SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с CPU натоварване на хоста

Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Само да кажа, че този плъгин Web Optimizer ми прецака LightBox-a, който ползвам (поне това забелязвам за сега).
След като потърсих в гугъл за проблеми свързани с него се оказа че при много хора е давал много различни проблеми, а един човек просто беше постнал тема, в която да предупреди хората за този плъгин и да се оплаче че тотално му е развалил сайта.
За момента го спирам а за днес ще гледам какво е натоварването, малко по късно вечерта. Само дето може би ще трябва да видя отново, и без този плъгин как е.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

При мен разваля вградените видео файлове на един сайт. Има разни настройки, но не съм се задълбавал да ги чета, а и докато се занимавах с него ми хрумна как да изкарам второстепенното съдържание извън основния сайт, на поддомейн с някой съвсем лек темплейт. Той плъгина си оптимизира и кешира файловете в негови си папки, като го спреш се ползват оригиналите, няма как да променя тях. А този дето се е оплаквал, че му е прецакал сайта, да вземе да го спре :D
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Еееее вече съвсем се гъбаркат с мен :D

За днес и за вчера натоварването скочило тройно. Вече правя по 150 минути процесорно време, при позволени 40.
Сега махнах последните два плъгина които сложих, оставих само тоя WP супер кеш и върнах bad behavior с цел да върна сайта на позицията на която правеше по 50 минути процесорно време. Утре пак ще попитам какво е натоварването.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Еееее вече съвсем се гъбаркат с мен :D

За днес и за вчера натоварването скочило тройно. Вече правя по 150 минути процесорно време, при позволени 40.
Сега махнах последните два плъгина които сложих, оставих само тоя WP супер кеш и върнах bad behavior с цел да върна сайта на позицията на която правеше по 50 минути процесорно време. Утре пак ще попитам какво е натоварването.
Продължавай с плугините :D
За твоя сайт не му трябва WP според мен - напиши си един сам :)
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Изпробвах Web Optimizer на сайт хостван на VPS и определено впечатленията ми не са добри.Сайта започна да използва около 60 МБ рам повече от нормалното,нямаше промяна на натоварването на процесора,а сайта започна да се зарежда по-бавно.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Web Optimizera май се опитва да намали само времето за рендеринг и сваляне - обединява скриптове, компресии, и други такива client-side истории.
Сървъра не само че не го олекотява, а го товари.

За WP незнам как работи, ама аз го пробвах на една джумла и я скапа цялата - половината от нещата, които пише че прави не ги прави, а останалите са бъгави и само омазва сайта.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Ами мисля че проблема е решен за сега. След като премахнах web optimizer-а и оставих само wp super cache и естествено премахнах доста мой php и mysql код сега натоварването е в норми - под 40 минути за 24 часа.
Пробвах да добавя и wp widget cache но изглежда че няма подобрение и за това го махнах.

Благодаря на всички включили се в темата.

Като извод мисля че може да се каже следното:
Ползвайте WP Super Cache
НЕ ползвайте Web Optimizer

Поздрави.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

dextersh, впечатленията ти за web optimizer само от тази инсталация ли са? Аз го тествах на 7 инсталации и на 5 съм много доволен. Преди бяха бавни, сега зарежда по-бързо, повишиха ми се броя прегледани страници, престоя на сайта и в резултат дори приходите.

ясно е че не е пенкилер за всеки сайт, зависи от кода и функциите които се ползват
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Здравейте!
Аз мога да споделя, че имах същия проблем с натоварването на CPU.
Мога да ти дам като съвет да погледенш в C-panela - awstats, кой най-много те натоварва - кое IP. При мен се оказа, че една руска търсачка ми дърпаше всичкото CPU.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Ами мисля че проблема е решен за сега. След като премахнах web optimizer-а и оставих само wp super cache и естествено премахнах доста мой php и mysql код сега натоварването е в норми - под 40 минути за 24 часа.
Пробвах да добавя и wp widget cache но изглежда че няма подобрение и за това го махнах.

Благодаря на всички включили се в темата.

Като извод мисля че може да се каже следното:
Ползвайте WP Super Cache
НЕ ползвайте Web Optimizer

Поздрави.
Мога да ти дам още един съвет. Ползвай Wp-Supercache Plus.
Сигурен съм, че повечето shared hosters, ползват някой от популярните кеширащи модули за php. От както го сложих с комбинация с eAccelerator, процесорното ми време падна двойно, а скоростта на сайта която вадеше с ab бенчмарка се вдигна двойно.
Разликата между двата плъгина е, че Wp-Supercache ти драска файловете върху хардиска и отново ти товари машината, когато някой изисква файла, макар и статичен html. Wp-Supercache Plus, прави подобно нещо, но работи по-добре с модулите като eAccelerator,xcache,APC и т.н.
Сайта на разработчика е този.
Успех :)
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

dextersh, впечатленията ти за web optimizer само от тази инсталация ли са? Аз го тествах на 7 инсталации и на 5 съм много доволен. Преди бяха бавни, сега зарежда по-бързо, повишиха ми се броя прегледани страници, престоя на сайта и в резултат дори приходите.

ясно е че не е пенкилер за всеки сайт, зависи от кода и функциите които се ползват
Да само от тази. Предполагам си прав, може при някои да работи добре. Може да зависи от инсталираните плъгини.

Здравейте!
Аз мога да споделя, че имах същия проблем с натоварването на CPU.
Мога да ти дам като съвет да погледенш в C-panela - awstats, кой най-много те натоварва - кое IP. При мен се оказа, че една руска търсачка ми дърпаше всичкото CPU.
Не мисля че awstats показва процесорното натоварване или може би имаш в предвид да видя трафика? Както и да е в момента ми е спрян awstats за да се намали допълнително натоварването, но мога да погледна суровите логове на ip-тата за последните 100 или нещо такова.

Мога да ти дам още един съвет. Ползвай Wp-Supercache Plus.
Сигурен съм, че повечето shared hosters, ползват някой от популярните кеширащи модули за php. От както го сложих с комбинация с eAccelerator, процесорното ми време падна двойно, а скоростта на сайта която вадеше с ab бенчмарка се вдигна двойно.
Разликата между двата плъгина е, че Wp-Supercache ти драска файловете върху хардиска и отново ти товари машината, когато някой изисква файла, макар и статичен html. Wp-Supercache Plus, прави подобно нещо, но работи по-добре с модулите като eAccelerator,xcache,APC и т.н.
Сайта на разработчика е този.
Успех :)
Като гледам не е в официалните плъгини на wordpress а и в сама страница пише да го "пробваме" ако сме настроени "приключенски". За момента не съм така настроен и смятам за сега да не експериментирам повече. Благодаря все пак ще го имам в предвид.
 

Горе