SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СЕО и уникалност на публикациите

За: СЕО и уникалност на публикациите

За: СЕО и уникалност на публикациите

Аз не мога да разбера толкова ли е трудно ако има два еднакви документа и ако единият документ е сложил връзка към другия (независимо nofollow или не) Google да разбере кой е сайт е цитиращия и кой - първоизточника. :confused:

А да не говорим, че алгоритъма трябва да е на много много по-високо ниво от това, защото има сайтове, които не връщат обратна връзка :mad: и Google си ги класира без проблеми и още по-наглото е, че дори понякога наказва първоизточника :penguinche:
 
Re: СЕО и уникалност на публикациите

Мене друго ме притеснява в този израз "фреш индекс".

Как така когато някой ти копира статия от преди 3 години я наричаме "фреш индекс" и как така същото се отнася из а статия от преди 15 дни ? Нещо не разбирам как с такава лекота и двете неща могат да бъдат сложени под общ знаменател.

Нещо много размиваме границите между двата случая. В първия е чист copy/paste, във втория е RSS. Нещо никак не ми звучи логично.
 
За: СЕО и уникалност на публикациите

За: СЕО и уникалност на публикациите

Аз не мога да разбера толкова ли е трудно ако има два еднакви документа и ако единият документ е сложил връзка към другия (независимо nofollow или не) Google да разбере кой е сайт е цитиращия и кой - първоизточника. :confused:

А да не говорим, че алгоритъма трябва да е на много много по-високо ниво от това, защото има сайтове, които не връщат обратна връзка :mad: и Google си ги класира без проблеми и още по-наглото е, че дори понякога наказва първоизточника :penguinche:
То и това няма да е 100% гаранция. Например може да се злоупотреби по следния начин:
Отивам в един сайт и коментирам под дадена статия, като слагам нофолоу линк към някаква моя страница. След като одобрят коментара, отивам и променям моята страница, като директно копирам тяхната статия, под която коментирах. Вече имам линк към 100% копие, а те нямат от мен.
 

Горе