SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Хубавото е, че вече си си взел поука и няма да даваш пари предварително без договор....

Успешен бизнес:p
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

s1yf0x,сега разбрах защо първият ми пост беше непълен.Чертата която се получава под съобщението ми е част от emaila,който ми пращат те,продължението е.(С Уважение:
Р. Пенчев)
 
За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Това са съобщения по skype ( Някакъв проблем ли има?
[08:42:50 CEST] Ради Пенчев: Сайта е почти готов, трябва само да уточним някой подробности и си ок
[08:43:11 CEST] Ради Пенчев: това че ти ми казваш, да не бързам и че ще го направим си е твой проблем
[08:43:25 CEST] Ради Пенчев: а и не забравяй, че ти искаш постоянно нови работи
[08:44:08 CEST] Ради Пенчев: това което остана е да се добави опция за фирми където заглавната страница, категотиите да са със снимки и това е)

след emaila който им изпратих днес.
 
Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

Това са съобщения по skype ( Някакъв проблем ли има?
[08:42:50 CEST] Ради Пенчев: Сайта е почти готов, трябва само да уточним някой подробности и си ок
[08:43:11 CEST] Ради Пенчев: това че ти ми казваш, да не бързам и че ще го направим си е твой проблем
[08:43:25 CEST] Ради Пенчев: а и не забравяй, че ти искаш постоянно нови работи
[08:44:08 CEST] Ради Пенчев: това което остана е да се добави опция за фирми където заглавната страница, категотиите да са със снимки и това е)

след emaila който им изпратих днес.


stif69_bg, радвам се, че вече има някаква комуникация между вас но се опасявам, че може много бързо да се върнете в отправна точка и този път по твоя вина.

Не познавам нито теб, нито студиото. Понеже ти отвори темата и започна оплакването всички дадохме съвети на теб гледайки нещата през твоите очи. Ако от студиото бяха отворили тема нещо от сорта на "клиент постоянно си променя исканията и ме плаши с полиция и съд" вероятно на него щяхме да даваме съвети.

Сега, не искам да ме разбираш погрешно ама вие изначално сте тръгнали малко на юнашка дума и орташко доверие. Твоята гледна точка е, че те мамят тяхната не я знам каква е ама от тия четири реда явно е, че ти не знаеш какво искаш. Кой крив, кой прав не мога да разбера, а и слабо ме интересува. Същественото е, че явно имате голям проблем в комуникацията и доколкото виждам никой от вас няма никакво намерение да го разреши.

Тъй като ти си тук, а не студиото имам един въпрос към теб:

Ти какво искаш сега?

1. да ги навреш в кучи гъз

или

2. да си получиш сайта

Аз предполагам, че колкото ти се иска да е първото вероятно в дългосрочен план би предпочел второто. Та ако предположението ми е вярно - едва ли изнасяйки всеки ред от комуникацията си с тях помагаш особено за решаване на ситуацията. Ние помогнахме с каквото можахме - имаш комуникация. Ами комуникирайте. В момента имате обща цел - да приключите проекта удовлетворително и за двете страни. говори с тоя Ради, уточнете някакви рамки и ги следвайте. Както вече колегите по-горе ти казаха - трябвало е още в началото да рамкирате поне основни неща, ако не с договор поне с някакво техническо задание. След като вече имате комуникация - ами направете го сега и се придържайте към това, за което се разберете.

Разговорите по скайп обикновено се приемат за лично пространство и не всеки е във възторг да ги вижда изнесени из нета дори да е сгафил. Да не говорим, че другата страна има доста по-различна гледна точка от твоята.

Ясно, че няма лесно да се разберете, но положете някакви усилия и спазвайте поне елементарно уважение един към друг.

Дръж ни в течение, но се постарай да дадеш приоритет на основната цел - Завършване на проекта
 
За: Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

За: Re: За: Re: Проблеми със "уеб студио".

stif69_bg, радвам се, че вече има някаква комуникация между вас но се опасявам, че може много бързо да се върнете в отправна точка и този път по твоя вина.

Не познавам нито теб, нито студиото. Понеже ти отвори темата и започна оплакването всички дадохме съвети на теб гледайки нещата през твоите очи. Ако от студиото бяха отворили тема нещо от сорта на "клиент постоянно си променя исканията и ме плаши с полиция и съд" вероятно на него щяхме да даваме съвети.

Сега, не искам да ме разбираш погрешно ама вие изначално сте тръгнали малко на юнашка дума и орташко доверие. Твоята гледна точка е, че те мамят тяхната не я знам каква е ама от тия четири реда явно е, че ти не знаеш какво искаш. Кой крив, кой прав не мога да разбера, а и слабо ме интересува. Същественото е, че явно имате голям проблем в комуникацията и доколкото виждам никой от вас няма никакво намерение да го разреши.

Тъй като ти си тук, а не студиото имам един въпрос към теб:

Ти какво искаш сега?

1. да ги навреш в кучи гъз

или

2. да си получиш сайта

Аз предполагам, че колкото ти се иска да е първото вероятно в дългосрочен план би предпочел второто. Та ако предположението ми е вярно - едва ли изнасяйки всеки ред от комуникацията си с тях помагаш особено за решаване на ситуацията. Ние помогнахме с каквото можахме - имаш комуникация. Ами комуникирайте. В момента имате обща цел - да приключите проекта удовлетворително и за двете страни. говори с тоя Ради, уточнете някакви рамки и ги следвайте. Както вече колегите по-горе ти казаха - трябвало е още в началото да рамкирате поне основни неща, ако не с договор поне с някакво техническо задание. След като вече имате комуникация - ами направете го сега и се придържайте към това, за което се разберете.

Разговорите по скайп обикновено се приемат за лично пространство и не всеки е във възторг да ги вижда изнесени из нета дори да е сгафил. Да не говорим, че другата страна има доста по-различна гледна точка от твоята.

Ясно, че няма лесно да се разберете, но положете някакви усилия и спазвайте поне елементарно уважение един към друг.

Дръж ни в течение, но се постарай да дадеш приоритет на основната цел - Завършване на проекта

На истина,благодаря на всички за отделеното внимание.
Поставих съобщението от skype,защото беше изпратено когато аз не съм на линия,и след пореден опит да се свържа с тях никакъв резултат.А това за промените е просто написано,колкото да не е без хич.
Не съм искал постоянни промени а това за което сме се разбрали в началото,а то не е това което се вижда на линка ,който ще ви прати.И нека хора които разбират да го погледнат и си кажат мнението,
Не съм специалист по това но и човек които не разбира много,може да види опитите за сглобяване на различни теми и то неуспешно,А това че ще довършат сайта ми го казаха преди близо месец и нищо не се е променило.
И последно,как бих искал такъв сайт ,който е без код за написването и поставени части от различни безплатни теми дори картата е копирана о друг сайт със който сигурно ще имам проблеми с авторските права.

ПС
Те просто искаха да ми пробутат готова тема която не отговаря с нищо на това,за което сме се разбрали,и след като им казах че това не е което искам,прекратиха всякакви контакти и решиха да си запазят 100лв.
 
Последно редактирано:
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Това е "сайта",който трябва да е конкурентно способен във интернет пространството,ако търсех готова тема на WP щях да си я купя сам.
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

:) Темата се превърна в еталон за това "Как не се прави" ... дано повечето хора се научат, че трябва да има договор, към него трябва да има ясно структурирано техническо задание и студиата да започнат да си орпеделят цените на база "програмен човеко/час", а не абстрактни понятия като "Сайт за обяви - 300 лв", а то всъщност било инсталация на WP + Classifileds тема и малко промени по цветовете.
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Аз съм поредния полу-изгорял от въпросният Ради! Казвам полу защото пари не съм дал но загубих време! Момчето е много добро на думи но делата са дефицит! Едно говорихме, друго се получи! Опита се да вземе капаро от мен без договор но не успя! Обеща ми безплатен проект-визуализация на сайта който ми прати със закъснение и този проект нямаше нищо общо с това което заявих! Отговора му беше: Копирано от кореспонденцията м/у нас: Виж сега, за безпари толкова, знайш ли колко конкурентни фирми искат да ми направят мръсно като ми звънят и искат да ме ангажират за да ми губят на мен времето. Затова аз не си давам зор без да е сигурна работата.
 
За: Проблеми със "уеб студио".

За: Проблеми със "уеб студио".

Към изревалите имам няколко въпроса:

- Вие за тези цени какво очаквате да получите?
- Направихте ли си предварително проучване на цените на този тип сайтове, преди да изберете студио/агенция?
- Видяхте ли какво има конкуренцията, кой им е правил сайта, какви технологии използват и т.н.?
- Имате ли изготвени договори с проектоплан към тях, таргети, как ще се правят плащанията, неустоики, гаранции и т.н.?


п.с: Надявам се не сте очаквали да получите топ сайт, най-доброто и т.н за под 4-5 хиляди лева :)
 
  • Like
Реакции: Alf

Горе