SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Разяснение за referring site от Analytics

go6o78

New member
Посещенията от гоогле.бг ми ги отчита като referring site (сега проверих и за предишните дни ги е отчитало така, но мноого по малко днес примерно са 1000 а преди това 100)
Става въпрос за бгсайт и посещеията са си от гоогле.бг
като кликна за подробностите ми излизат следните

1. /
2. /webhp
3. /imgres
4. /search
5. //

Първото мисля, че си е google.bg
но останалита какви са

Проверих и останалите сайтове,
google (organic)
google.bg (referral) то и преди google.bg (referral) е било така, но днес доста е увеличен процента на посещенията оттук
То мисля, че би трябвало всички да са от гоогле.бг.
Бъгнал ли се е нещо брояча ли
 
Последно редактирано:
Re: Разяснение за referring site от Analytics

странното е че днес ги отчита 5 пъти повече от предишните дни на всички сайтове
преди се движеше около 10% а днес около 40
То предполагам, че като за Бг сайт са малко би трябвало да са всички или почти всички да са от гоогле.бг

под google (organic) google.com ли се има впредвид

Не трябва ли посещенията от гоогле бг да се отчитат като трафик от търсачки
 
Последно редактирано:
Re: Разяснение за referring site от Analytics

Сигурен ли си че не гледат някакво изображение? Имаш ли някакъв друг брояч с който да засечеш точния линк от който влизат или пък какво точно посещават? От както направиха изображенията да се показват в рамка върху сайта получавам към 3500-5000 дневно от google.com но само разглеждат някоя снимка, не влизат в сайта.
 
Re: Разяснение за referring site от Analytics

нямам друг брояч, а и нямам кои знае колко снимки на сайта за да имам посещения от тях, а и би трябвало да влизат в сайта, защото и адсенс отчита същите импресии. Тази разлика я забелязах днес, прегледах и няколко по - стари дни гоогле.бг пак влиза към реферал но само около 5-10% (може това да е както със снимките които казваш) днес 40% реферални посещения от гоогле.бг и то не само на един сайт на на всички

А иначе няма голяма разлика в посещенията
 

Горе