SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Редирект на латиница към кирилица

Редирект на латиница към кирилица

  • Само на клиентски сайтове

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    10

web.seo

web design seo
Пускам тази тема във форум seo, а не в "Програмиране" или в "Администриране" защото на всички е ясно за какво ще се използва тоя тип редиректи :)

Днес се рових по темите за редирект тук и намерих мнения че доста хора се интересуват от примерен код за htaccess как се редиректва урл адрес от латиница към кирилица.

Та за всички на които това би било полезно: .htaccess редирект на латиница към кирилица


Успех и умната с редиректите ;)
 
  • Like
Реакции: ivok
Re: Редирект на латиница към кирилица

Много удобно нещо, мерси! Преди време щеше да ми е много полезно, ако го знаех.
 
Re: Редирект на латиница към кирилица

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^3dwebdesign.org$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.3dwebdesign.org$

Тези двете са излишни, освен ако нямаш някакви алайъси и искаш да редиректваш само 3dwebdesign.org. Освен това имаш няколко излишни ескейпвания (%D0%BE%D0%BF%D1\%82%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1\%86%D0%B8%D1\%8F\-%D0%BF%D0%BE%D1\%80%D1\%82%D1\%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE)
 
Re: Редирект на латиница към кирилица

А какъв е проблемът да си енкоднеш .htaccess файла в UTF8 и хич да не се занимаваш с писане на URL енкодната кирилица ?
 
Re: Редирект на латиница към кирилица

Тези двете са излишни, освен ако нямаш някакви алайъси и искаш да редиректваш само 3dwebdesign.org. Освен това имаш няколко излишни ескейпвания (%D0%BE%D0%BF%D1\%82%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1\%86%D0%B8%D1\%8F\-%D0%BF%D0%BE%D1\%80%D1\%82%D1\%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE)

bgkulinar, имам доста алайъси, да. Искейпванията не са излишни, без тях на този сървър в момента редиректа не работи. Освен пред точка и пред всяко тире се искeйпва и пред всеки процент ако след него има цифрата 8, например \%82

А какъв е проблемът да си енкоднеш .htaccess файла в UTF8 и хич да не се занимаваш с писане на URL енкодната кирилица ?

Същия. На някои сървъри не работи. Да си призная - на точно този не съм тествал че този сайт ми е леко важничък и не е за бета тастове, но дай пример и ще изтествам на някой друг домейн в същия акаунт.

П.С. URL енкоднатата кирилица никой не се занимава да я енкодва - копи-пейст от файърфокс ;)
 
Последно редактирано:
Re: Редирект на латиница към кирилица

П.С. URL енкоднатата кирилица никой не се занимава да я енкодва - копи-пейст от файърфокс ;)

Да, този метод е перфектен за единични пренасочвания, но ако ще създаваме правила ...

Между другото няма да е зле ако можем да намерим някаква зависимост за сървърите, на които не работи UTF8 енкоднат .htaccess. За сега аз не съм попадал на такъв, но и аз е съм критерий, тъй като такъв тип пренасочвания съм правил на не повече от 15-тина сайта.
 
За: Редирект на латиница към кирилица

За: Редирект на латиница към кирилица

Може ли малко по-подробно да обяснитe? Налегнаха ме същите кахъри с кирилишките адреси, обаче не сработва нещо :)
хостингът е в хост.бг
 
Re: Редирект на латиница към кирилица

Кажи по-конкретно кой УРЛ към кой трябва да се насочи, както и някакъв общ модел помежду насочваните и насочващите УРЛ.
 
За: Редирект на латиница към кирилица

За: Редирект на латиница към кирилица

Няма общ модел. За всеки адрес ще трябва да се направи поотделно (статичен сайт->опънкарт)

Старите адреси са от вида
Код:
www.sait.com/produkt121212.html
www.sait.com/produkt56566.html
www.sait.com/produkt3564.html

Новите са:
Код:
www.sait.com/некъв-продукт
www.sait.com/второ-нещо
www.sait.com/дълъг-url-адрес-комбиниран-с-латиница
www.sait.com/адрес-с-2-цифри-вътре

и т.н. около 60-70 бройки такива са. Единственото постоянно нещо е, че всички адреси са с малки букви и не са пъхнати в папки ;D
Ще може ли да стане пренасочването?
Ако не става ясно, да ти пратя сайта на лс да го видиш по-конкретно?
 
За: Редирект на латиница към кирилица

За: Редирект на латиница към кирилица

Питането отпада. Сработиха
 

Горе