SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Редирект и htaccess

Kalin4y

ORM / SEO
Някой може ли да ми обясни защо след като задавам в хтаксеса редирект от една вътрешна страница към друга:
Redirect 301 /старастраница http://www.домейн/новата страница.html
сървъра ми вади
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
тука 10мин го въртя тоя хтаксес и нещо ми са такова :(
 
Re: Редирект и htaccess

коментирай частите една след друга и ще откриеш заради коя прави проблем.

Или пусни някакъв код да го видим. Internal Server Error го дава най често при грешка в синтаксиса и при безкраен цикъл.
 
Re: Редирект и htaccess

значи на въпросния ред имаш грешка според мен. виж да не си задал невалиден regex (което е грешка в синтаксиса)

можеш да сложиш и следното да си сигурен че ако няма rewrite ще работи пак сайта

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

...

</IfModule>
 
Re: Редирект и htaccess

можеш да сложиш и следното да си сигурен че ако няма rewrite ще работи пак сайта

Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On

...

</IfModule>
Redirect директивата НЕ Е част от мод_rewrite модула, a от mod_alias, така че с тази проверка или без нея, все ще си дава грешката. Освен това само Redirect НЕ позволява regex. За regex си има RedirectMatch.

Някой може ли да ми обясни защо след като задавам в хтаксеса редирект от една вътрешна страница към друга:
Redirect 301 /старастраница http://www.домейн/новата страница.html
сървъра ми вади
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
тука 10мин го въртя тоя хтаксес и нещо ми са такова :(
Това не беше ли работа за програмистите ?:p

Ако си на wordpress има един прекрасен плъгин за редиректване. Ако не е ВП, опитай да смениш 301 с permanent. Ако и това не подейства, направи проверката, която Николадд ти е дал, само че смени mod_rewrite.c с mod_alias.c. Ако и това не помогне дай едно пхп_инфо да ти разгледам конфигурацията, може и на лични. А, и да не забравиш да резнеш от заплатата на програмистите ;).
 
Re: Редирект и htaccess

да го у файла...щото ползвах един от друг проект нещо не е прецакал при ъплоадването. Създадох един нов и всичко си дойде на мястото.
Благодаря на двама ви
... и Кулинарю, програмистите са в почивка до 7ми. Ма чарджат двойно, ако ся ги притеснявам, затова са мъча самичко :D
 
Re: Редирект и htaccess

хмм а аз са приказвам през цялото време за rewrite... и спя ли спя :(
 

Горе