SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Стъпки към онлайн магазина?

combatsambo

New member
Май ми стана навик да пускам теми от този сорт, но предпочитам да питам, за да бъда сигурен, от колкото да тръгна към нещо, без да знам кое как и защо.

Ще напиша стъпките, които в момента са ми в главата, ако пропусна нещо, нека всеки, който има желание да добави/редактира нещо. Би се получила добра и полезна дискусия.

1. Регистрация на фирма
2. Касов апарат и регистрацията му
3. Изготвяне на самия онлайн магазин / дизайн, система и добър домейн.
4. Вкарване на артикулите в сайта.
5. Инсталиране на сертификати (ако има поръчване, чрез кредитни карти)
6. Слагането на условията, които задължително се съгласуват преди това с адвокат.


Това са нещата в главата ми, ако има някои неща, които съм изпуснал - напишете ги моля. Биха били полезни не само на мен, сигурен съм.

Поздрави
 
Re: Стъпки към онлайн магазина?

това всичко дето си го написал са странични неща. най - важно е да намериш едни 40 бона и да измислиш от къде ще ти идват стоките (вносители или ти ще внасяш).

договори с куриер от начало не ти трябва, защото няма как да ги сгънеш за отстъпки без да знаеш какъв оборот правиш.

п.п.
за мен най - важно е да си напишеш бизнес план и да видиш дали ще вървят тези неща дето искаш да ги продаваш в интернет.
 
Re: Стъпки към онлайн магазина?

Боби, не са нужни 40-те хиляди от твоя пост. Всичко е премислено адски добре, решено е. Темата не е за това от къде ще намирам стоката, колко пари ще отделя за нея, а цялата какафония около онлайн магазина. :)
 
Re: Стъпки към онлайн магазина?

Боби, не са нужни 40-те хиляди от твоя пост. Всичко е премислено адски добре, решено е. Темата не е за това от къде ще намирам стоката, колко пари ще отделя за нея, а цялата какафония около онлайн магазина.

е щом всичко е премислено, си купуваш домейн, сваляш си това например : http://www.opencart.com/ въвеждаш малко продукти, даваш някой лев за adwords и си ти :)

поздрави
 
Re: Стъпки към онлайн магазина?

е щом всичко е премислено, си купуваш домейн, сваляш си това например : http://www.opencart.com/ въвеждаш малко продукти, даваш някой лев за adwords и си ти :)

поздрави

Аз също съм с идеята за онлайн магазин.
Кой е по добър openchart или Virtuemart.
 
Re: Стъпки към онлайн магазина?

ако ти трябва cms - джумла. ако ти трябват онлайн разплащания без да даваш пари за разработка - пак джумла. при всеки друг случай, дори аз бих избрал opencart.

Мерси Иво за инфото.
 

Горе