SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Публикация на български и английски?!

mitiozo

New member
Добре ли е в един пост сравнително кратък да напиша абзац на английски и под него същия преведен на английски?
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

От английски да преведеш на английски едва ли имало проблем. Би било dublicate content ако е на друг сайт, но от думите ти разбирам, че май ще е на един и същ (даже на една и съща страница). Така, че няма проблеми.
От български на английски също едва ли би имало проблем. Прекалено издребняваш.
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Но гледай ти да го преведеш :) нека не е дело на гугъл транслатора. Cloxy беше споделил едно интересно видео за това дали превода от танслатора е дублирано съдържание или не ;) Намери го и и прочети.
 
Re: За: Публикация на български и английски?!

Re: За: Публикация на български и английски?!

В един пост са и двете да. В смисъл вместо сайта да има английска и българска версия, във всеки пост текста да е примерно първо на английски и след това същи.
Дали ще се класира съответната страница едновременно за думи и на двата езика?
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Това не ми звучи като добра идея. Правилното е да са различни URL адреси за различните езици. Не вярвам да навреди, но правилния начин ще ти донесе повече трафик според мен.
 
Re: Публикация на български и английски?!

Добре ако са на различни езици постовете но са само в един домейн, проблем ли е?

site.com/post1
site.com/публикация1
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Така ще е много по-добре. Вече като са на различен URL дори можеш да сложиш това за да си гарантираш, че Google ще разбере че става дума за различна езикова версия.
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Cloxy беше споделил едно интересно видео за това дали превода от танслатора е дублирано съдържание или не ;) Намери го и и прочети.

Можеш ли да линкнеш, че сърчнах няколко пъти, но нищо не намирам от cloxy?

Благодаря предварително!
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Естествено, че преведен текст НЕ се смята за дублиран. Ако ще и с google translate да е, пак няма да се смята за дублиран нито капка. Просто ще бъде некачествен и може да се сметне за СПАМ заради правописните и смисловите грешки. Това е и което се казва в клипа.
 
Re: Публикация на български и английски?!

Реших да си направя две категории "English" и "Български" и да си направя меню от двете
 
Re: Публикация на български и английски?!

Мен ако ме питаш, най-добре си направи един субдомейн за английската версия и си поствай там. Може би така ще е най-добре. Примерно
site.com/ - за българския вариант и eng.site.com/ - за английслия.
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Да и аз мисля, че с поддомейн е най-добре. Останах с впечатлението обаче, че не иска така да го прави и пита за алтернативи.
 
За: Публикация на български и английски?!

За: Публикация на български и английски?!

Ако ще предлагаме варианти за мен ще е най-добре:

site.com/bg/...
site.com/en/...

Така домейна си е основния, индекса може да е смесен, а статията (в зависимост от това дали bg/en), ще си е в съответната поддиректория.
 

Горе