SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Програма за изображения

Re: Програма за изображения

Мир да има, съгласен съм, че до някъде ВИДИМА разлика на компресиран файл, с компресия може да се постигне, но тя несъмнено ще бъде за сметка на качеството, било то видимо или не :).

Напротив, има значение дали е видимо или не.
Принципно си прав, че винаги има загуба на качеството.
Но при наличие на алгоритми, които компресират така, че видима разлика за човешкото око няма, а ти от своя страна заявяваш:
Освен във влошаване на качеството, няма друг начин да намалиш размера на компресиран файл.

Е грешно, ако сме в контекста на питането, а именно - пича да си намали файловете без потребителите да забележат.
 
Re: Програма за изображения

Само да вметна, че Photoshop и save for web плъгина не е най-доброто за малък размер на пинг - png.
Любимият ми инструмент за оптимизация на тежки png е Fireworks.

attachment.php

Оптимизираната картинка от предния пост 7.94k 32 цвята

logoevo.png

през Fireworks 4.25k 64 цвята

А и този пример е подвеждащ, няма да се получи същата редукция на размера при растер и jpeg :)

А за масовка неща като irfanview и xnview вършат перфектна работа след опит-грешка.
 
Re: Програма за изображения

В тази с 64 цвята, думата кулинар е видимо по-светла.

Не знам какво се опитвате да докажете? Ако на янис билд му върши работа някой от инструментите, значи темата си е свършила работата.
 
Re: Програма за изображения

Ако се интересувате от бъдещите технологии за компресия на картинки, това може да Ви е интересно:
http://sonnati.wordpress.com/2010/10/19/h-264-for-image-compression/
Обяснява за h.264(като алтернатива на WebP) на по-разбираем език. Този италианец прави много яки демонстрации за видео компресия така, че го следя от професионален интерес от известно време ;)

А за WebP инициативата на гуги може да прочетете тук:
http://code.google.com/intl/it/speed/webp/
 
Последно редактирано:

Горе