SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спад в позициите

За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Здравейте,

Услгата през web.mtel.bg е съвместно с наш партньор InfoGin -Ultimate Mobile Browsing Experience and Free Mobile website for Any Device

Това е web adapter, който дава възможност за адаптиране на www страници към по стари телефони. Тя е достъпна само за абонати през мрежата на Mtel GPRS/UMTS. Услугата няма за цел да копира съдържание (нито такова се съхранява при нас), а само се адаптира към телефони от нисък клас.

Прилагам примерни екрани за начина на работа.

В случай на нужда, моля, не се колебайте да пишете отново или да ни потърсите на 088/1010
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Значи какво излиза...
Мтел не са виновни, а InfoGin, т.е. те не могат да влияят на индексацията.
Второ - това не е сайт, а адаптер, т.е. някой ти е гледал сайта с по-нисък клас телефон и е минал от там, за да го види по-нормално. Мтел имат пакет за безплатен браузинг през 4-тия таб на портала им. Явно InfoGin си пазят кеш, за да може ако се отвори пак, да не го зареждат отново и да правят трафик на клиента.
Питай би тях по-добре дали не могат да направят нещо. Всеки си решава дали да му се индексира сайта или не. Също си мисля, че ако решиш DMCA - ще трябва да докажеш авторски права на съдържанието. Заплахата за web spam - същото може да се направи и срещу този сайт, ако преценят :)
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Сега пък кво стана, моя сайт вече не излиза от произволна фраза на хоум страницата......... кво стана незнам..................
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Ако е панда, ще се класира ли страницата по ключови думи ? Защото според мен сега единствено не показва текста ?
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Опитай да се свържеш и с тези InfoGin ако искаш. Може пък поне да кажат поне начин как да се премахне сайта ти от услугата им или да посочиш някак, че не искаш да се отваря през тяхната система. А ако я направят да не се индексира още по-добре, едва ли умишлено са го направили по този начин. И аз не знам вече какво да ти кажа.
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

А какво мислиш за това че по произволна фраза от текста ми на хоум страницата, сайта не излиза ?
 
Re: Спад в позициите

За да не отварям нова тема, а въпроса е горе-долу свързан с темата. И при мен има спад и тествах варианта да търся по части от текст за дублирано съдържание. Някаква част от статиите първо ги засича в svejo, а после в моя сайт. И сега се чудя дали да не спра да ползвам svejo, да не се окаже, че си правя сам дублирано съдържание и да изям някой гоогълски банан.
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Вашия живот и тегло, можете да направите с използването - ей това като го напиша пък ми излиза сайта, само че го пиша без кавички ?
 
За: Re: Спад в позициите

За: Re: Спад в позициите

За да не отварям нова тема, а въпроса е горе-долу свързан с темата. И при мен има спад и тествах варианта да търся по части от текст за дублирано съдържание. Някаква част от статиите първо ги засича в svejo, а после в моя сайт. И сега се чудя дали да не спра да ползвам svejo, да не се окаже, че си правя сам дублирано съдържание и да изям някой гоогълски банан.
Точно същия въпрос зададох и аз преди време. Откакто промениха интерфейса за качване на Свежо, сайтът изсмуква директно твоята информация при пускане на линк. Няколко пъти се случи, докато успея да го редактирам, Гошо вече да го е сканирал и после Свежо излиза като оригинал, а аз - като крадец. Трябваше или да си редактирам моя оригинал всеки път или да престана да пускам линкове в Свежо и аз избрах второто. :mad:
 
За: Re: Спад в позициите

За: Re: Спад в позициите

Добре при създалата се ситуация как да реагирам, при мене не само че показва мой текст на друго място, но и вече май не показва че го има на моя сайт :)
 
За: Спад в позициите

За: Спад в позициите

Не ползвам свежо в момента и не знам дали позволява да се въведе друго описание, но ако няма такава възможност не бих го ползвал.
SprecheR, не ти се показва сайта защото Гугъл те смята за този, който е копирал. Работи по въпроса с премахването на копираните страници в сайта на мтел. Вече как ще се разбираш с тези хора и с кои точно, не знам. Другия вариант е да си пренапишеш текстовете. Обаче нищо не ти гарантира, че пак няма да стане същото след време.
 
Re: Спад в позициите

Здравейте,
налага се да пиша тук защото се сбъсках с подобен проблем с един от сайтовете ми преди малко. При изписване само името на домейна в Google на първо място в резултатите се появява някакъв кеш на сайта ми с адрес преди него web.mtel.bg и естествено линка води към страница с грешка. Никъде в позициите после на Google дори и не се покава линк към сайта ми. При проверка през едн сайт за сео оптимизация задавам името на домейна ми, ключова дума и ми изкарва резулта, че е на първа позиция, но действително линка който се индексира е кеша на Мтел. Бихте ли ме посъветвали как да постъпя. Даже направо имам желание да докладвам за уеб спам или каквато е процедурата защото това е просто възмутително от страна на Мтел.
 

Горе