SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с един от потребителите на форума

trion

New member
Здравейте,

Преди някъде 6-7-8 месеца оставих един пари на един потребител за превод на една система с обещанието от негова страна да свърши работата за 1 месец. Преди 3 месеца за последно имах връзка с него, но продължава да пише тук без да ми отговаря на обажданията или на л.с.

Как бихте процедирали вие? Да му споменавам ли името тук? да става панаира :)

За да избегнем момента с "абе ти що даваш ..." и т.н. този "човек" е от хората на които давате зелени картончета, а гледам сега (за преди не помня) и известни приятели си има в профила :) но по-важното е, че подхождам с доверие към хората.
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Няма значение че му дават зелени картончета и кои са му приятели. Никога не е късно да станеш за резил. Бизнеса си е бизнес, парите са пари, обещанията са за да се спазват (в повечето случаи) и коректните отношения са за предпочитане.

И той и ти сигурно си имате кусури. Ако не успеете да се разберете двамата, дай го тук да похвърляме. Може само с теб да е станало така, може и други да имат същия горчив опит с него и да се обадят и те с техните истории. Поне да знаем с кои си имаме работа и да се пазим :)
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Пратих му съобщение, ще изчакам да видя дали ще реагира, а по-наблюдателните или са го забелязали или ще го забележат.

Мога да опиша каква е договорката, но не е толкова важна тя, най-лошото нещо е, че разчиташ на нещо и макар да го изчаквам многократно след сроковете не намира сили да вдигне телефона или да ми отговори какво става ....

ту-туф ту-туф
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

trion, а каква е вероятността ако си измисляш и искаш да създадеш кофти репутация на някой. Не казвам, че лъжеш или си измисляш, просто разсъждавам като страничен наблюдател.

Най-лесно е да оплюеш някой. Ти имаш ли реални доказателства за това, което твърдиш?
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

То така и с краставиците от Испания стана...милиони загубиха завалиите.
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

trion, а каква е вероятността ако си измисляш и искаш да създадеш кофти репутация на някой. Не казвам, че лъжеш или си измисляш, просто разсъждавам като страничен наблюдател.

Най-лесно е да оплюеш някой. Ти имаш ли реални доказателства за това, което твърдиш?

Извинявай, някъде да виждаш да съм дал име все още, достатъчно му пазя репутацията, пратих му и линк към темата през смс, но има вероятност да е над тези неща.

Ако някой има съмнение, давам парола на админ или друг и да проследи част от кореспонденцията.
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Ебаси турския сериал стана :)
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

"ТИ ще имаш да вземаш той ще има да дава" дано не съм прав :)
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Наистина заприличва на сапунка, извинявам се за което, аз искам да го провокирам да се свърже с мен и да ми върне това което съм му дал.

Има комуникация по емайл, л.с. и телефон и естествено писмената не е 100% изчерпателна, но е достатъчна! Аз не съм получавал нищо от него.

Договорката беше: давам му предплата и той да каже още какво (Той твърдеше, че услугата превод струвало много повече, но не каза нито в един момент колко. В същото време каза, че ще го ползва и той след това и каза, че ще се разберем) като му предложих да му дам пари или линкове за да бъде доволен за извършената от него услуга.

Вярвам, че е прочел темата и ще изчакам още малко, в понеделник ще му напиша името заедно с последните разменени съобщения. Ако той има да казва нещо, предполагам в темата е доста подходящо и добро място за да се изкаже.

Още един път се извинявам на всички за случващото се, но пак започнаха да ми стават много разсеяните хората поемащи ангажимент след това правещи - нищо!
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Усещам, че темата забива към офтопик и "другарски съд от времето преди `89" Преди време имаше подобна тема за потребителя combatsambo и имаше положителен ефект, но ищеца си изля цялата болка в първия пост - моя съвет е кзвай каквото имаш да казваш, все пак ангажимента е бил поет преди повече от 6 месеца, а IPB-то се превежда за не повече от седмица ако се хване сериозно човек. Надявам се да има развитие, преди да са ме накарали да заключа темата или да са и дали "Резолюция - КК" т.е. към кошчето
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Ей, много строги тез началници. :)

Ако беше в Пазар, разбирам такова отношение, но темата е в чата и всеки има право на мнение.
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Наистина заприличва на сапунка, извинявам се за което, аз искам да го провокирам да се свърже с мен и да ми върне това което съм му дал.
Няма какво да се извиняваш на когото и да е. Ти си в правото си и не нарушаваш по никакъв начин правилата. Форумите са най-подходящото място за разрешаване на подобни проблеми. Благодарение на тях можеш да накараш някой, който е бил финансово некоректен към теб да си плати скъпо и прескъпо със своята репутация.
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Ей, много строги тез началници. :)

Ако беше в Пазар, разбирам такова отношение, но темата е в чата и всеки има право на мнение.

Ти да не страдаш от комплекс на демократичните медии или просто ти е забавно да си контрамнение на всеки кол, който набия на "детската градина" Написах горното превантивно, преди да са се впуснали всички в лични нападки и обиди към един или друг потребител от форума и после да ми реват на мейла, че трябвало да ги банваме, като ме пращат да си чета правилата, които T_K много надлежно ми е цитирал (браво, че се е сетил да ги прочете). Ето оставям темата без модерация, чакаме само името на "преводача" и всички почват да бъркат в гърнето и да мятат......
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Е щом си модератор, ще се налага да се оправяш с "детската градина" ;D
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Ти да не страдаш от комплекс на демократичните медии или просто ти е забавно да си контрамнение на всеки кол, който набия на "детската градина"
Нито едно от двете, просто напоследък ми се струва, че модовете действате доста остро, за да "не ви реват на мейла". С други думи го правите не в ползу роду, а за да си олесните работата (или както се казва там). Ако някой сгафи (наруши правилата), ще си понесе последствията.

Все пак изказвам лично мнение и не ангажирам никого с него.

Дори се чудя на Триона, че не е посочил човека.
 
Re: Проблем с един от потребителите на форума

Добро утро :) Втората половина на предния ден не бях в София и затова сега.

Не му бях написал името, защото смятам, че е по-добре и той да се включи в "дискусията", но както ми написа "В сапунки по форумите не се включвам" явно не смята за нужно и да го направи.

Съфорумника е Кобрети и определено не смятам, че "сапунката" беше излишна, защото го провокира да се свърже с мен.

Разменихме няколко емайла и се надявам скоро да си разрешим окончателно отношенията. Оказа се, че нямал достатъчно време, но пишеше все едно ми е направил подарък и явно е трябвало да остана доволен от цялата ситуация и последвала развръзка ... в интерес на истината получих (на 10.6) частичен превод от по-стара версия на IPB, но вече го бях възложил на друг човек и не съм заинтересуван от него. Има още подробности, но смятам, че са безсмислени.

Когато/ако се приключи с всичко ще пиша отново. Още веднъж се извинявам за темата, но извода е - колкото и да е надежден един човек, трябва да го гониш до дупка!
 

Горе