SearchEngines.bg

Това е примерно съобщение за гост. Регистрирайте безплатен акаунт днес, за да станете потребител на SearchEngines.bg! След като влезете, ще можете да участвате в този сайт, като добавите свои собствени теми и публикации, както и да се свържете с други членове чрез вашата лична входяща кутия! Благодарим ви!

Съвет за структурата на домейн

ted

New member
Искам съвет за структурата на домейн. Нишата е много натоварена и домейна ще трябва да е от 2 думи. От гледна точка на търсачките как е по-добре да го структурирам:
  1. първовторо
  2. първо-второ
  3. първо_второ
или другото което си мисля: да си взема някакъв свободен леснозапомнящ се, но безсмислен домейн и да си пусна под-домейн с точната дума?
Май започвам да клоня към последния вариант ...
 
Re: Съвет за структурата на домейн

надявам се да остана само до http://първо-второ.com/ала-бала/
а защо ли съм останал с впечатление че може и долно тире :confused: сега видях че не може :eek:
 
Re: Съвет за структурата на домейн

ако думата е "нещото" например, а "нещото" се развива в интернет много тъпо ли ви звучи http://нещото-net.net или да си мина на класическото http://нещото-bg.net
 
Re: Съвет за структурата на домейн

С тире бг ми харесва най-много, дори така като се замисля нещоbg/bgнещо е най.Това -tld.tld ми се вижда голяма тъпотия.
 
Re: Съвет за структурата на домейн

пуснах заявка за bg-нещо.com - забелязал съм, че за 60-70% от масовия потребител в интернет сайтовете трябва да са .com иначе почва едно обяснение и едно търсене ...
 
Re: Съвет за структурата на домейн

Без тире. Аз не обичам домейн с тире. Естетически не ми изглежда добре... :D:D:D
 
Re: Съвет за структурата на домейн

Домейна без тире е изтекъл в средата на февруари - не знам колко време ще го пазят преди да го пуснат за регистрация, но ще го следя и ако пъкне ще го взема и него - за сега взех само този с тирето ...
Дано не се сети да си го поднови ...
 
Re: Съвет за структурата на домейн

cloxy във Whois Record пише:

Status:RENEWAL HOLD
Note: This Domain Name has expired. In this status the domain name is
inactive. This domain name will be activated once it is renewed. The
Owner of this domain name can renew this domain name from
their control panel. If this domain name is not renewed by
23-Mar-2008, it will be permanently deleted.

На 23 март ще чакам да го регистрирам - поне това разбрах от този запис ...
 
Re: Съвет за структурата на домейн

Значи, ако не греша на 23-Mar-2008 домейнът ще бъде пуснат в redemptionPeriod. Оттам нататък чакаш 30 дни, за да премине в pendingDelete. След още 5 дни се дропи.

След 23-ти може собственика отново да си вземе домейна, но с глоба от 100-160$. Моли се да не се случва. Ако до 23-ти не го поднови на нормална цена, едва ли ще си плати глобата и си с голяма крачка напред.

Ако домейнът е наистина ценен - веднага ще го грабнат. Дори да не е ценен - пак ще го грабнат разни компании, за да му тестват трафика. Обикновено ги дорпят след 5 дни, ама не се знае.

Ако домейнът наистина е ценен - имам начини да го грабна пръв, преди всякакви тестове и подобни. Много е сложна цялата игра и не ми се споделя и не искам. Та, ако ми се довериш, ще ти помогна да го "хванеш".
 
Re: Съвет за структурата на домейн

Ако два сайта с хипотетично еднакви показатели slivi-za-smet.com и slivizasmet.com получат по един линк с URL-тата за анкори (каквито линкове се получават много често, не само от каталози), кой от двата ще се класира по-напред в Гугъл при тъсене на "slivi za smet", "slivi" и "smet"? Аз мисля че тоя с тиретата, така ли е? А тоя без тирета ще бъде по-напред само за търсене на "slivizasmet", а такова нещо никой не търси както знаем. Това е едно важно предимство за домейните с тирета, ако не съм прав ме поправете.
 
Re: Съвет за структурата на домейн

Ех какви естети сте... Нали е ясно, че повечето потребители идват от гугъл или от някакви референтни сайтове :) Както се вика - кво ти пука. Ако на бай Гошо му дадеш визитка с baba-i-diado.com той така и ще си го въведе, а ако търси за нещо и сайта ти е добре позициониран по дадена дума - ще влезне, и ако му е интересно ще си го букмеркне и пак няма да го запомни :)

Така, че не си мъчи акъла с разни тирета или без - както на тебе най-ти харесва така си го регни.
 
Re: Съвет за структурата на домейн

Всичко си зависи от целта на сайто. Ако се прави сериозен проект, в който ще се влагат доста време и/или пари, по-добре е да се измисли кратко, уникално и запомнящо се име на домейн, тиретата немат место там, нито "bgdomain, domainbg, domain-bg и т.н.
А ако се търси предимно трафик от Гугъл - тогава е по-добре да се избере домейн с ключови думи, разделени с тире(та) ако са повече от една.
 
Re: Съвет за структурата на домейн

А ако се търси предимно трафик от Гугъл - тогава е по-добре да се избере домейн с ключови думи, разделени с тире(та) ако са повече от една.
И това го казваш на база на...? Гугъл се справя чудесно и без тирета.
 

Горе