SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

СТИГА! Новини на турски език по бнт

Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Не се надявайте новото правителство от първия месец да смъкне новините на турски.
Най-малкото опозицията ще ореват света, че имало етнически деления и т.н. и ще пада плюене.
Не биха си го вкарали още от началото. ;)
 
Последно редактирано:
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Нещо не си в час относно Австрия. Пример: Хърватски е със статут на официален език в провинция Бургенланд а Словенския в Каринтия.

официалния език е немският в Австрия и в държавните институции се използва именно той , а за другите езици може не споря не съм гледала Каринтийска и Бургенландска национални телевизии ..и сигурно е допустимо в провинциите след като са "със статут на официален език" ...просто ми беше направило впечатление това като бях във Виена

според мен новините по националната би следвало да са на официалния език по конституция
 
Последно редактирано:
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Никакви помощи за т.нар. малцинства, ЗАБРАНА ЗА РАЖДАНЕ НА ПОВЕЧЕ ОТ 2 деца - след второто - КАСТРАЦИЯ! - КАСТРАЦИя на тези, дето имат чист доход 100 лв. месечно, а искат 18 цигански деца!

Абе ти нормален ли си? Струва ми се, че по-скоро би предпочел да живееш в Иран или в Китай. Заради такива като теб малцинствата гласуват за Доган.
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

@nbsp нормален съм и мисля трезво!

Отиди да видиш в социалните домове - пълно е с мангали, изоставени от родителите си за да може родителите им да живеят без да работят от соц. помощи!

Това не го знаеше нали?

Сега искам аз да питам, ти нормален ли си или рязън?
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

@nbsp нормален съм и мисля трезво!

Отиди да видиш в социалните домове - пълно е с мангали, изоставени от родителите си за да може родителите им да живеят без да работят от соц. помощи!

Това не го знаеше нали?

Сега искам аз да питам, ти нормален ли си или рязън?

Oтиди в една европейска държава и питай: тук малцинствата кастрирате ли ги за да нямат повече от две деца?

Това е социален проблем, който трябва да се решава със социални, а не с военни средства. Какви са хората, които имат по 18 деца? Обикновенно не могат да си напишат и името (неграмотни), и както каза живеят на социални помощи. Какво остава да имат 50 стотинки за презерватив, да не говорим за други противозачатъчни средства.

Имай предвид, че още не сме се изправили пред вълната от емигранти от арабския и африканския свят. А това ще стане бързо след като нашата държавица започне да се приема като европейска и навън. Тогава какво да правим? Концентрационни лагери с газ и крематориоми ли?

Един луд е правил точно нещата, които ти си преставяш, че са решение. Знаеш какви са последствията за държавата след него.
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Е, темата е деликатна, а този луд не ги е кастрирал - друго ги е правил :)

Малко преувеличих с "кастрацията", искрено се надявам да се намери точния подход и да се спре това "размножаване" на поразия от страна на малцинствата.

В доста малки градове вече т.нар. малцинства вече по раждаемост са 50% с българите - сиреч (както казваше любимия ми преподавател по Висша Математика) скоро ние ще станем малцинство - ние, които плащаме данъците си, и които плащаме помощите на тези, които ни плюят, и тези, които не работят, и тези, които са свикнали просто да получават от държавата пари - и колкото повече получават - толкова повече да плюят.

В общи линии аз спирам да пиша на тази тема, тъй като ми е болна тема,

но ПАК ПОВТАРЯМ: Вече има райони, в които се раждат повече цигани и турци, от колкото Българи! Вие преценете и помислете какво се случва....

АЗ СЪМ ДО ТУК на тази тема

Хайде със здраве...
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Originally Posted by w-seo View Post
Никакви помощи за т.нар. малцинства, ЗАБРАНА ЗА РАЖДАНЕ НА ПОВЕЧЕ ОТ 2 деца - след второто - КАСТРАЦИЯ! - КАСТРАЦИя на тези, дето имат чист доход 100 лв. месечно, а искат 18 цигански деца!

Абе ти нормален ли си? Струва ми се, че по-скоро би предпочел да живееш в Иран или в Китай. Заради такива като теб малцинствата гласуват за Доган.


Чак кастрация не , но w-seo е много прав , не може някакъв си да има 10 деца , да не работи и в същото време да се оплаква че държавата не прави нищо за него , следователно той не може да осигури никакво бъдеще на 10-те си деца и те стават по-зле и от него.Малцинствата гласуват за Доган точно заради това , защото нито имат образование , нито нищо (някои дори и български не знаят...)
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

@nbsp нормален съм и мисля трезво!

Отиди да видиш в социалните домове - пълно е с мангали, изоставени от родителите си за да може родителите им да живеят без да работят от соц. помощи!

Това не го знаеше нали?

Сега искам аз да питам, ти нормален ли си или рязън?

Сео, не става така. НСБП е прав, заради такива изказвания като твоето турските българи гласуват за Доган, а някои ни и мразят и наричат гяури. Проблема за който говориш е наистина социален, и трябва да се реши социално. Как ? Лесно, насърчаване българските граждани да отидат да работят и живеят в Кърджали например. Как ? Икономически плюсове, заводи, фабрики, предприятия, бизнес. Много нови работни места ТАМ не във София... разбира се и добри заплати. Поущтряване.

Български училища и църкви... и т.н. и т.н.

Това е малко... асимилация, но нали сме всички българи ?!? Иначе ще стане обратното...

Съвсем друга е историята че от 20 години на сам, управлвнието умишлено или под натиск се дръпна не само от малките села и градове, но и от по големи райони...

Стига Бизнес Паркове в София. То в Пловдив няма, а тук ще станат 3-4 съвсем скоро.
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Сео, не става така. НСБП е прав, заради такива изказвания като твоето турските българи гласуват за Доган, а някои ни и мразят и наричат гяури. Проблема за който говориш е наистина социален, и трябва да се реши социално. Как ? Лесно, насърчаване българските граждани да отидат да работят и живеят в Кърджали например. Как ? Икономически плюсове, заводи, фабрики, предприятия, бизнес. Много нови работни места ТАМ не във София... разбира се и добри заплати. Поущтряване.

Случайно да си гледал скоро по новините даваха как в кърджали в някакъв завод са уволнили всички българи и работят само турци ?
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Мисля че доста се отплеснахте. Защита на правова държава и дискриминационни социални мерки са две съвършено различни неща!

Тези, които се чувстват демогравски заплашени да правят деца и да си ги гледат. Не може да с въвеждат подобни дискриминационни мерки. Дискриминация е дори да ги приказвате тези неща! Засрамете се малко! Право на всеки гражданин е да си планира семейството. Това, че не ви харесва си е ваш проблем. Права и демокрация не стават с половинчати мерки и стъкмистика, вземете го разберете най накрая. Това, че нещо на вас лично не ви харесва, не означава, че имате правото да си го нагласите както ви е угодно и за сметка на някой друг.

Хората имат право да се множат и развиват. Единственото, което трябва да искате е еднакви права, без привилегии, за всички граждани на страната. Другото за което говорите bedio и w-seo е дискриминация. И няма такова нещо като "малко дискриминация"!

Случайно да си гледал скоро по новините даваха как в кърджали в някакъв завод са уволнили всички българи и работят само турци ?
Аха чиста проба дискриминация. Сега вече ще ги изплющяват такива вече. И ще се научат.
 
Последно редактирано:
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Другото за което говорите bedio и w-seo е дискриминация.

Каде съм говорил за дискриминация бе човек. Стига моля ти се...
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Каде съм говорил за дискриминация бе човек. Стига моля ти се...
мнението съдържащо това как му викаш?
Това е малко... асимилация, но нали сме всички българи ?!? Иначе ще стане обратното...
Както казах, няма такова нещо, като "малко дискриминация"! Винаги се почва от "малко".
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Мисля, че темата наистина стана доста разтегната, но явно уебмастърите се вълнуват от тези проблеми. :)

Тези, които така живо се интересуват от всякакви политически теми, направете нещо. Ако са ви тесни механите, защо не влезете в политиката? И да работите за България като политици. На каквото и да е ниво? Регионално, организационно? Времената са се променили. Сега няма нужда от камени и дърве. А от добра политика и силен български бизнес.

"Дела трябват, а не думи."

И ако ми позволите още един цитат, от някой, за който се сещаме веднъж в годината.

"Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност."
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

"Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност."

Точно :)
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Ох нikolad от маса постове се хвана за това..
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Ох нikolad от маса постове се хвана за това..
Разбирам, че намеренията ти са почтени, но внимавай с методите. Това е важно. Точно за това му е думата на Левски.
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Аз нямах предви да асимилираме, а че изглежда като асимилация. Сам знаеш че култури не се асимилират с 2 завода и бизнес. Просто населението да е смесено, това е което аз мисля, и да - да няма значение вярата. А не шепа хора да насъскват едни срещу други.. А за предприятието в което уволнили всички българи, ами в някои страни има жестоки закони за дискриминация. Жалко че тук няма, а ако има не са жестоки, а ако са - не се прилагат :(

Истината че ние българите трябва да покажем, че си търсим правата... Направихме го на изборите, да видим някой ще ни чуе ли...
 
Последно редактирано:
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

Мисля, че турците си имат турски телевизии, не че нещо...
 
Re: СТИГА! Новини на турски език по бнт

@bedio не си в час явно в България си има жесток закон за защита при дикриминация. Или това което ни говориш не е станало или тия хора не знаят как да си потърсят правата!
 

Горе