SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Проблем с CPU натоварване на хоста

dextersh

New member
Здравейте.

Имам проблем с превишаване на CPU Usage на споделения хост. Сайта е на wordpress но освен постове има и страници с мой PHP код и mysql заявки. Посещенията са около 700 но вчера примерно бяха 1000.

Инсталирах WP Super Cache да кешира някви статични страници и да не товари сървъра, премахнах някои php код и заявки към бази от данни, aктивирах няква оптимизация от CPanel-a, но все пак вчера вечерта процесорните минути бяха 47 за деня, при позволени 40 (поне според поддръжката на хостинга, които бяха така добри на ми направят извадка за да я сравня с предни дни).

След тези промени имаше подобрение но явно не достатъчно. Нормално ли е сайт с под 1000 посещения да прави такова натоварване? Не мисля че съм готов за VPS хостинг, а по-високите планове на споделен хостинг са доста скъпи, а получавам не много повече процесорни минути. Дайте някакъв съвет.

Сайта е Хардуер Мания от подписа, а хостинга е Икономичен от Ицн. А забравих да спомена че има и други сайтове на хоста но са с доста малка посещаемост, а даже и някои са статични. Има и форум с 50 посещения на ден.
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

тества ли плъгина web optimizer?
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

той ще пречи ли някак на wp super cache или не е проблем?

не мога да ти кажа за wp super cache, аз го ползвам едновременно с wp-cache и няма проблеми
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Сложих web optimizer и wp super cache е включен, сложих и feedburner както пише в тази статия за оптимизирането, махнах едно две разширения.

Ще видим какви ще са резултатите.

Според вас кога е нормално да се премине на VPS хостинг или зависи много от самият сайт?
И колко доло горе издържат тези хостинги, гледам имат доста малко рам повечето нещо от сорта на 256мб, а за процесора нищо не пише.(говоря за най-евтините български за около 50 лева на месец)
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Някой тук беше препоръчал и разширението WP Widget Cache, като допълнение на WP Super Cache, но още не съм го пробвал.

Научих се да не вярвам на CPU минутите, които ми дават от хостинга. Колкото повече се натоварва сървъра, толкова повече се вдигат CPU минутите на всеки потребител. И се получава така, че сайт, който ми гълга 40 CPU минути, след хардуерен ъпдейт стават 20.

Поискай им да ти дадат натоварването в "processor ticks" и ги питай колко ти е ограничението в ticks. Да видим тогава кой товари? :) Редно е ограниченията в процесорно време да се дават именно в ticks, величина, независима от другите потребители на сървъра.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

погледни си и логовете да нямаш много заявки от ботове
този месец msnbot нещо много се активизира за някои сайтове. при мен на един сайт вече ми направи 30 GB трафик
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Поискай им да ти дадат натоварването в "processor ticks" и ги питай колко ти е ограничението в ticks. Да видим тогава кой товари? :) Редно е ограниченията в процесорно време да се дават именно в ticks, величина, независима от другите потребители на сървъра.
Отхвърля се :D.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

имаше една тема за ВП и натоварването скоро. Аз бих преместил сайта на друга система. Решавал съм оверлоад проблем по не-съвсем-точния-начин местейки сайта на VPS, но това НЕ е решение според мен. / особенно ако сайта си плаща VPS -a + да има някой лев за тебе/
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Благодаря на всички за отговорите :)

Някой тук беше препоръчал и разширението WP Widget Cache, като допълнение на WP Super Cache, но още не съм го пробвал.

Научих се да не вярвам на CPU минутите, които ми дават от хостинга. Колкото повече се натоварва сървъра, толкова повече се вдигат CPU минутите на всеки потребител. И се получава така, че сайт, който ми гълга 40 CPU минути, след хардуерен ъпдейт стават 20.

Поискай им да ти дадат натоварването в "processor ticks" и ги питай колко ти е ограничението в ticks. Да видим тогава кой товари? :) Редно е ограниченията в процесорно време да се дават именно в ticks, величина, независима от другите потребители на сървъра.
@cloxy
Сега сложих и този плъгин, вече станаха три оптимизиращи, още малко ще си помисля че ще ми товарят вместо да оптимизират, но хайде ще видим ;) А за това дето казваш, не ми е много удобно вече да им изисквам и такива работи, защото и без това в момента им нарушавам правилата и преди това пак ги бях нарушил като хоствах файлове, а то било забранено. Общо взето оказах се доста лош клиент :D

погледни си и логовете да нямаш много заявки от ботове
този месец msnbot нещо много се активизира за някои сайтове. при мен на един сайт вече ми направи 30 GB трафик
@flasher
Ами да погледнах ги и наистина имаше доста от msn бота.

имаше една тема за ВП и натоварването скоро. Аз бих преместил сайта на друга система. Решавал съм оверлоад проблем по не-съвсем-точния-начин местейки сайта на VPS, но това НЕ е решение според мен. / особенно ако сайта си плаща VPS -a + да има някой лев за тебе/
@biks
Като си спомня колко мъка беше да преместя сайта на Wordpress не ми се мисли за друга система, поне за момента. За VPS също не ми се мисли, като погледна цените ми става лошо :D

ЕДИТ: А някои знае ли дали може да се спре примерно awstats-а понеже не го ползвам, а предполагам товари доста? Или да се обърна направо към хостинг съпорта.

ЕДИТ2: С тези нови плъгини като тествам с гугълската добавка за тестване на бързината на сайта, имам само едно отбелязано с червено и две с жълто, а преди имах поне около 7-8 с червено.
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Направи Super Cache да пази кешовете повече време, примерно 12 часа (43200 секунди). Може дори един ден. При мен така работи най-добре.

Активирай му е gzip компресията - помага, но малко.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Направи Super Cache да пази кешовете повече време, примерно 12 часа (43200 секунди). Може дори един ден. При мен така работи най-добре.

Активирай му е gzip компресията - помага, но малко.

Аз четох че един си го бил направил на 99999 секунди :D. Да и четох че трябва да се включи компресията и съм я включил.

Иначе сега секундите са на 7000, но щом казваш ще ги увелича.

А да сложа ли плъгина bad behavior или нещо такова, за да блокира лошите ботове или товари напразно? Защото ако спира някои ботове може да намали натоварването предизвикано от тях. Или грешно размишлявам.
 
Последно редактирано:
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Активирай му е gzip компресията - помага, но малко.
Това е странно, защото каквато и да е компресия товари сървъра и се ползва, ако имаш лимит на трафика. Не знам каква е логиката да се включва.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Аз четох че един си го бил направил на 99999 секунди :D. Да и четох че трябва да се включи компресията и съм я включил.

Иначе сега секундите са на 7000, но щом казваш ще ги увелича.

А да сложа ли плъгина bad behavior или нещо такова, за да блокира лошите ботове или товари напразно? Защото ако спира някои ботове може да намали натоварването предизвикано от тях. Или грешно размишлявам.
За какво пък ти е плъгин? Точно вчера пуснах тема за това ...
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Научих се да не вярвам на CPU минутите, които ми дават от хостинга. Колкото повече се натоварва сървъра, толкова повече се вдигат CPU минутите на всеки потребител. И се получава така, че сайт, който ми гълга 40 CPU минути, след хардуерен ъпдейт стават 20.

Поискай им да ти дадат натоварването в "processor ticks" и ги питай колко ти е ограничението в ticks. Да видим тогава кой товари? :) Редно е ограниченията в процесорно време да се дават именно в ticks, величина, независима от другите потребители на сървъра.
Напълно нормално е при повишаване на производителността на машината да се нами времето за обработка на данните? Какво странно виждаш?
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

Разработчиците на WP Super Cache пишат, че компресията не бави, а напротив, защото спестявала времето за намиране на кеширания файл или нещо подобно.

@Netsurfer - Нормално е, но по тяхната логика с CPU минутите, ако сайтът ми си седи да едно и също ниво, то той ще товари все-повече и повече, а в същност останалите товарят.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

На хостинг доставчици и аз не вярвам, особено на голи приказки. Преди време имах сериозни спорове с една хостинг компания, стигнах и до комисия защита на потребителите. Понеже искаха само на база тяхното твърдение че сайта товарил да мина на по-скъпия план, без да ми дадат каквито и да е логове, без абсолютно никакви доказателства.

При ICN имах сходни проблеми, вече от година и повече съм на друг хостинг, че даже и с повече сайтове и никой не ми е казал, че нещо им товари.

Имам чувството, че някои компании просто злоупотребяват и където мине номера.
 
Re: Проблем с CPU натоварване на хоста

От сървър до сървър разлика има. Даден скрипт може да товари много един сървър и да не се усеща на друг. Това личи най-много когато имаш на страниците брояч на времето за генериране и смениш хостинга, веднага проличава кой с каква машина работи и колко сайта е накачулил на нея ... :)
 

Горе