SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистриране на търговска марка

ZzZaPyr

New member
Здравейте,

Напоследък с колегата ни се въртят няколко идеи в главата да "озаконим" сътрудничеството помежду си :D Попитах тук-там и разбрах, че марка можем да регистрираме и като физически лица, и тъй като имаме някаква идея за име на марката, въпросът се свежда до това да разберем дали вече е регистрирана в границите на България.
Интересуват ме няколко въпроса:
1) Има ли някъде публични бази данни, където можем да проверим?
2) Колко ще струва евентуално регистрирането на такава марка?
3) Регистрацията предотвратява ли възможността някой друг да регистрира домейн с името на марката в Републиката?
 
Re: Регистриране на търговска марка

1) Има ли някъде публични бази данни, където можем да проверим?
Te, тук http://www1.bpo.bg:8080/bpo_online/jsp/start.jsp
Най-сигурно е в самото патентно ведомство да пуснеш една справка дали марката вече е регната (струва около 50 лева).
2) Колко ще струва евентуално регистрирането на такава марка?
400 лв за 10 години за един клас + 20 лева за всеки следващ клас. До три месеца от датата на заявяването трябва да се внесе половината такса. Остатъкът - след потвърждението за регистрация.
3) Регистрацията предотвратява ли възможността някой друг да регистрира домейн с името на марката в Републиката?
Не, но ако все пак някой регистрира такъв домейн след датата на заявяване и домейнът предлага стоки или услуги в регистрирания от марката клас, можеш да предприемеш действия по прехвърляне на домейна на твое име. Регистраторът не е длъжен да проверява наличието на търговски марки.
 
Re: Регистриране на търговска марка

Марка пусната за регистрация преди 2 години ми струваше малко над 600 лв. Само на финала платих точно 400 лв. - в тая цена има публикация и удостоверение.

Цените тази година бяха повишени, значи излиза повече.
 
Re: Регистриране на търговска марка

Аз говоря за словна марка. Ако твоята е била графична или комбинирана, може и такава да е цената.
 
Re: Регистриране на търговска марка

Словна е. Регистрирана в два класа. :)
 
Re: Регистриране на търговска марка

Аз съм писал цени за един клас. Пред мен стои бележката. Освен цената за допълнителните класове да се е вдигнала.
 

Горе