SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

futbola

New member
Абе от няколко дни съм в недоумение страницата ми с ревю на букмейкъра bet365 (може да се види долу в подписа ми ) изчезна не просто от първа страница на резултатите с търсене по името им а въобще никаква не се види в Гуглето.

Не съм правил никакви промени, може единствено да съм се престарал с линковете, но и там не са били повече от 1 на ден. Интересното е че на втора страница има

Поради оплакването, което получихме от US Digital Millennium Copyright Act, премахнахме 1 от резултатите на тази страница. Ако желаете, може да Прочетете оплакването от DMCA, което причини премахването от ChillingEffects.org.


Като кликна обаче не става ясно коя е премахнатата страница а единствено че се е оплакал някой си Plamen Dyakov. Моята страница си е уникална не е кой знае какво просто няколко реда за букмейкъра, но си е уникална няма и снимки крадени да кажеш. Та съм в недоумение може ли това да е причината или просто съм се престарал с пускането на връзки към нея ?
 
За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Провери си за уникалност следните неща:

1. Текста на страницата.
2. Снимките на страницата.
3. Дизайна на страницата.

Щом са одобрили жалбата, значи имаш нещо с неуредени авторски права.

И естествено, ако си убеден в правотата си, оспорвай.
 
Re: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Ха, имам абсолютно същия проблем:) Страничката ми с ревюто на Бет365 просто изчезна от резултатите, а преди това се класираше повече от добре.
 
Re: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Аз не съм сигурен че жалбата която е най-отдолу е за моята страница. Просто моята изчезна от резултатите. Нямам копиран текст, снимки, а дизайна не е кой знае какво. Къде мога да проверя дали има такава жана против мен след като аз не съм полу4авал нищо на мейл или нещо подобно.
 
Re: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Ха, имам абсолютно същия проблем:) Страничката ми с ревюто на Бет365 просто изчезна от резултатите, а преди това се класираше повече от добре.
Да не би твоята да е изяла хурката заради DMCA оплакването ? Най ме е яд че на 1-ва страница излязоха някакви абсолютни бози дето са ги написали онзи ден а аз работя по моята от 1 година да ти е..а и алгоримтъма
 
Re: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Да не би твоята да е изяла хурката заради DMCA оплакването ? Най ме е яд че на 1-ва страница излязоха някакви абсолютни бози дето са ги написали онзи ден а аз работя по моята от 1 година да ти е..а и алгоримтъма

Ми не би трябвало, статията си ми е уникална. А твоята е намерих на осма страница в гугъл. Странното е, че в един друг сайт, който преди беше мой, имах същите проблеми. Само статията за бет365 изчезна от резултатите. След 2-3 месеца се върна на старите си позиции и сега се загледах, че отново е изчезнала. Нямам обяснение за случващото се:(
 
За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

НИщо му няма на алгоритъма, вие натискайте вътрешната страница да излезе в топ 3 за да си пробутате афилиейт линковете пък стойте и гледайте после какви шамари летят от ръчната модерация :) Провери в договра си за афилиейт програмата, до каква степен имаш право да ползваш логото и името/тръговската марка на bet365
 
Re: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Хмм, първо не съм бил в топ3 , а на първа страница. Второ ако си чета договора със всеки афилиейт ще страдам от непрекъснато главоболие, но дори и да е така какво значи ръчната модерация - някой от bet365 ще се е оплакал от мен че му ползвам логото или някой в Гугъл е решил че съм засегнал bet365 и е прочел договора ми с тях ?
 
За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Мдам, доста чества практика на Гугъл е да режат страници с афилиейт линкове, както и страници, използващи брандове в тайтъл и УРЛ. Досега бях чувал (и лично порязван) за страници на английски, но явно и за БГ започва резачката.
 
Re: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Интересното е че страницата се върна в резултатите даже на по висока позиция от преди :), ако мога въобще да кажа какво става
 
За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

За: Страница изчезва от резултатите защо така ? DMCA за уникална страница ?

Скоро да си слагал връзки към теб някъде?
 

Горе