SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Kalin4y

ORM / SEO
До сега се въздържах да се включам в дискусията с регистър.бг, но вече е прекалено.
danbi, dendi или както бяхте там, вземете поне си назначете квалифициран персонал.
От 4 часа и разговори с 3 от операторките на регистъра се опитвам да обясня, че искам да ми регистрирате собствени DNS. Пратил съм по емайл всичко, а служителки ми обясняват как да си сменя DNS адреса на даден домей! За какво иде рече тогава?

Накрая искам да говоря с някой админ или по-квалифициран от нея служител - отвръща ми се, че трябва да се види какво съм писал в email-а първо, след като заявявам, че ще обясня отново ... за четвърти път! Трябвало да се види, защото можело и да не може го изпълните. И накрая ми затвориха, като казаха да се обадя след 30мин, че имало ревизия...как се отнасяте само с клиентите си!

Някой имал ли е подобни преживеци с тях ? И по-важното - как се е справил?
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Регистрацията на name servers от типа:

sub1.domain.tld
sub2.domain.tld

трябва да се направи от регистратора на домейна.
В твоя случай:

ns1.domain.bg и ns2.domain.bg трябва да се направи от Регистър.БГ, друг е въпроса, че очевидно не разбират какво ги питаш.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Както писах и в другата тема, DNS сървъри се регистрират като добавиш името и IP адреса в контролния панел на register.bg
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Няма смисъл да се мъчиш... непробиваеми са! Мисля че срещу някаква сума ще ти регистрират домейна при тях, но нямах търпение да ги чакам...

Най-добре търси друг вариант, използвай нормален домейн или ...

Както писах и в другата тема, DNS сървъри се регистрират като добавиш името и IP адреса в контролния панел на register.bg

Да, но ако си си купил домейн .bg трябва някой да го опише в тяхната зона ;)


П.С. Гласувайте в Анкетата за .БГ
 
Последно редактирано:
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Какво значи "собствени DNS"?

На първо четене го разбирам, при домейн neshto.bg , да му се зададат за DNS сървъри:

ns1.neshto.bg
ns2.neshto.bg
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Нека човека си каже.

От предположения се стига до подобни безсмислени разговори и изявления.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

danbi, нещо от сорта на ns.domain.tld, а в моят случай ns.domain.bg

P.S. този дето е писал, че съм глуха бабичка - жив и здрав, да не му се налага да си говори с тях :) ... мой съм кьорав, ама не съм глух
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Накрая искам да говоря с някой админ или по-квалифициран от нея служител - отвръща ми се, че трябва да се види какво съм писал в email-а първо, след като заявявам, че ще обясня отново ... за четвърти път! Трябвало да се види, защото можело и да не може го изпълните. И накрая ми затвориха, като казаха да се обадя след 30мин, че имало ревизия...как се отнасяте само с клиентите си!

Не се въздържай, доста са си прости.. аз имам един домайн дето още не мога да си регна потребителското име там. :) казвам и на мацката - тя почва да ми обяснява процедурата. Аз и казвам че имам още 5-6 .бг преди това, всичко е наред с тях, и процедурата ми е ясна, тя пак ми обяснява процедурата. И с мен се държаха нагло...

Патици, кой знае коя катерица на шефа е била отсреща... Станаха големи IT-та всички секретарки, бах маму...
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Ако някой успее да си зададе DNSи ns.neshtosi.bg в register.bg нека сподели как е успял... Лично аз след седмица разговори и мейли не успях !
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Kalin4y, а ти какво си написал в заявката си?

В регистъра по принцип не си измислят какво да ти регистрират, а регистрират това, което си заявил. В този смисъл, ако в заявката си не си попълнил сървърите на имена и адресите им, въпросната "кака" (или три каки, доколкото разбирам) няма откъде да ги знаят.

Ако имаш домейн примерно register.bg и искаш да го регистрираш със сървери ns.register.bg и ns2.register.bg примерно, ще трябва да им укажеш IP адресите. Това е единствения случай, в който има смисъл да указваш IP адреси -- в останалите се игнорира.

Заявката се попълва онлайн и сървърите на имена са в секцията "Конфигурация".

Ако домейна ти е вече регистриран, пак от същото място (Конфигурация) може да добавиш нови или да махнеш старите. В твоя случай трябва да им зададеш IP адреси.


Предполагам, че объркването идва от това, че в регистъра BG, за разлика от някои други регистри, сървърите на имена не се "регистрират". Тоест, не съществуват като самостоятелен обект, извън домейна за който се отнасят.

ПП: А просто хора има навсякъде. Дори моите наблюдения са, че уж интелигентни люде, в някои моменти се държат доста глупаво.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Ani4ka, аз съм успявал. Много пъти :)

Най-лесно става, като отидеш на сайта http://www.register.bg, идентифицираш се и отидеш в менюто Конфигурация за твоя домейн. Там си пишеш

ns.neshtosi.bg и 1.2.3.4 (IP адреса на сървъра)

и си готова. На следващия кръгъл час, промяната ще е публикувана.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

danbi, т.е. като се въведат хостове и ИП адреси автоматично ще се подадат и регистрират DNS ?
Писмото ми е изпратено в 12:51 с желаните хостове и ИП адрес. Все още нямам отговор от Вас.
В 15:12 говорих по телефона за 4ти път с Ваша представителка във Варна. Поради тещата ревизия се ангажира до 30мин да ми се обади и да разрешим проблема. Все още чакам да ми се обади :)
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Сори, Калинчу, дадох ти червена карма, вместо зелена, ама доста се ядосах и обърках отметката. Надявам се, Шефа да го оправи.

Това, което пишеш е типчен пример за обслужване в БГ фирма - клиентът винаги НЕ е прав. Като не могат/знаят и започват да се карат на клиента, ама къде да ходиш?
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

При днс-ите въвеждаш ns1.domain.bg (или както е там), пишеш IP-то на това ns1 и става. И разбира се ns1.domain.bg трябва да си го настроил в ДНС-а ти да се resolve-ва. И аз първия път много се мъчих с това, докато разбера какво се прави.

И мене това адски ме дразни в регистъра - при всеки нов домейн трябва да си правя ДНС сървър.
Е толкова ли е трудно да пуснете такава услуга и да ползваме вашите ДНС-и? Естествено само при любимия регистър съм виждал такова нещо. И естествено това е защото другите са регистратори, при регистъра няма как да стане.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Е толкова ли е трудно да пуснете такава услуга и да ползваме вашите ДНС-и? Естествено само при любимия регистър съм виждал такова нещо. И естествено това е защото другите са регистратори, при регистъра няма как да стане.

Не е трудно, но принципно Регистър.БГ не предлага Интернет услуги. Това е така, за да няма претенции за нелоялна конкуренция и т.н.

Регистраторите е нормално да предагат такава услуга, а има някои идеи и как да бъдат стимулитани.. скоро ;)
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

danbi, нима не заслужавам да ми отговориш ? И така ли обслужвате клиентите си - поемате отговорност да се обадите до 30мин, а вече са минали 8 часа - нито отговор по емайл, нито по телефон

Да ви имам уважението към клиентите, които вадят печалбата Ви.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Това което писах по-рано в темата беше за теб. В предвид, че не знам с кого и какво си говорил. Ако все пак искаш конкретен отговор, задай конкретен въпрос.

Както писах по-рано, каквото си конфигурирал за домейна си се публикува на всеки кръгъл час.

Явно не съм бил ясен по-рано, затова ще ти го напиша пак: ако в конфигурацията на домейна зададеш сървърите на имена (имената на сървърите) и IP адресите им, то на следващия кръгъл час тази информация ще бъде публикувана в DNS.

Ако не съм се изразил достатъчно ясно, ще помоля да конкретизираш въпроса си.

Обаче, приказки, че не съм ти отговорил не приемам! Не за друго, ами всички могат да видят тук отговора ми, отпреди няколко часа.
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

Ако все пак искаш конкретен отговор, задай конкретен въпрос.
Извинявай, но аз съм кьоравия, а ти не виждаш
Още с първият си пост поставих въпрос. А не видях да ми отговаряш, обръщай се към мен. Да не говорим с предходният.

Защо поемате отговорност да се свържете с клиентите си, а не го правите? Email-а ми, все едно в дън земя потъна. Ще получа ли отговор на него ? Кога да го очаквам ?

Нормално ли е да игнорирате клиентите си, заради интертаризация ? Нормално ли е, че 3 от служителките Ви (1 в София и 2 във Варна) незнаеха какво да ми отговорят при конкретен въпрос ? Айде, тази във София ме насочи към Варна, защото от там правили конфурации.

Това малко въпроси ли ти се струват ?
 
Re: Регистър.БГ и собствени DNS - ходене по мъките

@Kalin4y мисля, че си пропуснал да прочетеш препоръките за стартиране на тема в Хостинг и Домейни: http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=18

Карай я по-полека. Със сигурност проблемът ти има решение, но конфронтацията обикновенно е част от проблема, а не от решението. :)
 

Горе