SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвети за оптимизация на форум.

Статус
Not open for further replies.

temite

New member
Здравейте,
Искам да ви представя форума:
Форум за свободни хора

Лицензирано IPB с блог и галерия.Какво можете да ми предложите като идеи за развитие и популизиране на форума?Разбира се ,далече съм от мисълта да гоня дата.бг или калдата форумс.Целта ми е да създам един приятен форум за общуване ,като разбира се не го оставя на самотек ,а да се постарая наистина малко,по-малко да се издига и да идват нови потребители.Като цяло създадохме структура чрез раздели ,която обхваща много форуми на различна тематика.Освен ,че обхващаме много раздели и теми, почти повечето от статиите и темите са авторски(освен някой новини или статии), т.е имаме уникално и авторско съдържание.Инсталнал съм IP.SEO 5.2. и имам възможност да сменям всички като description,keywords,title и т.н.,на всеки раздел,форум,тема.Какво можете да ми препоръчате като добро OnPage SEO за форума ми(ако не бъркам термина) и оттам нататък- какво развитие и какви инвестиции трябва да направя ,за да има по-голямо развитие.


Поздрави,
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

С риск да не се обидиш, надявам се да приемеш критиката ми за градивна. Като за начало се научи да пишеш грамотно. Интервалите и препинателните знаци!!! Това прави лошо впечатление. Забелязах същото и във форума ти. И махни тези снежинки, моля те :) Това беше модерно през 99-та (не знаеш как лагва само).

Като за начало започни с това.
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

С риск да не се обидиш, надявам се да приемеш критиката ми за градивна. Като за начало се научи да пишеш грамотно. Интервалите и препинателните знаци!!! Това прави лошо впечатление. Забелязах същото и във форума ти. И махни тези снежинки, моля те :) Това беше модерно през 99-та (не знаеш как лагва само).

Като за начало започни с това.
Е какво толкова ми има на писането?Мисля ,че писането ми е на ниво.Да не е идеално ,но е факт ,че имам достатъчно знания относно пунктуацията и препинателните знаци.Но няма значение това в момента.Приемам критиката и ще се опитам да се поправя ,ако не сте видяли наистина добрата ми грамотност ,защото написах темата доста набързо.И се да се върнем към началната позиция на нашата дискусия ,а тя е "Съвети за оптимизация на форум".Писането ми е повече от грамотно и съм готов дори да споря за това нещо.
Започнах от снежинките ,които вече са премахнати.
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Е какво толкова ми има на писането?Мисля ,че писането ми е на ниво.

Не е на ниво.

Да не е идеално ,но е факт ,че имам достатъчно знания относно пунктуацията и препинателните знаци.

Нямаш достатъчно познания, правиш грешки, които са неприятни.

Но няма значение това в момента.

Има много голямо значение - за да успееш да класираш напред сайт или форум, трябва да пишеш грамотно. Хората, които пишат неграмотно няма да успеят.

Приемам критиката и ще се опитам да се поправя ,ако не сте видяли наистина добрата ми грамотност ,защото написах темата доста набързо.

Имаш самочувствие, но е без покритие.

Писането ми е повече от грамотно и съм готов дори да споря за това нещо.

Недей спори - ще загубиш.

Започнах от снежинките ,които вече са премахнати.

Хубаво е, че се вслушваш в съветите. Въобще, хубави съвети ти дава w1ck3dgam3.
 
Re: Съвети за оптимизация на форум.

Може поне да отделите внимание на редакция на автоматичния превод - ето какви безсмислени фрази се получават. Друго не съм отварял. Иначе, като идея е добре. Има доста разнообразни теми, и ако получи "одобрение" от потребителите, може да се получи трафик.
 

Прикачени файлове

  • 212.jpg
    212.jpg
    50.2 KB · Преглеждания: 0
Последно редактирано:
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Колегата wgeorgiev не е забелязал всички тъпотии на превода от сорта на предусловия на труд, но е напълно прав.
Да живеят автоматичните преводачи - радетели за нов български език! Ура, другари! :clap:
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Имаш самочувствие, но е без покритие.
Недей спори - ще загубиш.
Със сигурност твоето самочувствие е без покритие.Аз тука ви помолих за съвет като съвсен нормален човек начинаещ в сео оптимизацията ,а вие ми се правите на интересни.Странникът или какъвто си там не ме интересуваш.Ти си от този тип хейтъри ,стоящи през компютъра и се правят на "Аз съм най-големият".Ми не ,не си приятел.Напротив доста си ми забавен от гледна точка на това ,че се опитваш да спориш с човек доста над твоето интелигентно ниво :).И ако ме питате как ми е потребителското име във форума - ми аз нямам такова ;).Аз просто работя за тях като им правя подръжката.Но не нали вие уж знаете всичко.Нищо не знаеш


Има много голямо значение - за да успееш да класираш напред сайт или форум, трябва да пишеш грамотно. Хората, които пишат неграмотно няма да успеят.
Не ме сравнявай с теб ;).Това ,че ти си някакъв деградирал тип в живота не ме интересува.Личния ти живот не трябва да го месиш в интернет
Поздрави,

Може поне да отделите внимание на редакция на автоматичния превод - ето какви безсмислени фрази се получават. Друго не съм отварял. Иначе, като идея е добре. Има доста разнообразни теми, и ако получи "одобрение" от потребителите, може да се получи трафик.


Разбирам ви.Ще се опитам да наблегнем върху това да имаме по-точно направени теми във форума и блога от гледна точка на грамотност и правопис.Радвам се ,че поне вие сте
разбрали главната тема на моята дискусия и не се правите на интересен.Хубаво е да има интелигентни хора като вас.

Колегата wgeorgiev не е забелязал всички тъпотии на превода от сорта на предусловия на труд, но е напълно прав.
Да живеят автоматичните преводачи - радетели за нов български език! Ура, другари! :clap:

Да общо взето като се замисля доста неприятно се получава заради този факт :(.Но ще го имаме напредвит.Просто досега не сме обърнали внимание на подобни публикации в блога.
 
Последно редактирано:
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

@temite, дай да не започваме с лошо първата ти тема във форума. Тук никой не се заяжда с теб, тук сме за да си помагаме. Никой нищо не дели с теб.

Пуснал си тема какво може да се направи на форума ти. Аз ти казах да си оправиш писането защото не знаеш как се пише грамотно, не знаеш как се оставят интервали, кога се пишат препинателни знаци и къде се оставя интервала между тях. Това е нещото, което ми се наби първо на очи и ти го казах като съвет, а ти го приемаш като заяждане.

Не можеш да искаш да направиш добър сайт, а в същото време да не можеш да пишеш грамотно. Това е основата на всичко. Ако нямаш основата за какъв линкбилдинг да ти говоря...

Погледни начина по който сме писали хората тук и начина по който си писал ти и се опитай да си намериш грешките.

Казвам го изцяло като градивна критика, няма заяждане.
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

@temite, дай да не започваме с лошо първата ти тема във форума. Тук никой не се заяжда с теб, тук сме за да си помагаме. Никой нищо не дели с теб.

Пуснал си тема какво може да се направи на форума ти. Аз ти казах да си оправиш писането защото не знаеш как се пише грамотно, не знаеш как се оставят интервали, кога се пишат препинателни знаци и къде се оставя интервала между тях. Това е нещото, което ми се наби първо на очи и ти го казах като съвет, а ти го приемаш като заяждане.

Не можеш да искаш да направиш добър сайт, а в същото време да не можеш да пишеш грамотно. Това е основата на всичко. Ако нямаш основата за какъв линкбилдинг да ти говоря...

Погледни начина по който сме писали хората тук и начина по който си писал ти и се опитай да си намериш грешките.

Казвам го изцяло като градивна критика, няма заяждане.
Първо не разбирам какъв ви е проблемът с моето писане в момента.Градивната критика относно моята грамотност я приемам от университета , в който уча и съм последна година магистър.Второ , ако имам някакви грешки с поставянето на интервалите - ДА възможно е.В крайна сметка , когато посещавам интернет не посещавам форуми или сайтове за българска грамотност и т.н.Посещавам сайтове , в които 60-70% от потребителите вътре са хора във възрастовата граница 15-19 години и вече толкова много се приспособил към тях , че е възможно и аз да допускам някакви грешки , но както и да е.Както аз, както ти , така и другите потребители , когато им се направи забележка за нещо ще се разочаровате нали?Казах ти още в първото ми мнение , че аз съм си взел поука и ще направя , каквото мога.Ако в България сео-то се развиваше благодарение на правилния правопис ...ми направо да ходя да взимам още едно висше за българска грамотност и освен да стана най-добрия сео оптимизатор?Да важен е , но вие напълно се измествате от темата.Помолих ви само за едно единствено нещо.
дай да не започваме с лошо първата ти тема във форума.
Вие започнахте темата ми лошо.Ако просто не се бяхте направили на "висшисти специалност - Българска филология" нямаше изобщо да се ядосвам и аз.Ядосвам се от гледна точка на това , че сте точно като някакви политици.Върти,сучи и пак оп измествате темата.Нямам какво да кажа повече.Явно просто си загубих време тук , а доста приятели ми предложиха да потърся съвети тук.
 
Re: Съвети за оптимизация на форум.

Temite, няма да постигнеш нищо, като се зъбиш. Колегите са си направили труда да посетят форума ти и да ти покажат грешките, а ти приемаш това като лична обида:)
 
За: Re: Съвети за оптимизация на форум.

За: Re: Съвети за оптимизация на форум.

Temite, няма да постигнеш нищо, като се зъбиш. Колегите са си направили труда да посетят форума ти и да ти покажат грешките, а ти приемаш това като лична обида:)
Еми същност не е точно така.Единственото нещо , което коментирам с тях досега е моята грамотност в момента , но не и форума :).Единственият потребител , които се изказа за нещо свързано с форума е @wgeorgiev .Не го приемам като лична обида , а като ненужни забележки и спорове от тяхна страна :).Честно казано вече нямам особенна надежда , че ще получа помощ тук.Явно приказката "Ако сам не си помогнеш, няма кой да ти помогне!" е валидна и тук.Но все пак сме българи и това ни е характерна черта.Да търсим косури в нещо друго , но не и в това , което трябва.
 
Re: Съвети за оптимизация на форум.

Стига сте се заяждали.
Никой не иска да определя кой е крив, кой прав, използвайки част от времето си за писане в тази тема.

След точка има интервал. Преди запетая няма интервал, а само след нея.
Ей заради тези неща, които се набиват веднага в очите и правят неприятно впечатление, се косят колегите.
Успех.
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Странникът или какъвто си там не ме интересуваш.Ти си от този тип хейтъри ,стоящи през компютъра и се правят на "Аз съм най-големият".Ми не ,не си приятел.Напротив доста си ми забавен от гледна точка на това ,че се опитваш да спориш с човек доста над твоето интелигентно ниво :).
Темите, мислех да си замълча, защото тази тема почва да се обръща на безсмислено заяждане, но ме подразни отношението ти към Странника, когото не познаваш и самочувствието ти по повод на твоята грамотност. Та затова ти отговарям с конкретен пример за грамотността ти и повече не мисля да се занимавам с теб.
Но ще го имаме напредвит.Просто досега не сме обърнали внимание на подобни публикации в блога.
предвѝд
Значение на думата предвид

предлог. Поради, по причина, в резултат на.
Предвид тези обстоятелства не можахме да излезем.
наречие. Под внимание. Вземам предвид. Имам предвид.
Източник: предвид - значение на думата предвид в Тълковен речник | OnlineRechnik.com
Хайде остани си със здраве! Пожелавам ти успех с форума!
 
Последно редактирано:
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Темите, мислех да си замълча, защото тази тема почва да се обръща на безсмислено заяждане, но ме подразни отношението ти към Странника, когото не познаваш и самочувствието ти по повод на твоята грамотност. Та затова ти отговарям с конкретен пример за грамотността ти и повече не мисля да се занимавам с теб.


Източник: предвид - значение на думата предвид в Тълковен речник | OnlineRechnik.com
Хайде остани си със здраве! Пожелавам ти успех с форума!

Сгрешил съм и приемам грешката :).Самочувстието на моята грамотност е на средно ниво , но попринцип не ми трябва за повече.Нито на работата ми, нито в университета ми , нито в интернет.Това , че вие сте някакъв специализиран форум и тука всички са завършили българска филология и човек не може да попита за съвет , ако не му се направи забележка за правописа си е ваша работа.Не мисля и аз да се занимавам с вас нито с този форум.Успех в живота на всички!Съжалявам , че изобщо писах тука.
 
Последно редактирано:
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

offtopic: Както винаги съм казвал на приятелите си - не си давам моето средно за сегашните висши :)
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Направи разлика:

Сгрешил съм и приемам грешката :).Самочувстието на моята грамотност е на средно ниво , но попринцип не ми трябва за повече.Нито на работата ми, нито в университета ми , нито в интернет.Това , че вие сте някакъв специализиран форум и тука всички са завършили българска филология и човек не може да попита за съвет , ако не му се направи забележка за правописа си е ваша работа.Не мисля и аз да се занимавам с вас нито с този форум.Успех в живота на всички!Съжалявам , че изобщо писах тука.

с това:

Сгрешил съм и приемам грешката. :) Самочувстието на моята грамотност е на средно ниво, но попринцип не ми трябва за повече. Нито на работата ми, нито в университета ми, нито в интернет. Това, че вие сте някакъв специализиран форум и тука всички са завършили българска филология и човек не може да попита за съвет, ако не му се направи забележка за правописа си е ваша работа. Не мисля и аз да се занимавам с вас нито с този форум. Успех в живота на всички! Съжалявам, че изобщо писах тука.
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

Направи разлика:



с това:
Да виждам разликата. Разликата е в интервалите и приех тази грешка не знам колко пъти да го поясня. Просто досега не съм имал такъв проблем с писането в интернет именно, защото просто не съм имал допир в специализиран форум като вашия. Мисля , че можеше да бъдете малко по-толерантни.


offtopic:А относно средното ми образование завършил съм електротехникум и имам 3-та квалификационна степен за електротехник. Заплатата , която взимам като такъв е два пъти по-голяма от средната. В момента се занимавам с икономика и мениджмънт последна година и въобще нямам интерес да се занимавам в интернет.Просто помагам на приятел :).Та от една помощ вижте какво стана...
 
Re: Съвети за оптимизация на форум.

Споко бе, момче. Не се коси. Всичко, което се пише е за Ваше добро. Трябва да се радвате, че се обърна толкова внимание.
Ще дам един пример и повече няма да влизам в тази тема:
Преди повече от година, в един авто-форум, колега-шофьор започна тема за впечатленията си от новата си кола. Наистина, информацията, която даваше, беше доста ценна, като се имаше впредвид, че модела беше нов и едва настъпваше в страната. Но пишеше, явно бързайки /а постовете му бяха огромни - по 400-500 думи/ и с много пунктуационни и стилистични грешки. Написах му пост - да си пише информацията първо на word-документ, да си прочита по наколко пъти написаното, за да си оправя грешките и подобни. Явно човека си "взе поука". Постовете му станаха направо отлични и темата му все още се радва на хиляди посещения.
Успех с новото начинание.
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

temite - това, какво знам и умея и какво не умея ти няма от къде да знаеш, не си комуникирал с мен. За разлика от теб аз не се хваля какво съм завършил, какво умея, какво съм постигнал, какво работя, каква заплата вземам. Хвалят се само хора с ниско самочувствие и високо его. И също така, да, имам самочувствието на по-грамотен от теб!

Отново ти казвам - приеми съветите, не само моите, но и на колегите, не се оправдавай кое какво било, а се научи да пишеш грамотно. Защото вече ти казах - не си ли грамотен, няма да успееш. Това има много голямо значение - за да успееш да класираш напред сайт или форум, трябва да пишеш грамотно. Досега не съм видял и един случай на някой неграмотник, който да е успял в поддръжката и класирането на сайтовете. Все пак дошъл си в този форум за да питаш как да направиш форума си успешен и по-добър, но забеляза ли писането на членовете в този форум? Обърни внимание на това!

И разбира се, погледнах форума ти, видях няколко грешки, но реших да ти направя забележка и да ти покажа най-важната за мен твоя грешка - неграмотното писане. А днес щях да ти покажа и другите, но вече няма да го направя. Защото ти си с голямо самочувствие и как го каза? ... "човек доста над твоето интелигентно ниво". А пък и да не забравяме, че все пак си електротехник и "Заплатата , която взимам като такъв е два пъти по-голяма от средната."

А аз с теб не мога да се меря нито по образование (не съм електротехник), нито по заплата.

А, и също така да не забравя и още нещо: Винаги са ме изненадвали хората, които приемат да помагат на другите с нещо, което те самите не разбират.

И накрая ще завърша с твой въпрос от първия ти пост:

Какво можете да ми препоръчате като добро OnPage SEO за форума ми(ако не бъркам термина) и оттам нататък- какво развитие и какви инвестиции трябва да направя ,за да има по-голямо развитие.

Точно това се заех да направя с първия ми пост, който ти осмя и с който се подигра. Всъщност това, което ти говорех се отнася за OnPage SEO - добро OnPage SEO може да прави само и единствено грамотен човек! Трябва да приемеш, че не си грамотен, допускаш грешки, елементарни при това. Искаш да вървиш напред, а всъщност нямаш основата, началото. И да не ти се иска, ако искаш да успееш, ще трябва да преклониш глава и да се научиш!
 
За: Съвети за оптимизация на форум.

За: Съвети за оптимизация на форум.

temite - това, какво знам и умея и какво не умея ти няма от къде да знаеш, не си комуникирал с мен. За разлика от теб аз не се хваля какво съм завършил, какво умея, какво съм постигнал, какво работя, каква заплата вземам. Хвалят се само хора с ниско самочувствие и високо его. И също така, да, имам самочувствието на по-грамотен от теб!

Отново ти казвам - приеми съветите, не само моите, но и на колегите, не се оправдавай кое какво било, а се научи да пишеш грамотно. Защото вече ти казах - не си ли грамотен, няма да успееш. Това има много голямо значение - за да успееш да класираш напред сайт или форум, трябва да пишеш грамотно. Досега не съм видял и един случай на някой неграмотник, който да е успял в поддръжката и класирането на сайтовете. Все пак дошъл си в този форум за да питаш как да направиш форума си успешен и по-добър, но забеляза ли писането на членовете в този форум? Обърни внимание на това!

И разбира се, погледнах форума ти, видях няколко грешки, но реших да ти направя забележка и да ти покажа най-важната за мен твоя грешка - неграмотното писане. А днес щях да ти покажа и другите, но вече няма да го направя. Защото ти си с голямо самочувствие и как го каза? ... "човек доста над твоето интелигентно ниво". А пък и да не забравяме, че все пак си електротехник и "Заплатата , която взимам като такъв е два пъти по-голяма от средната."

А аз с теб не мога да се меря нито по образование (не съм електротехник), нито по заплата.

А, и също така да не забравя и още нещо: Винаги са ме изненадвали хората, които приемат да помагат на другите с нещо, което те самите не разбират.

И накрая ще завърша с твой въпрос от първия ти пост:



Точно това се заех да направя с първия ми пост, който ти осмя и с който се подигра. Всъщност това, което ти говорех се отнася за OnPage SEO - добро OnPage SEO може да прави само и единствено грамотен човек! Трябва да приемеш, че не си грамотен, допускаш грешки, елементарни при това. Искаш да вървиш напред, а всъщност нямаш основата, началото. И да не ти се иска, ако искаш да успееш, ще трябва да преклониш глава и да се научиш!

С какво по-точно започна с първия ти пост? Твоето си беше чисто заяждане няма какво да говорим. Щял си днес да ми пишеш да ми покажеш грешките? Ама естествено, че така ще кажеш нали се чувстваш гузен. Преклоних глава пред това, че грамотността ми не е една от най-добрите, но е факт, че се старая да е такава. Сам ти казах, че единственото нещо, което правя в този форум е подръжката. Да имам акаунт там, но не го използвам, защото нямам време да пиша. Писах тук само и единствено да ми се дадът препоръки и насоки за развитието му.
Искаш да вървиш напред, а всъщност нямаш основата, началото.
Изключително ми е интересно как ще докажеш, че при повечето основата е грамотността. С нетърпение ще очаквам отговора ти подкрепен с действителни факти и анализи на това, което каза. Като искаш да не говорим празни приказки чакам да видя с какво ще ме изненадаш. Грамотността може да е основата, но това не е всичко. Сто пъти казах, че ще ги предупредя и ще им помогна в развитието на тази тема, но не вие решихте да задълбавате.
Трябва да приемеш, че не си грамотен, допускаш грешки, елементарни при това
Не мислиш ли, че е много повърхностно от твоя страна да говориш така преди да ме познаваш реално? Достатъчно хора са ме оценили като грамотен човек, който знае как да пише,говори и комуникира.Това, че в Интернет нямам на 100% грамотност не е признак за това как действително пиша :).

Все пак дошъл си в този форум за да питаш как да направиш форума си успешен и по-добър, но забеляза ли писането на членовете в този форум? Обърни внимание на това!
Това е така и го приемам като критика и ще се поправят :).
 
Статус
Not open for further replies.

Горе