SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Рязък срив при Гугъл

chefo

New member
Забелязвате ли при вас някакво рязко спадане на позициите ви в Гугъл?
При мен се появи преди 2 дена и продължава. Домейн пада рязко надолу, събдомейн също падна но по малко. Забелязвам, че индексирането на нови страници в главния домейн замря направо, а новите страници в събдомейна се индексират както досега е ставало за минути ? На какво се дължи според вас?
За сайт на Wordpress става на въпрос.
 
Re: Рязък срив при Гугъл

Аз също забелязвам спад, но не е от три дни, а от месец някъде...

Интересното е , че по основните ключови думи съм си на същите позиции, но спад има в трафика има. В последните два - три дни даже наблюдавам малък ръст... но не е както преди 2-3 месеца
 
Re: Рязък срив при Гугъл

А обяснение защо не иска вече да индексира основния домейн , а индексира веднага събдомейна??
 
Re: Рязък срив при Гугъл

При мен от два дни един сайт просто изчезна в резултатите. WordPress. Сменях темата за дизайн. Чудя се дали е от това или нещо му става на гугъл. Имам чувството, че се опитват да вкарат някакъв алгоритъм за борба със скритото съдържание и се опитват да парстват CSS.

И тъй като повечето теми имат по нещо скрито, примерно заглавието на сайта зад логото или разни полета overflow:hidden, примерно на заглавията на публикациите, то тъпият им алгоритъм си мисли, че крия нещо. Подобни спадове ми се случват все на сайтове с подобни дизайни.

Съветът ми е да си прегледате CSS-а и да разкарате от него всичко, което дъръжда display:none, visiblity:hidden, overflow:hidden и т.н.
 
Re: Рязък срив при Гугъл

Според мен в момента пробват нещо. Вероятно е временно по подобие на ситуацията от една стара тема http://www.webmasterbg.org/showthread.php?t=3145.
Много се съмнявам да е заради CSS хватките, защото има много на брой качествени сайтове, където това си е концептуално заложено в дизайна като част от потребителското преживяване, а не евтин номер за скриване на текст. Сега ще поразровя digitalpoint форума дали няма нещо по въпроса.
 
Re: Рязък срив при Гугъл

В БГ сайтовете не виждам промяна, но имах сериозен проблем с EN сайт наскоро преди 10-тина дни. Основния проблем беше дублирано съдържание, което се беше получило от грешка при линкването при промени в сайта преди месеци. Както вече споделих в подобна тема преди седмица забелязах, че има промяна в отношението на гугъл към този проблем...

С моите БГ уордпрес сайтове нямам промяна в класирането, но са конфигурирани да избягват дублирано съдържание.

Проверете си този момент, вероятно е той да ви куца в случая. Проблемът определено присъства в някои от сайтовете в подписите по-горе...
 
Последно редактирано:
Re: Рязък срив при Гугъл

И при мен обявите паднаха от 2 седмици, имам посещения почти само от images.google...
Индексираните страници намаляха почти 5 пъти (забелязах и при другите сайтове за обяви де). Вероятно са направили нещо по върпоса с дублирано съдържание.
Не вярвам да е от ЦСС-а... би било смешно. Сега бъхтя нов 'алгоритъм' за боря дублираните обяви пък ще видим. :D
Разбира се, трафика все някъде трябва да отиде... гледам топобяви.ком гони 100к дневно... ми може.. гони. :)
 
Re: Рязък срив при Гугъл

Аз чакам един нов сайт да го индексира само URL-то вече 10 дена , sitemap-a го тегли и пише че е индексиран във ъебмастър туулс-а , а във търсачката никакъв го няма ....
 
Re: Рязък срив при Гугъл

Аз чакам един нов сайт да го индексира само URL-то вече 10 дена , sitemap-a го тегли и пише че е индексиран във ъебмастър туулс-а , а във търсачката никакъв го няма ....

Сложи линкове към сайта от повече места.По възможност на същата тематика.
 
Re: Рязък срив при Гугъл

И при мен има срив в инексираните страници, не в пъти но се забелязва. Странното е че същата тема в Испания има покачване на индексираните страници...абе объркана работа. Тъкмо започваш да свикваш с някакви прогнози и Гугъл ти разбие сметките....както се казва, сметка без кръчмарят.:D
 
Re: Рязък срив при Гугъл

Сложи линкове към сайта от повече места.По възможност на същата тематика.

Мерси за инфото батка :) , сайта сега ту се появява в търсенето ту изчезва , а един друг мой по старичак сайт , се е индексирал тотално изцяло ! Луда Работа...
 
Re: Рязък срив при Гугъл

99% от уеб сайтовете днес използват jquery врътки и чупки. 99% от jquery чупките и врътките за да работят им трябва предварително display:none;

търси проблемите другаде. Дано да се оправи и да се върне докато ровиш :)

Съветът ми е да си прегледате CSS-а и да разкарате от него всичко, което дъръжда display:none, visiblity:hidden, overflow:hidden и т.н.
 
Re: Рязък срив при Гугъл

Ако прехвърля съдържанието на сайт- който в момента е кажи речи в supplemental-а натикан- към нов домейн има ли шанс да му се вдъхне живот или само ще се изхаби новия домейн?
Мисля че много линкове за кратко време му пуснах и затова ми сложи penalty Гугъл т.е. проблема ми не идва от лош content?!
 

Горе