SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с негативна кампания

Hoover_steel

New member
Здравейте,
надявам се да срещна разбиране от гурутата в този форум ,тъй като съм съпричастен към него от много време (до сега само като няблюдател), и наистина си заслужава човек да прекарва повече време тук.:clap:
Случаят е следният. Ние сме малка фирма, която предлага услугите си и чрез нашият сайт. Наскоро водихме спор с едни измамници за наша търговска марка (идентична със сайта, който потдържаме), който разбира се спечилихме в съда. И изведнъж, "съвсем случайно", 2 дни след като измамниците си получиха заслуженото, във форум на bg-mamma, който е за нашият род услуги, се появи тема, в която представят фирмата(по точно сайта ни, за да може да се индексира от търсачките!) ни като измамници, на които не може да се разчита..и теб подобни смешни неща. Описан е един нелеп случай, който не отговаря и на 0.001% от истината. Абсолютно по същото време, във Facebook се появява група с наименование "едикой.bg са измамници!", в която е описан абсолютно същият случай. Въз Facebook групата, разбира се, никой друг не е писал нищо друго, освен измамниците, които се опитват да ни омаскарят. В bg-mamma обаче, те са си регистрирали някакви нови потребители, които се включват в хора на "недоволните".:(

Моля Ви за съвет, какви са начините да се справим с тези хора, които под шапката на анонимността, се опитват да си отмъстят, че не успаха да ни отмъкнат търговската марка и сайта. Приемаме всякакви съвети и методи...прото тези хора нямат срам и ценностна система. Дали можем да подадем жалби някъде, имаме ли шанс по тази линия, или да водим SEO кампания за положителна репутация!...но така или иначе тези "лекета" към нас ни се иска да ги изтрием. Най-гадното е, че не знаем как да се защитим....а ние определено не сме някоя голяма компания, която да може да хвърли голям ресурс за да се бори с тези неприятни хора.

Ако има специалист, на които можем да заплатим да се заемат с тази ситуация, моля да ми пишат какви биха били техните условия и евентуални средства, които трябва да отделим.

Благодаря ви предварително!
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

За БГ Мама пишеш на NEG или направо звъниш info@neg.bg t.+359 2 420 0571

За фейсбук по-добре питай https://www.facebook.com/ivoiliev
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

Много е сложен проблема, доста често се среща, за жалост това е един доста практикуван метод за сриване на репутацията и очеизвадно в повечето случаи ЕФЕКТИВЕН. Като съвет се пробвайте да се свържете с администраторите на форумите и се обяснете проблема си с тях, ако се наложи и го докажете. Също така можете да пробвате и като напишете официално изявление от името на сайта във публикуваната тема, където да посочите и разбира се кои сте вие, от къде сте, как да ви намерят и т.н. За този вариант не чакайте прекалено дълго, защото рядко се четат мнения на 5-10 страница.
С две думи- пробвайте се да излезете на светло на 100%, не знам кой е сайта ви, но хората не обичат сайтове в който няма телефон и адрес за контакти, ако сте фирма публикувайте Името на фирмата и ЕИК кода, за да може всеки да направи проверка дали сте реалини и т.н.
П.С. има доста неща който могат да се направят, но тяхната ефективност е спорна. Лепнат ли ви прякор, той остава за винаги, каквото и да правите.
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

Но преди да предприемеш каквото и да е си направи няколко снимки на екран (screenshots) на темата във форума и мненията, които те клеветят, след което ги завери при нотариус с датата и часа на заверката.
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

Но преди да предприемеш каквото и да е си направи няколко снимки на екран (screenshots) на темата във форума и мненията, които те клеветят, след което ги завери при нотариус с датата и часа на заверката.
Благодаря за всички мнения до момента. Наистина за първи път се сблъсквам с подобна гадост, и наистина съм озадачен.
За какво могат да се използват тези нотариално заревени screenshots? Можем ли да заведем дела...а дори и да можем, незнам дали това ще бъде ефективно срещу недоказуеми "анонимки".
 
Последно редактирано:
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

Има ли вариант да се обърна към Google с молба да изключат съответните теми във форума на bg-mamma и групата в Facebook от индекса им с аргумент, че се касае за оклеветяване и ние няма как да се защититим от анонимници?..или ако има други аргументи, ще съм ви благодарен да ги разбера.
 
Последно редактирано:
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

За БГ Мама пишеш на NEG или направо звъниш info@neg.bg t.+359 2 420 0571

За фейсбук по-добре питай https://www.facebook.com/ivoiliev
Благодаря Ви,
Ако можеш да ми дадеш съвет какво бихме могли да предприемем като запитване към NEG. Какви аргументи можем да изложим? Можем ли да се опрем на вътрешни правила на форума. Ако решим да рекламираме услугите си при тях, това би ли довело до по-благосклонно отношение към нас. Знам, че последното звучи като "подкуп", но за съжаление ще трябва да прилагаме всички мерки, за да се защитим. Ако се стигне до водене на реципрочна кампания в защита на нашата репутация, какви медтоди би ни препоръчал...или до кой специалист да се опрем.
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

стига се шашка а ми звъни и обясни какъв е проблема и попотай по какъв начин искат да докажеш че е клевета. Даваш каквото е необходимо и събираш всички приятели да репортнат страницата от фейсбук и това е .
Ама ако темата си я гледал една седмица вече е късно
Благодаря Ви,
Ако можеш да ми дадеш съвет какво бихме могли да предприемем като запитване към NEG. Какви аргументи можем да изложим? Можем ли да се опрем на вътрешни правила на форума. Ако решим да рекламираме услугите си при тях, това би ли довело до по-благосклонно отношение към нас. Знам, че последното звучи като "подкуп", но за съжаление ще трябва да прилагаме всички мерки, за да се защитим. Ако се стигне до водене на реципрочна кампания в защита на нашата репутация, какви медтоди би ни препоръчал...или до кой специалист да се опрем.
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

стига се шашка а ми звъни и обясни какъв е проблема и попотай по какъв начин искат да докажеш че е клевета. Даваш каквото е необходимо и събираш всички приятели да репортнат страницата от фейсбук и това е .
Ама ако темата си я гледал една седмица вече е късно
Благодаря ти.
Да, има една седмица, от както открихме групата във Facebook!.....тогава какво...остават си да мамят доживот. Егати случката. Значи всеки може да реши да клевети някой...и той не може да се защити на 100%..само да се опита да "замазва" ситуацията.
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

Имате нужда от услугите на надеждна ORM фирма (online reputation management). Контактите, които ви даде Оги, ще ви свършват конкретна работа, но това едва ли ще откаже червеите, които действат по този нелеп начин (Малко грубо се изразявам, защото съм свидетел на същата практика, но на световно равнище).
 
За: Проблем с негативна кампания

За: Проблем с негативна кампания

За 10 бона ще Ви уредим с перфектен ОРМ. "Защо да купя ... от ..."
 

Горе