SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Собствен IP адрес и SEO

cloxy

Super Moderator
Екип
Здравейте,

Според Вас има ли значение за SEO-то дали на един IP адрес са закачени 1 или 1000 сайта? Ако между сайтовете има връзки предполагам, че няма да се зачитат, но пречи ли споделения хостинг индивидуално на всеки сайт? Мисля да сменям хостинга и се чудя, дали да взимам такъв с реално IP или не.
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Няма индикации ИП да оказва влияние на ПР. Сигурно 3/4 от сайтовете се хостват на споделени ИП.

Собствено ИП има други предимства, като например се скапят ДНС сървърите на интернет доставчика ти и единствения начин да достъпиш сайта си е по ИП.
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Няма никаво значение, имаше един пост по въпроса в блога ан Mat Cutts
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Ако е blacklist-а е по IP какво става в случай , че Х е в листа, собственика на Х го мести на друг хостиг с друго IP, а Y си е Y /клиент Номер 2 на който в като "бонус" от хостинга получва blacklist ?
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

biks каза:
Ако е blacklist-а е по IP какво става в случай , че Х е в листа, собственика на Х го мести на друг хостиг с друго IP, а Y си е Y /клиент Номер 2 на който в като "бонус" от хостинга получва blacklist ?
Нямам идея.. и аз затова съм се чудел винаги.
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Абе то хубаво , но аз ползвах msn и той ми показа , че на ip-to което са ми дали за единия ми сайт има и други сайтове .И не знам и аз кво значи това ?????
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

georgimateev каза:
Проблема е само ако blacklist-нат един от сайтовете.. Защото blacklist-а е по IP.

това не е никак логично - имаш ли някакъв линк или нещо с което да потвърдиш информацията?
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

http://search.msn.com/results.aspx?q=ip:83.148.64.55&first=111&FORM=PERE5
това е линка и или е станало грешка с пакета ми и нямам истинско ip или това е .Абе ей сега ще питам поддръжката и те да видим какво ще кажат и ще ви пиша пак
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Operator: V kakuv smisul dali e validna?

ilian: ami platil sym , no dali imam sobstveno ip na tozi site

Operator: Edin moment, ako obichate

Operator: V momenta ne ste na sobstveno IP, no vednaga shtom doide nashiat sistemen administrator shte Vi premesti na sobstveno IP

ilian: tova ot koga e

Operator: koe ot koga e?

ilian: ot koga ne sym sys sobstveno ip

Operator: ne ste bili izobshto na sobstven IP

ilian: e tova mi e qsno no zasto prevejdam pari za sobstveno ip a nqmam takova me interesuva

ilian: 5 leva ne sa milioni ,no za da gi plastam imam nesto predvid

Operator: po niakakva prichina nashiat sys admin ne Vi e setnal soobstveno Ip, parite shte Vi gi prehvurlim za mesetsite na pred

ilian: blagodarq nadqvam se tova da ne si ostane mejdu nas a i ot otdel prodajbi da nau4at

Operator: Shte bude opraneo vsichko, izviniavame se za sluchiloto se

ilian: iskreno se nadqvam greshkata da e slu4aina priqten den

Operator: pri takiva nedorazumenia, molia svurzvaite se vuzmojn nai-burzo s nas za da gi otstraniavame na vreme

Operator: Priaten den i na Vas
изводите сами може да си правите , но исках само да ви кажа не разчитайте на системата , проверявайте всичко и всички .
Доверието всеки му пари на заем никому :)
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Ами не домейна е на 3 месеца някъде и плащам по 15 лева на месец , затова много им се дразня ,не стига ,че плащам супер много за супер малко което ми дават насреща а и са некоректни от както съм там само проблеми ми създават .
То не бяха заети места , не бяха спирания на хостинга щото не съм платил абе все хубави работи
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

ilianskim каза:
Ами не домейна е на 3 месеца някъде и плащам по 15 лева на месец , затова много им се дразня ,не стига ,че плащам супер много за супер малко което ми дават насреща а и са некоректни от както съм там само проблеми ми създават .
То не бяха заети места , не бяха спирания на хостинга щото не съм платил абе все хубави работи

Може ли да те помоля да споделиш къде хостваш?
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Те не са нормални тия. Преди 3-4 години хоствах при тях едно сайтче.. имаха отвратителен даунтайм. Естествено, не исках да си продължавам договора, но след като ми изтече не ми изтриха акаунта.. Та и аз получих още 3 месеца безплатен хостинг, без да съм го желал. Накрая ме хвана жал и им писах да го спират тоя хостинг, за да не им се товари нежното сървърче.
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

И host.bg са така. Ако не им кажеш изобщо не се сещат да те махнат. Представям си колко излишни боклуци просто си висят по сървърите.

Кажете какво имате предвид под blacklist и защо бенът е по IP, а не по домейн?
 
Re: Собствен IP адрес и SEO

Въобще не се изненадвам за хостинг гафа. Истината е , че НА НИКОЙ НЕ МУ ПУКА . Тази попара съм я опитвал ... даже няколко пъти.

Нещата са същите и в USA при някои доставчици. Бих си изнесъл нещата от този хост веднага.
 

Горе