SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Различен CMS на поддиректория на WP

bgkulinar

Меринджей
Положението е следното - в една инсталация на Уърдпрес искам да сложа поддиректория, в която да има отделен CMS. Проблемът е, че WP ми "прецаква" работата на новия ЦМС, когато ползвам пренаписване на адресите. С реалните адреси всичко е наред.
Код:
RewriteRule ^рецепта\-(.*)\-(\d*) /?m=recipes&a=view&recipe_id=$2 [L]
Този код си работи на отделна инсталация, така че не той е проблемен. Когато достъпя някой от пренаписаните адреси ми се "включва" ВП 404 грешката.
 
За: Различен CMS на поддиректория на WP

За: Различен CMS на поддиректория на WP

Налагало ми се е да изключвам само 2 директории от всички поддиректории на CMS от общите mod_rewrite правила. Тогава ползвах този код в началото преди останалите правила:

PHP:
 RewriteRule ^(dirname1|dirname2)($|/) - [L]

Дали няма да се впише и в твоята ситуация?
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Използвай RewriteBase и на двете места. В първия случай "RewriteBase / ", във втория "RewriteBase /subdir/".

При мен на много места е така и си работи. Пак зависи точно как е настроено Apache-то за наследяванията на .htaccess.
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Първото за което се сетих, беше да изключа изобщо htaccess-a, но Уърдпреса отново си "канибализираше" страниците на поддоректорията. Въпреки това ползвах предложенията и на двамата (заедно и поотделно) и нямаше ефект. Явно нещо в самия Уърдпрес прецаква нещата. Лошото е, че по западните форуми няма кой знае какви предложения.
 
За: Различен CMS на поддиректория на WP

За: Различен CMS на поддиректория на WP

Напоави си под домен на сайта нещо, като например forum.site.bg и го инсталираи там, аз така направих в един сайт после му сложих <frameset> и си го вкарах в шалона на сайта.
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Забравих да ти кажа нещо много важно. Освен RewriteBase, е важно да зададеш по-точно и адреса на index.php в поддиректорията. Ето цялостен пример:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /[B]subdir/[/B]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /[B]subdir/[/B]index.php [L]
</IfModule>

иначе реално се обръща към главния и затова се получава този нежелан ефект.
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Забравих да ти кажа нещо много важно. Освен RewriteBase, е важно да зададеш по-точно и адреса на index.php в поддиректорията. Ето цялостен пример:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /[B]subdir/[/B]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /[B]subdir/[/B]index.php [L]
</IfModule>

иначе реално се обръща към главния и затова се получава този нежелан ефект.

Това няма ли да се опита да каже на Wordpress-а, че index.php файла му се намира в тази папка, а до колкото разбрах кулинара вече има инсталиран wp в /, а иска да сложи друг в /папка.

Мисля, че тук трябва да се бута в .htaccess файла в под-папката, а не на главния домейн. Нещо от сорта на:
Код:
RewriteBase /folder-name/

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
.......... останалите правила от втория цмс

П.П. Един въпрос тип стрелба в тъмното, но след като добави правилата в хтацеса, пробва ли да флъшнеш правилата от wordpress, като презаписваш пермалинк структурата?
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Този код, който дадох, се слага в папката. Главният htaccess не се пипа или при него всичко си стои с /.

Нещо не може да ме разберете. В главната директория си стои:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

В директория subdir вече имаме:

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /[B]subdir/[/B]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /[B]subdir/[/B]index.php [L]
</IfModule>

И така спрямо нивото, в което се намираме, си описваме точно от къде да започне виртуализацията.

Иначе инсталацията в директория subdir ще зарежда главния index.php
 
Последно редактирано:
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

И така спрямо нивото, в което се намираме, си описваме точно от къде да започне виртуализацията.

Иначе инсталацията в директория subdir ще зарежда главния index.php

Това имах предвид и аз в горното. Явно наистина не съм успял да те разбера :)
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Момчета, явно и вие не четете :). Без htacces в рут директорията, проблемът си остава. Проблемът е на ниво WP.

Васко това беше другото решение, което пробвах (даваха го като решение за Друпал), преди да питам тук във форума.
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Няма как проблемът ти да е на ниво WP. Грешката е някъде в теб и в това, че се обръщаш към неговия index.php

Пробвай в поддиректорията да задаваш по-точно навсякъде към кого се обръщаш:

Код:
RewriteBase /subdir/
RewriteRule ^[B]subdir/[/B]рецепта\-(.*)\-(\d*) /?m=recipes&a=view&recipe_id=$2 [L]
 
Re: Различен CMS на поддиректория на WP

Няма как проблемът ти да е на ниво WP. Грешката е някъде в теб и в това, че се обръщаш към неговия index.php
Явно е така, защото като изтрия индекс файла на WP и ми дава грешка липсващ index.php.

Ето как проработи и като се замисля, е нормално да е така
Код:
RewriteRule ^рецепта\-(.*)\-(\d*) /[B]subdir[/B]/?m=recipes&a=view&recipe_id=$2 [L]

Благодарности на всички, които се включиха в брейнсторминга.
 
Последно редактирано:

Горе