SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

lowriderzzz

New member
Здравейте! Преди два дни си смених домайна на сайта от .info на .com Сега обаче забелязвам, че още не е индексиран от Google, когато въведа домейна или ключови думи ми изкарва още стария .info домейн, който вече изтече.

Колко време ще отнеме горе долу google да го индексира и да може да бъде намиран и по ключови думи.

Мога ли да направя нещо за да ускоря процеса. Имам google webmastertools и съм го добавил там. Robots.txt Fetch ми показва че е ОК. Добавих му и sitemap.html и .xml

Сайта е като цяло със текстово съдържание: ( Съвети за срещи .info беше старият ). В кои български директории мога да добавя някои от статиите за да може google по-бързо да го разпознае?

Не съм редиректнал стария към новия домейн чрез "301 permanent redirect".

Имам и списък с ключовите думи в Google Analytics от предния .info домейн, мога ли да го използвам някак си сега да си помогна с него за по-бързото индексиране на .com домейна. Ако рекламирам малко чрез Google Adowds ще помогне ли ?

Като цяло колко време горе долу отнема индексирането?

Мерси
 
Re: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Пренасочи стария към новия. Ето тук съм писал подробно по темата: Прехвърляне на сайт на нов домейн | Cloxy

За да ускориш процеса, е необходимо да го прехвърлиш и през GWT.
 
Re: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

ами той вече е expired стария. Но още мога да го подновя. Към $10 идва за една година, но какво ще стане като пак изтече, ще имам още една година .com Tогава ще бъде ли индексиран вече .com домейна ?
 
Re: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Да, една година е достатъчно. Но ако има линове към инфото, ще трябва да го пренасочваш цял живот :p
 
Re: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

еми аз смених линковете към .com-a вече ( тези за които се сетих поне, те не са кой знае колко много) Като цяло разчитам на Google за трафик да идва от ключови думи.

Иначе самото индексиране на ново, колко време ще отнеме за Google. Реклама в FB или Adwords ще помогне ли за по-бързо индексиране ? Също, ако махна .info сайта от google webmaster tools това ще помогне ли, когато хората пишат ключови думи да им се появи .com сайта защото сеща все още излиза .info и като кликнат ги праща в godaddy страницата където казва, че домейна е еxpired.
 
Последно редактирано:
За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Аз направих подобна гимнстика със смяна на домейн, стария имаше над 24К индекса и и две седмици по късно към днешна дата новия има малко над 4К... така че предполагам месец два не ми мърдат, може и повече. Предполагам че и при теб ще е нещо подобно.
 
Re: За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Re: За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Аз направих подобна гимнстика със смяна на домейн, стария имаше над 24К индекса и и две седмици по късно към днешна дата новия има малко над 4К... така че предполагам месец два не ми мърдат, може и повече. Предполагам че и при теб ще е нещо подобно.

2 месеца бяз трафик от Google не ми излиза мн на сметка. Май-най добре да подновя пак .info-to за 1 година. После след това надявам се вече, само .com-a да се индексира.
 
За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Чакай ся.. трафика си идва, поне при мен си е ОК. Просто резултатите в Г се погазват с името на стария ми домейн, но аз съм пренасочил всичко към новия и нямам никакви ядове. А иначе стария ти домейн определено трябва да го подновиш... при мен остават още 6 месеца до изтичане на стария домейн, надявам се до тогава всичко вече да е прехвърлено.
 
Re: За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Re: За: Смених си домейна на сайта - сега не ми се индексира от Google - ?

Чакай ся.. трафика си идва, поне при мен си е ОК. Просто резултатите в Г се погазват с името на стария ми домейн, но аз съм пренасочил всичко към новия и нямам никакви ядове. А иначе стария ти домейн определено трябва да го подновиш... при мен остават още 6 месеца до изтичане на стария домейн, надявам се до тогава всичко вече да е прехвърлено.

Тоест до 6 месеца трябва и останалите 20К да ти се индексират на новия домейн ?
 

Горе