SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Странни случаи с Google Business точки

СЕО.БГ

Member
Забелязвам напоследък че се показват Гугъл Бизнес точки които са с лкален адрес за едикой си регион или зададени райони на обслужване се показват в чужди градове. Зададени са ключ думи за София и в текста има София. Не виждам причина да се случва това. Някой има ли подобен казус?
 
Аз пък забелязвам някви други аномалии тип :
Аз съм с 200 гласа 5* текст "ТЕМА" (ясно, че не е само гласовете опт. там спазвам всичко и пак)
Друг с 0 гласа 0 * текст "ТЕМА" е над мен ...
не знам как точно картата решава кой е оптимизиран и кой не но е п*рнография там.
 
Не съм гледам много много последно време там, но имаше доста странни ранкинги за точки, които не само нямат много мнения и гласа, но и реално е сравнително нова. Може би нещо в съдържанието й, но и това малко ме съмнява. Според мен е един от продуктите на Google, които още търпят много големи поправки. Но поне съм сигурен, че няма да го затрият като други техни, от които хората не виждаха много смисъл. ;)

Иначе е идеален начин за докарване на допълнителен трафик, който отчасти е доста таргетиран. Един от малкото идейни продукти, помагащи на бизнеса. Редом с GMC и др.
 
Но пък не можем да отречем са и един добър начин, който Google ни предоставя за допълнителен трафик, който както писах, си е доста таргет. Особено, ако се говори за локален бизнес. Една цветарска будка би се възползвала много от това. След време, социални канали или успоредно, и следва онлайн магазин и така. ;)
 
Аз пък забелязвам някви други аномалии тип :
Аз съм с 200 гласа 5* текст "ТЕМА" (ясно, че не е само гласовете опт. там спазвам всичко и пак)
Друг с 0 гласа 0 * текст "ТЕМА" е над мен ...
не знам как точно картата решава кой е оптимизиран и кой не но е п*рнография там.
Ако си е пуснал реклама за бизнес точката му се подсилва точката като показване и без да си видял рекламата конкретно ти, защото в случая ще има повече трафик заради рекламата, а с това ще му се вдига и органика към точката.

В този ред на мисли:

Яко
 
Малко подценявано е това с мапса, но носи трафик, особено локално, ако някой реши да търси. Няма по-добро от това да почнеш да гледаш за някой автосервиз с добри отзиви в района ти. ;)
 
Не съм имал честа да го наблюдавам тия дни. Имаш ли някакъв пример, че още не мога да си го представя това. :)
примера е с моя точка и с на клиент. и двете точки се появяват в други региони без да има логика, зададени са Райони на обслужване, ключ думи всичко. Но се появяват извън зададения регион, вместо да се появяват ВЪВ зададения регион.

Малко подценявано е това с мапса, но носи трафик, особено локално, ако някой реши да търси. Няма по-добро от това да почнеш да гледаш за някой автосервиз с добри отзиви в района ти. ;)
Вече се ползва и то усилено :D
 
Вече се ползва и то усилено :D
Да, дори хората като си отворят статистиките, не им се вярва колко трафик им е донесло, и това при положение, че дори не са си го наоптимизирали. В някои случа съм виждал и да носи повече трафик от самия сайт, просто защото локално няма как да не излезе преди сайта. :) Но имам чувството, че още го подценяват.
 

Горе