SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвети за оптимизация на сайт ?

emil9216

New member
Имам малък сайт от пет страници който качих в hit.bg и който искам да се опитам да го оптимизирам така че да излиза на първа или втора страница на гугъл за две или три ключови думи. Сайта е в областта на туризма , даване на квартири под наем, и мисля че няма да е трудно да го изкарам на първа или втора страница тъй като конкуренцията за тези думи не е много голяма. Става въпрос за даване на квартири под наем в малък курортен град в провинцията. Засега само съм го регистрирал в търсачката на hit.bg и в гугъл.
Някакви съвети може ли да ми дадете как да оптимизирам сайта тъй като досега не съм се занимавал с оптимизация, само чета из форумите.
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

малък курортен град в провинцията.


Той не се цели в думата "квартири", а за определен "малък курортен град в провинцията" т.е. предполагам не търси висок резултат в една дума, а в съчетание от няколко.

Но нека как става някой оптимизатор, аз не мога да дам добър съвет.
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

Съвет за оптимизация на определен сайт без да го видим няма как да дадем.

Имаче започни със съветите в форума за начинаещи
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

Покажи сайта и може би ще получиш някой друг съвет. ;)
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

Той не се цели в думата "квартири", а за определен "малък курортен град в провинцията" т.е. предполагам не търси висок резултат в една дума, а в съчетание от няколко.

Да, но трафика идващ от тези търсения е малък и съответно и продажбите/реалните приходи
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

но щом търсенето е толкова частно, то клиента е силно таргетиран :) което е добре за такъв тип бизнес.
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

Имам въпрос за изграждането на беклинковете. Как е правилно да бъде направено: например по 10 линка през една седмица или мога да ги направя всичките наведнъж ?

И как мога да проверя сайта ми на кое място е в гугъл? Вече е индексиран но как мога да проверя на кое място е ?

Мерси.
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

той е на място по дадена дума или фраза, та и ти по дума или фраза може да видиш на кое място излизаш.
 
Re: Съвети за оптимизация на сайт ?

Вчера сайта ми беше на 47 място , а днес на 66 за двете ключови думи за които го оптимизирам. Да спра ли с няколко дена изграждането на беклинковете или да продължа ? Досега съм сложил по 2-3 беклинка в общо 6 сайта които са тематично свързани с моя, сайтове за туризъм и обяви за квартири. В кой случай гугъл може да ми накаже сайта , ако разпространя твърде много беклинкове или ако ги изградя за твърде кратко време ?
И има ли смисъл да слагам беклинкове в сайтове които не са свързани тематично с моя ?
 

Горе