SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Става ли само с уникално съдържание?

mitiozo

New member
Възможно ли е в силно конкурентна ниша да се пробие само с по 1-2 статии на ден, които са 100% уникални?
И да се разчита само на линкове/шервания от доволни читатели. Сайта ще е на английски и ще е тип новини и анализи.

Дори да се влезе в топ 10 при Гошо, до колко пейдж ранк би стигнал след една година? Това го питам с идеята да се продават след време линкове или реклами в сайта.
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Само с уникално съдържание не става, трябват и линкове особено в силно конкурентна ниша. Социалните сигнали ще помогнат силно в началото ако сайта е чисто нов. Колкото до PR след 1 година, едва ли някой може да се ангажира с точна прогноза.
 
За: Става ли само с уникално съдържание?

За: Става ли само с уникално съдържание?

Не съм сигурне точно за цитата, но е нещо подобно: " Да вярваш, че може да класираш сайт без СЕО и линкове е като да вярваш в Дядо Коледа". Драго (SeoLab) го е казал.

За лонг тейл ключови думи може и да стане, ако не са авторитенти домейните на конкуренцията. За силно конкурентна ниша, шанса клони към нула за основна фраза. Дори да имаш линк байт текст, потребителя ще слага анчори, които няма да бъдат фразите, по който искаш да се ранкнеш.

My 2 cents. :)
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Реално ще има само onpage seo. Акаунти във facebook, twitter, rss...и др от където ще идват читателите.

Като цяло вие как бихте монетизирали такъв тип сайт - афилиети, гошо адс, платени постове(в случай че двигне поне PR3) ?!
Много се колебая дали изобщо да се захвана и съм адски раздвоен дали да се насоча към нещо друго.
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Преди време бях пробвал нещо подобно. Уникални статии всеки ден, всяка статия се публикуваше в много големи фен страници във фейсбук, както и в акаунти в туитър. Беклинковете бяха много малко, основно събмити по директории и социални букмаркове. Ефектът не беше особено положител от към класиране...Но това беше преди 2 години, тежестта на социалните сигнали не беше такава каквото е сега..
 
За: Става ли само с уникално съдържание?

За: Става ли само с уникално съдържание?

Силно се съмнявам, че само със статии ще се пробие в англоезична ниша при това силно конкурентна. Помисли ако имаш възможност да купиш релативни ликове колкото повече толкова по добре
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Купените линкове са нож с 2 остриета. Дори и Г да не ги открие, нали се сещаш какво ще се случи в един красив момент в който спреш да ги плащаш и те изведнъж мистериозно изчезнат ?!?
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Купените линкове ги изключвам. Ако бих дал някакви пари, то те ще са реклама при гуугле
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Както е казвал бащата на Огнян, лека му пръст, "връзки трябват, мойто момче". От времето на соца май нищо не се е променило :).
 
За: Става ли само с уникално съдържание?

За: Става ли само с уникално съдържание?

ако искаш само със статии трябва да пишеш супер полезни и уникални неща. уникални в смисъл не текста да е уникален а направо да откриеш топлата вода в нишата. така ще получиш и натурални линкове.
page rank го забрави... посетители да дойдат, a ПР-а ще си дойде сам
един от здравите ми дропове е PR5 само с натурални доброволни линкове, които и сега си стоят. ако е супер як сайта може и повече да хванеш
 
Re: Става ли само с уникално съдържание?

Само с уникално съдържание - не, само с уникално съдържание, което е супер интересно, забавно, полезно и "споделящо се" - да.
Но като цяло съм на мнение, че в дори и стратегията ти да е изцяло ориентирана към контента, което си е супер, в началото трябва да се прави поне малко линк билдинг (качествен и постепенен). В противен случай много бавно ще ти "зацепи" сайта. Така си мисля аз.
 

Горе