SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Спам и физически лица

irgy.net

Senior Member
Темата пусната от oggin е затворена, за това пускам нова тема
В закона се споменава, че в списъка на КЗП мога да се записват мейли на юридически лица.
А какво правим, когато мейла си ни е личен (т.е на физическо лице) и ни го пълнят с непоискани търговски съобщения.

Ако докладваме нарушителите какво се случва, при положение че мейла ни не е в онзи списък.
 
Re: Спам и физически лица

Точно ! И глобите са различни, но това няма значение.

Неприятното е че за целта трябва да разпечаташ мейла с header-a и да го занесеш на крака до най-близкия център на КЗП
 
Re: Спам и физически лица

Код:
(4) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие.

А това не значи ли че всякакъв спам е забранен, дори и без да си се регистрирал в тоя списък?
 
Re: Спам и физически лица

Точно ! И глобите са различни, но това няма значение.

Неприятното е че за целта трябва да разпечаташ мейла с header-a и да го занесеш на крака до най-близкия център на КЗП

Може и с електронен подпис.
 
Re: Спам и физически лица

Тва пък от кога.. :)
Адски лесно може да се заобиколи обаче.
Разбира се, ако емайлите са от твой сайт (или на 'бизнес партьор'). Добавяш само 2 реда в условията при регистрация (като на нетинфо.. :D ) и си готов.
 
Re: Спам и физически лица

Тва пък от кога.. :)
Адски лесно може да се заобиколи обаче.
Разбира се, ако емайлите са от твой сайт (или на 'бизнес партьор'). Добавяш само 2 реда в условията при регистрация (като на нетинфо.. :D ) и си готов.

Може, но едва ли ще те спамят за семинари по медитация.
 
Re: Спам и физически лица

Точно ! И глобите са различни, но това няма значение.

Неприятното е че за целта трябва да разпечаташ мейла с header-a и да го занесеш на крака до най-близкия център на КЗП

Това е малко разкандърдисващо :) Неща, които се случват онлайн да се решават офлайн . От друга страна знаеш , че имаш решение когато ти писне. Много от изпращачите дори не упоменават момента за "нежеланото съобщение" и директно в дъното с малък линк - "посетете сайта и се отпишете"
 
Re: Спам и физически лица

Може, но едва ли ще те спамят за семинари по медитация.

Какво значение има.
Съгласяваш се с правилата, в които се твърди, че могат да ти пращат рекламни емайли и т.н.
Т.е. може да те спамят с квото искат.
 
Re: Спам и физически лица

Код:
(4) Забранява се изпращането на непоискани търговски съобщения на потребители без предварителното им съгласие.

А това не значи ли че всякакъв спам е забранен, дори и без да си се регистрирал в тоя списък?

По смисъла на ЗЕТ и ЗЗП потребител е само физическо лице
 
Re: Спам и физически лица

Какво значение има.
Съгласяваш се с правилата, в които се твърди, че могат да ти пращат рекламни емайли и т.н.
Т.е. може да те спамят с квото искат.
друга ми беше мисълта, иначе си прав
 
Re: Спам и физически лица

Докладвайте ги наред! Напълнило се е с някви некадърни спамери, които не вдяват от дума. И да им пишеш да не ти пращат няма вдяване, иначе ако ги питаш са много реномирани фирми. Досега не съм се вдигал до КЗП, макар че бях пускал облаквания онлайн преди време, на които никой от въпросната "комисия" не благоволи да отговори. Информацията на Огин, ми идва доста полезна и ще ги изплющя и аз някои субекти в най скоро време.

Ще е добре да вдигнете малко врява някой ако вземат че го глобят реално, та като им го кажат по телевизията даже и пълни идиоти да вдянат, че не е законно.
 
Re: Спам и физически лица

А следният текст "Съгласно ЗЕТ Ви съобщаваме, че търговското съобщение е възможно да не е поискано " или сходни на този, онеправдават ли ги? Защото сме получили една камара такива :confused:
 
Re: Спам и физически лица

Ако сте се регистрирали в някой сайт и не сте дочели общите условия на ползване, където ясно е упоменато, че се съгласяваш да получаваш рекламни съобщения ? Какво правим тогава ?
Четете с какво се съгласявате и после хулете, че получавате спам, който реално не е непоискано съобщение.

П.П. ония, дет ми лепна червената точка да научи словореда и после да се изказва
 

Горе