SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

shangren

New member
Ситуацията е следната. ПИБ въведоха нова 3D система за сигурност на карти - за пазаруване в повечето сайтове се изисква въвеждане на допълнителна парола, която се генерира в my.fibank.bg. При опит за покупка на билет от Wizzair след въвеждането на данните от картата трансакцията преминава през редирект към fibank.com, където евентуално трябва да се въведе паролата, но единствено има бутон Continue и при натискане се връщам към страницата за плащане в Wizzair и отново иска потвърждение с 3D паролата от ПИБ.
Това е пълна безумица, въвеждат услуга, която не е функционална и същевременно е задължителна за всички клиенти.

wizzair.jpg
 
За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

И аз го 'изядох' това нововъведение. Иначе не е лошо като идея - има защита и тя не е написана на картата ти :)

Решение:
Правиш си регистрация в my.fiban...
Дават ти номерче
Записваш си го и отскачаш до клон на банката
Попълваш един формуляр и си готов
Можеш да плащаш онлайн колкото искаш но занапред трябва да веведеш паролата си в my.fibank...
 
За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

kuzmanin, задължително ли е това с ходенето в офис? Аз съм регистрирал картата в my.fibank.bg и в 3D сигурност има статут на активна.
 
За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

Не, не е задължително. Има опция да активираш регистрацията с данни от картата. Виж на https://my.fibank.bg/Registration. Ако имаш проблеми, звънни на дежурните на 0700 12 777.
След това просто регистрираш картата за услугата и ще ти иска 3D паролата при всяко подобно плащане. Успех!
 
За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

Аз ходих до офис на банка, че ми беше по-лесно иясно какво трябва да се направи :)
 
За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

За: Проблем при използване на ПИБ карти с 3D сигурност в Wizzair

Бях си блокирал акаунта и се наложи да ида до офис да ми дадат лиентски номер, с помощта на който да си възстановя паролата. При втори опит за плащане, се усетих, че не съм запазил паролата и за да не блокирам акаунта, звъннах на горния номер и се оказа, че не можели да ми дадат клиентския номер по тел и трябвало да ходя пак до офис. Изобщо, тъпа история.
 

Горе