SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Процедура при предупреждение от Google AdSense

traki

Оптимист ReMember
Получих писмо от вида "Google AdSense: Разполагате с 3 работни дни, за да направите промени в сайта си."

Открито нарушение: посочен конкретен урл от мой сайт който е против правилата (фетиш).

Заявено действие: Моля, направете всички необходими промени през следващите 72 часа.

---

Веднага свалих всички реклами, премахнах публикацията, прерових сайта за лоши думи и махнах всички подозрителни публикации, които евентуално могат да се приемат като нарушение на правилата.

Как е по-добре да процедирам от тук нататък?
1.Да върна рекламите и да изчакам да мине проверката с активни реклами
или
2.Да оставя сайта да мине проверка без реклами и след като са минали 72 часа от писмото, тогава да ги сложа отново?

Изпращат ли второ писмо с резултат от проверката или ако се появят рекламите след този срок, значи сайта е ок, ако не се появят значи не е ок :)
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

Ами щом си оправил нещата би трябвало да няма проблем. Аз бях предупреден миналата година по подобен начин и просто изчистих нещата, без да спирам рекламите и нещата не се променяха.

Но явно при всеки случай нещата са различни - @BornToDrink може да го потвърди
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

Ник, на тази развръзка се надявам и аз :)
Писаха ли ти след тези 72 часа, някакъв мейл с резултат след проверката? Примерно всичко със сайта ти е наред и се радват че продължавате да работите заедно :)
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

При мен 2 пъти общо са ми писали.
Първия път за снимки, не съм махал рекламите, зачистих кофти снимките и нямаше последствия.
Втория път за съдържание - не съм махал рекламите, зачистих съдържанието... и ми ги спряха.
А най-неприятното е, че втория път не ми дадоха линк при спирането, т.е. да видя кое все пак не ги кефи.
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

Предупредиха ме за не обозначено рекламно поле като реклама с текст подобен на твоя.
Не съм махал рекламите, обозначих го - нямаше последствия. Не са ми писали повече по въпроса.
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

Получих писмо от вида "Google AdSense: Разполагате с 3 работни дни, за да направите промени в сайта си."

Имах абсолютно същото предупреждение преди година. Изчистих нещата, които според тях нарушават правилата. Не съм махал рекламите. Но при мен в предупреждението пишеше, че те автоматично ще разберат дали съм оправил проблема и не са ми пращали друго писмо.
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

Ник, на тази развръзка се надявам и аз :)
Писаха ли ти след тези 72 часа, някакъв мейл с резултат след проверката? Примерно всичко със сайта ти е наред и се радват че продължавате да работите заедно :)

Няма да получиш уведомителен емайл с резултат след проверката ако това имаш предвид. При повторно нарушение сигурно знаеш че могат да ти спрат акаунта така че внимавай - големи са гадове.
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

И аз съм получавала веднъж 3 дневно предупреждение, защото честно казано бях извън всякакви правила, беше в началото когато започнах да използвам адсенс и въобще в началото когато започнах да се занимавам със сайтове (т.е. не разбирах нищо от адсенсе и не вникнах сериозно в правилата им).

Най-странното беше, че по времето когато получих предупреждението си мислех, че съм оправила проблема с некоректното слагане на рекламите и на примерния линка, който бяха посочили те вече нямаше никакви реклами. Затова какво направих: проверих отново всички страници, после изтрих и всичко необходимо от гугъл адсенс акаунта, така че да няма дори и един пуснат канал към този сайт (защо съм изтрила всичко и от акаунта на адсенс, ами...сайта беше за покер затова :) ).

Така, че зависи точно какъв ти е проблема, и да - няма да ти изпратят писмо дали всичко е наред. Аз минах между капките може би защото останалите ми сайтове са много качествени и не са просто за адсенс.

Искам да питам някой, който е още по-"ти" с правилата на адсенсе, някъде четох, че около снимки не може да има адсенс - това вярно ли е? и ако да на какво разстояние да е рекламата от снимката/ или колко символи текст да има между рекламата и снимката?
 
Re: Процедура при предупреждение от Google AdSense

Няма конкретно указание за отсотяное на картинката от рекламата, има само общи бла-бла.
 

Горе