е ли възможно хора като вас,които си разбират от работата да направите сайт каталог на всички утвърдени фирми със услугите и цените които предлагат,но там да има само проверени фирми?
 
Последно редактирано:
За: Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За съжаление по-скоро има реален шанс да не си ги върнеш. Процедирайте винаги с договори за всичко.

Ще изчакам техният отговор,ако има такъв.И за договорът разбира се че ще следвам съвета ти.
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Сайт за запознанства за 400 лв? Купи си утре мерцедес за 1000лв и очаквай всичко да му е наред :)
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Сайт за запознанства за 400 лв? Купи си утре мерцедес за 1000лв и очаквай всичко да му е наред :)

Финансовите параметри на такъв тип услуга бяха обсъдени преди 4 поста, ако изобщо си си направил труда да прочетеш темата. Общо взето написаното от теб не прибавя никакъв смисъл на темата, а просто си направи мозъчен напън (твърде неуспешен) за да кажеш нещо, колкото да не е без хич.
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

На днешна дата 12.06.2012г изпратих това писмо (На дата 16/05/2012г. Ви е изпратена сума от 100лв.по уточнените условия,за изработване от ваша страна на сайт за обяви.
След прекратяване на контакта и неспазване на условията от ваша страна съм длъжен да ви уведомя,че ще подам жалба в комисията по защита на потребителя.И при нужда ще се обърна към полицията за измама.)
На email адреса r.penchev@abv.bg
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Дам, успешен мозъчен напън при това, защото в такава тема това е единственото, което може да се каже.
Нямам желание да чета цялата тема, защото ми е писнало от хора които искат МНОГО за без пари.

Не искам да звуча крайно, и не пожелавам на никого да се набутва така, но някои хора просто ТРЯБВА да се опарят, за да осъзнаят, че евтино и качествено нема никъде.

Аман от хора, които се опитват да минат по тънката лайсна. Хората на запад знаят, че трябва да си плащат за всичко, защото това е тъпа Екосистема, като "пропуснеш" някое звено по веригата, колелото се завърта и утре теб почват да те пропускат.
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

ами реално имаш права по закона за защита на потребителя - обясни им на ония, че ще пуснеш жалба в комисията и ако не предприемат никакви мерки ще пуснеш и в полицията за измама. дори да не ти вдигат телефона мейла вероятно го отварят

Явно това има ефект,след хиляди опити да се свържа с тях ,днес след изпращане на съобщението получих отговор(Свържи се с мен, за да се разберем и да довършим сайта! По уговорка сайта е почти готов, вие не се свързахте с мен. Пишете ми по скайп или ми звъннете днес след 13 часа за да се разберем.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
С Уважение:
Р. Пенчев

)
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Явно това има ефект,след хиляди опити да се свържа с тях ,днес след изпращане на съобщението получих отговор(Свържи се с мен, за да се разберем и да довършим сайта! По уговорка сайта е почти готов, вие не се свързахте с мен. Пишете ми по скайп или ми звъннете днес след 13 часа за да се разберем.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
С Уважение:
Р. Пенчев

и пак се хващаш на хоро, което не съм сигурен че ще доиграеш. Вашата така наречена "уговорка" няма веществено изражение и след време пак ще влезете в спор - "ама това не е като онова дето го харесах, ама вие сте го променили без да ме питате". Един ден, когато наистина решиш да правиш някакъв сериозен проект ще си припомниш това което пиша в момента, защото парения и таратор духа.
 

Горе