SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спам във форума

nbsp

New member
Изтрих повече от 100 спам профила регистрирани послендите две седмици. Така че, ако на някой новорегистриран му липсва профила, да не го приема лично и спокойно да се регистрира пак.

За момента всички нови регистрации трябва да бъдат одобрени от админ.
Активирах и някои анти-спам плъгини.

Надявам се това да реши проблема със спам-а тук.
 
Re: Спам във форума

Здравей nbsp,

Ти си знаеш най-добре, аз само ще споделя опита на един приятел от борбата със спама във форума му. И той като теб заради спамаджиите сложи одобрение на активацията, но тъй като нямаше възможност по цял ден само да виси и да проверява дали има новорегистрирали се и да им активира регистрациите, го правеше с известно забавяне.

Като цяло ефекта за форума беше негативен, защото хората искат веднага да се регистрират и да започнат да пишат, та напоследък форума му позамря заради липсата на свежи попълнения.

Само казвам да го имаш в предвид, че да не стане и тука така.

А тия спамаджии са голяма напаст, голяма досада.

Успех, форума много ми харесва :)

Изтрих повече от 100 спам профила регистрирани послендите две седмици. Така че, ако на някой новорегистриран му липсва профила, да не го приема лично и спокойно да се регистрира пак.

За момента всички нови регистрации трябва да бъдат одобрени от админ.
Активирах и някои анти-спам плъгини.

Надявам се това да реши проблема със спам-а тук.
 
Re: Спам във форума

Това е само временно решение. Мисля да преседи няколко дни до седмица, докато се установи дали има ефект от новата капча.

М-у другото има форуми, които са с доста ограничена регистрация и се е случвало потребители да чакат повече от седмица за да бъдат допуснати.
Ефекта от това може да бъде и строго положителен. :) Зависи разбира се от самия форум.... Сещаш се за услугите за които се стига само с покана.
 
Последно редактирано:
Re: Спам във форума

Да, прав си, а и Калинчу даде добър пример :)

Това е само временно решение. Мисля да преседи няколко дни до седмица, докато се установи дали има ефект от новата капча.

М-у другото има форуми, които са с доста ограничена регистрация и се е случвало потребители да чакат повече от седмица за да бъдат допуснати.
Ефекта от това може да бъде и строго положителен. :) Зависи разбира се от самия форум.... Сещаш се за услугите за които се стига само с покана.
 
Re: Спам във форума

Като споделяме опит и аз да се изкажа. Админвам няколко пхпББ2 с няколко мода и нямам проблем със СПАМа. Ето най-важните:

1. Капча при регистрация

2. Гостите (където могат да пишат) да не могат да пускат УРЛ.

3. Новите юзъри да не могат да пускат УРЛ при опредлен брой постове и период от регистрацията (и двете условия трябва да са изпълнени)

4. Последният показван юзър на хоме пейджа трябва да е активиран (вБ май не ги показва)

Излъгах, имам спам, но той е от сорта:

Hi! gracious website!
merest skilled off webmaster!
to the fullest extent regards!


...и е САМО от гости, а модовете бързо го местят в СПАМ секцията.
 

Горе